Boję się obudzić

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Boję się obudzić

Avatar użytkownika
przez eligojot 05 sie 2009, 10:39
Od trzech tygodni funkcjonuję bez leków. Miałem bardzo poważną depresję w przebiegu z myślami "s" i epizodem psychotycznym, silną przewlekłą bezsennością oraz oczywiście nerwicą, w tym wegetatywną. Byłem 3 lata na lekach. W porównaniu do tego, co było - funkcjonuję już względnie normalnie. Niestety pod odstawieniu leku, pojawił się problem. Codziennie boję się obudzić, boję się zasnąć.

Mam tak dziwaczne sny, że nad ranem boję się obudzić, aby taki sen nie okazał się rzeczywistością. Strasznie głupio to brzmi, gdy teraz po piszę, ale wierzcie, że to katorga. Sny to nie typowe koszmary, nikt mnie nie goni, nikt nie umiera, nie ma potworów, to bardziej "thrillery psychologiczne", sytuacje z mojego życia, ale przedstawione w bardzo niepokojący sposób.

Codziennie jestem po prostu wykończony po obudzeniu, potem mam zły nastrój na cały dzień. Przez to, pomimo że przez 3 lata mogłem zasnąć tylko po naprawdę silnych lekach nasennych, a teraz mogę zasypiać ot tak, nie mam ochoty kłaść się w ogóle do łóżka.

Zdaję sobie sprawę, że przecież nie mogę wrócić do leków z powodu jakiś głupich snów, ale powoli jestem już nimi zmęczony i poirytowany...
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".
Avatar użytkownika
Offline
Posty
710
Dołączył(a)
09 paź 2007, 17:05

Re: Boję się obudzić

przez ewaryst7 05 sie 2009, 10:49
Rozumiem Cię. A może to objawy odstawienne? Czasami to trwa kilka miesięcy zanim organizm wroci do normy...A 3 lata , to kawał czasu.
Offline
Posty
2134
Dołączył(a)
29 maja 2008, 08:11
Lokalizacja
Braniewo-City

Re: Boję się obudzić

przez celineczka3 05 sie 2009, 10:52
Ogolnie czasami sny moga byc wskazowka ze zbliza sie cos niedobrego. Musisz obserwowoac co sie bedzie dzialo i jak cos skonsultowac sie z lekarzem.
celineczka3
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Boję się obudzić

przez arturk 06 sie 2009, 13:00
A pamiętasz jak kiedyś strasznie krytykowałeś moje propozycje odnośnie leczenia medycyną naturalną? To teraz na własnym przykładzie masz do czego prowadzą leki psychotopowe potocznie zwane znienawidzoną przeze mnie chemią. Pisałe, że chemia działa tylko podczas brania natomiast po odstawianiu dzieją się różne cuda, nie nchciałeś mi wierzyc, a ja teraz piszę ci, ze moje zdrowie jest na duuuzo lepszym poziomie niz przed stosowaniem praktyk naturalnych. Po odstawieniu czuję sie świetnie,ale chcąc wciaż doskonalić swój organizm wracam do tych praktyk. Niczym nie ryzykuję przeciwnie do ciebie, bo niszczysz swój organizm zamiast go oczyszczac. Ja nie mam już lęków, nie poca mi się ręce, jedyne co pozosało to dusznosci, ale wybór należy do Ciebie...
Offline
Posty
177
Dołączył(a)
04 paź 2007, 17:22
Lokalizacja
Koszalin

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Warzywko i 41 gości

Przeskocz do