Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak można sobie pomóc w nerwicy lękowej???


patrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu nowa i o mojej nerwicy mogłabym dużo napisać, ale nie chcę nikogo zanudzać :D u mnie zaczęło się w 2006 r. i dużo przeszłam od tamtego czasu, obecnie jestem na lekach już rok, ale staram się nie dawać jej(chorobie) tak łatwo :P od końca 2006r. do 2008 byłam bez leków i mogę powiedzieć że było nie najgorzej, ale niestety rok temu lęk nasilił się i musiałam sięgnąć po leki, staram się walczyć z nią sama choć czasami nie jest łatwo. MAM TAKIE PYTANIE??? czytałam ostatnio że przy nerwicy lub depresji bardzo pomaga WITAMINA D3 którą dostarcza nam słoneczko i ostatnio w gazecie czytałam że można w czasie zimy skorzystać (oczywiście z rozsądkiem) z solarium. ALE no właśnie czy w nerwicy można się opalać??? Może i to głupie pytanie ale bardzo dla mnie istotne??? Proszę o poradę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze nie ma przeciwskazan do chodzenia na solarium w nerwicy o ile przy tym sie nie ma klaustrofobii :mrgreen: ja raz dostalam ataku w solarium stojacym wiec pozniej chodzilam tylko na lezace. Zgadzam sie rowniez ,ze solaria sa szkodliwe dlatego wogole juz nie chodze chociaz mysle ,ze od czasu do czasu nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam. A atak to masz na myśli że dostałaś ataku lęku???? To jest straszne, człowiek nie wie co ma ze sobą zrobić, nie wie jak sobie pomóc, czytałam że uczucie jakie towarzyszy przy ataku lęku , uczucie jak by się miało zwariować to tylko uczucie i bynajmniej radzą aby się tego nie bać , że nic nam się nie stanie bo strach potęguje ten atak. Bardzo dużo czytałam o nerwicy. Pierwszy mój atak miałam w samochodzie w 2006r. na tabene prowadziłam mało bym nie spowodowała wypadku, jadąc nie czułam nóg i rąk i nagle niekontrolowany atak lęku to było straszne :roll: Tak zastanawiam się z skąd się bierze nerwica co tak naprawdę w moim życiu stało się takiego że ona się zaczęła cały czas rekonstrułuję miesiąc przed atakiem, co takiego się stało? , zawsze myślałam że jestem twardą osobą ale chyba nie aż tak :roll: CZY MOŻNA SIĘ CAŁKOWICIE WYLECZYĆ Z NERWICY LĘKOWEJ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrol, a jakie książki czytałaś? Też bym z chęcią przeczytała.

 

Jak się wyleczyć? Każdy ma swój sposób i robi co innego, jedni biorą tabletki, inni chodzą na terapię, inni uprawiają sport. Ja zaczęłam działać na polu "medycyny alternatywnej" z bardzo dobrymi rezultatami. Więc mi to pomogło.

 

Możesz też zobaczyć temat

metody-wspomagaj-ce-leczenie-depresji-i-nerwicy-natr-ctw-t14608.html

Ja robię sobie teraz kurację olejem lnianym - Anna R. mówi że ona się wyleczyła w ten sposób z depresji, więc może coś w tym jest. Myślę że trzeba po prostu każdą metodę na sobie wypróbować żeby wiedzieć co działa :) a póki nie są to chemiczne świństwa to nawet jak nie pomogą, to też nie zaszkodzą ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

aha, i możesz jeszcze zobaczyć wątek Joaśki która mówi że nerwica może być skutkiem rozwoju drożdży candida w organiźmie... nie-widz-wyj-cia-z-sytuacji-prosz-niech-mi-kto-pomo-e-t18030.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na stojące chodziłam jak byłam zdrowa nie wiem jak teraz bym to zniosła, tak , pojawia się lęk przed tym a czy coś mi się nie stanie???? ale staram się tłumaczyć sobie że najlepiej to nie rezygnować z normalnego życia , czy dobrze robię nie wiem , staram się:smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

patrol, tak dostałam ataku paniki, myslałam, ze mdleje bo solarium było juz bardzo nagrzane a nawiew słaby na dodatek tak sie obkrecilam ,ze nie wiedzialam gdzie jest wyjscie i spanikowalam. dlatego jesli juz bym miala iść to na leżące.

 

 

 

Od kiedy walczysz z nerwicą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz magnez, aby byl skuteczny musi byc wysoko przyswajalny np cytrynian magnezu albo chelat starczy 500 mg dziennie oraz dodatkowo potas obecny w soku pomidorowym ok. 0,5 l dziennie. To nie zaszkodzi jesli nie masz ciezkiej niewydolnosci nerek, moze i musi pomoc a przynajmniej bardzo ulepszyc komfort zycia. Mowie to na swoim przykladzie.

