Skocz do zawartości
Nerwica.com

napięciowy ból głowy


secretgirl

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

męczyłam się z bólami głowy 2, 5 roku. Napoczątku przez pół roku mialam lęki, urojenia, trzesące sie dłonie itd byłam w fatalnym stanie.. .. później po pół roku zaczęły się bóle głowy. Nawet gdy już czułam się psychicznie dobrze i lęki i to wszystko te całe nerwy odeszły bolała mnie głowa. Psychiatra nadal wypisywała mi leki przez 2, 5 roku .. mówiła .. bóle głowy napewno ustąpią .. zobaczysz.. a jednak czułam się okropnie. Te bóle były nie do zniesienia. Poczytałam o tym troszke w internecie na temat leków które biore i okazało się że te bóle głowy te uściski w głowie strzelanie w głowie i te mrowienie twarzy itd były spowodowane dużą ilośćią leków w moim organiźmie. skutki uboczne leków. Ludzie pisali .. że po tych lekach też boli ich głowa.. itd .. postanowiłam że odstawie wszystkie leki na własną ręke tak też zrobiłam. po miesięcu czasu ból ustąpił. Poczatkowo wspomagałam się hydroksyzyną .. ale później nie była mi ona potrzebna. Bólów głowy już nie mam od dawna . Tak więc okazało się że faszerowalam sie niepotrzebnie lekami .. Od jak dawna sie leczysz od kiedy męczą Ciebie te bóle głowy ? i jakie leki bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma 24h napięcie i ucisk całej głowy, szyji i twarzy...jakbym na głowie miała zaciśniętą obręcz a na twarzy za ciasną maskę...i tak caaały czas.Kiedyś lekarz powiedział mi że muszę się przyzwyczaić, że tak już mam!

 

Ja mam cos takiego, ale nie biorę żadnych leków, także to po prostu od napięć, ale możliwe, że też od kręgosłupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam rtg kregoslupa kilka razy, mam male zmiany, ktore moga powodowac napiecie miesni ale nie az taakie...tak mowia lekarze.

Mam jeszcze pytanie czy moge dostac skierowanie na tomograf albo rezonans glowy od psychiatry?Czy znowu musze isc do neurologa, ktory powie ze nic mi nie jest i niewiadomo czy da mi skierowanie czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napieciowe bole glowy sa od stresu, ja tak samo mialam na poczatku, obrecz bole idace do uszu sztywny kark. Idz do psychiatry, to moze byc nerwica u mnie wlasnie sie zaczela od napieciowych bolow glowy, jak dostalam leki, uspokoilam sie to minelo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo stety, to od stresu, mam to samo:( rozmawialam na ten temat z moim psychiatra ii ona mi tlumaczyla caly ten mechanizm podczas stresu czy lęków z biologicznego punktu widzenia, zdenerwiwanie powoduje ze mmiesnie sztywnieja, mniej tlenu dochodzi do mozgu , czujemy napiecie karku, scisk w gardle , kazdy z nas to pewnie przechodzil , ja za to mam straszne bole napieciowa karku i w okolicach skroniowych, wtedy staram sie oddychac wedlug wskazan i po jakims czasie przechodzi a oprocz tego chodze do swietnego masazysty, mimo ze nie mam nic z kregoslupem, chodze do niego jak juz duzo stresu mam za soba i chce pozbyc sie tego napiecia miesni, pollecam:) chodze co jakis czas, pozdrawiam:*, mialam tez rozne neurologiczne badania ale wszystko wyszlo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa kask neurasteniczny i rzeczywiście przypomina obręcz zaciśnięta na glowie, tez to przechodziłam, do tego czesto dochodzil ból pleców i szczęki, tez od napięcia mięsni i zasiskania zębów...

 

przeszło mi po lekach i jak zaczęłam nad soba pracowac na terapii.

 

teraz zauważyłam że to wraca wtedy kiedy przezywam większe negatywne emocje (silne zdenerwowanie lub płacz) , ale szybko potrafie to rozpoznać.