 

Leki sa dobre ale tylko do tlumienia objawow przez jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :smile: jesteście kochani :smile: Brałam magnez ale trudno bo moja fobia polega na tym że cały czas się boję że coś mi się stanie , bezsens wiem , ale cóż po prostu jest taki lęk. Brałam magnez krótko bo słyszałam że za duża ilość jego w organizimie też jest zła no i po tej informacji go odstawiłam jak bym była pewna że mi pomoże to pewnie bym go brała :mrgreen: Ja walczę z nią od 2006r. i zastanawiam się czasami czy kiedykolwiek będę mogła żyć tak jak przed ,,nią ,,( nerwicą ) :?: Powiedźcie mi czy to jest dziedziczne czy się to nabywa jak tak naprawdę z nią jest :?: Co tak naprawdę ją powoduje , ciężki stres, jakieś przeżycie większe , ....... jak można jej uniknąć???? tak na przyszłość bym mogła od tego chronić swoje dzieci??

 

[Dodane po edycji:]

 

Witam! Ponownie:)

byłam dzisiaj i wczoraj na solarium i nie wiem czy to poprostu jakiś podświadomy lęk czy co ale zawsze wracam taka nie swoja, jakby zdrętwiała, nie mogaca się skupić jak myślicie czy poprostu to jakaś podświadomość z lękiem, nie wiem czy poprostu nie mogę chodzić na solar , ale dlaczego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM! :D ale czemu tak jest? właśnie dlatego pytałam czy w nerwicy mogę chodzić na solar bo po solarce jest głupie uczucie i tak szybko nie mija i nie wiem czy chodzić czy sobie odpuścić, ale nie chce mi się znowu jechać na samo opalaczach :smile: co robić???

 

[Dodane po edycji:]

 

Tak na marginesie to ja chyba jestem uzależniona od ciemnej karnacji :smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

WITAM! :D ale czemu tak jest? właśnie dlatego pytałam czy w nerwicy mogę chodzić na solar bo po solarce jest głupie uczucie i tak szybko nie mija i nie wiem czy chodzić czy sobie odpuścić, ale nie chce mi się znowu jechać na samo opalaczach :smile: co robić???

 

[Dodane po edycji:]

 

Tak na marginesie to ja chyba jestem uzależniona od ciemnej karnacji :mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

 

 

[Dodane po edycji:]

 

coś pomieszałam i wyskoczyło mi to samo sorarki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrol, na nerwicę najlepsza jest terapia.......polecam z całego serca!!! Leki uciszają objawy ale nie leczą przyczyn. To tak jakbyś miała chory ząb i łykała tylko tabletki przeciwbólowe żeby nie bolało a nie poszła do dentysty. W tym przypadku dentystą jest psycholog który pomoze Ci uporac się z tym co wywołało u ciebie nerwicę. Dobry specjalista pomoże tez radzic sobie kiedy pojawia się lęk, nauczy cię zwalczac zle mysli i kontrolowac je. Powtarzac będę do upadłego że skutecznym lekiem na nerwicę jest terapia terapia i jeszcze raz terapia!!!!! no i oczywiscie czas.....duzo czasu i chęci do pracy nad sobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrol, wspominalas ze zastanawialas sie i analizowalas co moglo wywolac u Ciebie nerwice, oczywisicie czasami jest jakis konkretny powod (np dlugotrwaly stres, smierc kogos bliskiego, rozwod, doswiadczenia z narkotykami itd) choc czesto go nie ma wiec nie doszukuj sie na sile, pytalas rowniez czy to sie dziedziczy odpowiedz brzmi tak, sklonnosci do tego typu chorob sa dziedziczone, ale oczywiscie niekoniecznie Twoje dzieci tez beda mialy takie problemy wiec nie musisz sie przejmowac, wyglada to podobnie jak w wielu innych dziedziczonych sklonnosciach moga wystapic albo tez nie. Natomiast na pytanie czy nerwica jast calkowicie wyleczalna odpowiedz tez jest twierdzaca i ztego co wiem nawet najgorsze kliniczne przypadki przy odpowiedniej pomocy wychodza z tego, wiec nie martw sie na pewno sie uda a jak szybko to tylko zalezy od Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Wiem że najlepsza by była terapia ale pozamykałam ,,tak myślę,, pare rzeczy w swoim życiu a na terapi boję się że będę musiała do tego wracać i to mnie troszkę nawt dużo przeraża ...... jak wygląda terapia tak troszkę, może byście mi opowiedzieli, proszę :?::smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×