 

trzeba nad tym systematycznie pracowac, raczej nie przejdzie po 1 dniu czy tygodniu, ale u mnie dało sie ten ból rozpoznać i zwalczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i was, mnie też to męczy. Początkowo było to w jedny miejscu na czole, więc myślałem, że to jakiś uraz/guz/uszkodzenie mózgu. Później przeniosło się na uszy, jakbym miał słuchawki na uszach i ktoś ciągnąłby mnie za nie. Póxnie na twarzy, jakby mi się tam skóra rozciągała, potem na plecach troszkę, a teraz na całej głowie. Zupełnie jakby mi ja rozsadzało. Tak, to okropne, ale to jakoś da się znieść chociaż to jest bardziej denerwujące niż bolące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to glownie po poludniu. Jak cos zjem, to przechodzi. Jem malo... Nie wiem czemu, jakos nie bardzo mam apetyt, moze dlatego mnie to lapie. Wczesniej nie mialam problemow. U mnie nerwica objawiala sie do tej pory glownie szybka akcja serca i panika.

Kiedy mija mi ten ucisk w glowie i uczucie eksplodujacej czaszki, zaczyna mi sie bol pulsacyjny, potem mija, pulsowanie zostaje, nadchodzi stan relaksacji, ale w srodku we mnie pozostaje napiecie, ze to tylko cisza przed burza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczucie obręczy na głowie

 

Witam, od około 1,5 roku towarzyszy mi niesamowicie irytujące uczucie obręczy założonej na głowie(konkretnie na czole). Uczucie to towarzyszy mi każdego dnia(praktycznie od rana do wieczora), zmienia się tylko jego nasilenie(raz jest lepiej, a raz gorzej). Delegliwość ta strasznie mnie ogranicza, a szczególnie trudne jest podejmowanie przezemnie jakiej kolwiek działalności intelektualnej dlatego, że wtedy zazwyczaj obręcz jakby się zaciska(aktywność fizyczna przynosi z kolei niewielką ulgę). Mój neurolog już rozkłada ręce, miałem robione TK głowy które nic nie wykazało, według badania neurologicznego również jestem zdrowy...

Czy ktoś z was miał kiedyś coś podobnego i mógłby mnie naprowadzić co może być przyczyną takiego dziwnego objawu?.Chciałem jeszcze zaznaczyć, że NIE jest to ból głowy! Ja już podejrzewam rożne rzeczy takie jak borelioza, czy na przykład stwardnienie rozsiane (tym bardziej że od pół roku mam parestezję 4 i 5 palca w prawej ręce). Dodam jeszcze, że w walce z obręczą bardzo pomocne okazuje sie nałożenie czegoś na głowę, np założenie hustki...

 

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam

Może to być ucisk spowodowany napięciem ( podobnie jak ból głowy przy stresie)

Jeżeli TK to wykluczyłeś większe guzy i tętniaki. Może waro pokusić się o MRI ( rezonans magnetyczny) co w stu procentach wykluczy stwardnienie rozsiane.

 

Nerwicowe rzeczy trochę bardziej pasują bo aktywność fizyczna ( rozluźniasz ciało) pomaga, czy ucisk czoła przynosi ulgę.

Nie jestem lekarzem więc najlepiej porozmawiaj z neurologiem, jeżeli wykluczy przyczyny neurologiczne tak do końca to niech pokieruje Cię dalej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byczek88, NIe, nie pamiętam, ale to były leki od neurologa, trzeba było je brać wg określonego schematu, schodząc delikatnie do zera. Neurolog prosił o założenie dzienniczka bólów głowy, zapisywanie dzień po dniu kiedy boli, w jakim miejscu, skala bólu od 0-10, co jadłam w tym dniu, jaka była pogoda, jakie sytuacje stresowe, temperatura ciała, czy brałam dodatkowe leki, jakie.

Po paru miesiącach uporałam się z tymi paskudnymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, prosze was o pomoc, bo nie wiem do jakiego lekarza pojsc :(

Nie wiem, czy to migrena, czy zatoki.

Odkad pamietam czesto bolała mnie głowa (kilka razy, w tyg, nie budze sie z bolem glowy,najczesciej pojawia sie po poludniu)

Głowa rzadziej mnie boli jak nie wychodze z domu.

Oprocz tego budze sie codziennie z zatkanym nosem, jesli leci mi krew z nosa to tylko z jednej dziurki.

Zauwazylam tez, ze jak jest cicho w domu, to mam szumy w uszach :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam migreny, które pojawiają się u mnie na przemian z napięciowymi bólami głowy. Migrena wygląda u mnie (u innych też często) tak, że boli dokładnie jedna połowa głowy, jeśli przecięłoby się czaszkę na pół, to boli jedna połowa, a druga nie boli. Migrenie często towarzyszą nudności, u niektórych są wymioty, światłowstręt. Ból jest bardzo silny i przechodzi po wzięciu tryptanu (tabletki przeciwmigrenowej) zapisanego przez neurologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×