Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wrzody żołądka/dwunastnicy a nerwica lękowa...


Gość justi2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie do "doświadczonych przez los". Miałam kiedyś leczone wrzody żołądka i dwunstnicy. Niestety pod wpływem strasznego stresu (nowa praca w tv) wszystko wrocilo z taka sila, ze znalazlam sie u psychoterapeuty. Sam gastrolog powiedział, ze on mnie leczyc juz na zoladek nie bedzie. Ze nie ma sensu. Ze potrzebuje innego lekarza... No wiec biore juz tranxene 15mg/dobe od kilku dni. Problem w tym ze oprocz zoladka stres rzucil mi sie potwornie na jelita...Wzdecia...Istny koszmar! Moj psychoterapeuta nakazal brac mi w tej sytuacji leki zoobojetniajace. Mialam controloc z leczenia poprzedniego wiec zaczelam go brac 20mg rano. Jestem przekonana ze nawrot moich wrzodow spowodowal potworny stres. Czy jest w takim razie szansa, ze skoro tranxene mnie tak mocno wycisza, wrzody mi sie wygoja. Zwlaszcza ze stosuje diete wysokotluszczowa, ktora kiedys mnie wyprowadzila na prosta z wrzodow. Tyle ze wtedy nie mialam jeszcze nerwicy.

 

Czy controloc 20mg rano i 3 x 5mg tranxene uwolni mnie od potwornych niestrawnosci w jelitach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedziec na to pytanie,na pewno Tranxene troche uspokoi nerwy i jesli bedziesz stosowac diete to problem powinien ustąpic, poniewaz przyczyna zostanie usunięta(stres)Sama zazywam Tranxene więc wiem jak dziala.Niestety jest to takie dorazne wyjscie bo gdy stres powroci,powrocą rowniez klopoty żołądkowe.Wlasnie dlatego lekarz nie chce leczyc bo wie ze przyczyną fizycznej choroby jest psychiczny czynnik.

Moze oprocz lekow uspokajających stosuj cos osłonowego na zołądek;wiem ze bardzo dobrze goi takie sprawy siemie lniane ,dobre sa tez banany.Jak mialam podejrzenie wrzodow,mialam bakterie helicobakter pylorii,to lekarz kazal mi na czczo pic rumianek i po wypiciu polezec chwile.Poprobuj ,nie zaszkodzi a moze pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam problemy z żołądkiem co pare dni zdychałam w łóżku z potwornym bólem głowy i wymiotowałam do kwietnia kiedy zaczełąm brać tranxene tylko ja brałam 5 mg i pomogło zero odwiedziń co pare dni u szuwarka :). Od misiąca znowu zaczełam je zażywać i nie mam żadnych problemów moge jeść wszystko bez obawy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za odzew. Wiecie co....Ale to co wczoraj mialo miejsce to jakas tragedia... Rano wzielam controloc 20mg. Po jakims czasie tranxene 5mg. Zjadlam sniadanie wszystko ok. Po 2 h bylam strasznie glodna...Wiec zjadlam cos jeszcze malego. I dostalam nagle takich lekow, ze zaraz bede miec wzdecia, ze zwine sie zbolu itp...Wiecie jak to jest....Wiec wzielam znowu 5mg tranxene. Ale leki sie nasilaly...Zadzwonilam wiec do mojego lekarza....Powiedzial zebym doszla do dawki 20mg/dobe w takim razie. Ja sie przestraszylam... Byla juz godzina 14, byalm znowu strasznie glodna, bo sniadania jadam bardzo wczesnie rano (ok. 5). I ze stresu mimo iz juz na koncie wczoraj mialam 10 mg tranxenu na czczo wlasciwie dostalam wzdec...co jest b. dziwne w moim przypadku bo po czym te wzdecia skoro mialam pusty zoladek://. Wiec wzielam kolejne 10mg tranxenu! Na noc kolejne 5 zebym mogla zasnac... I w sumie wyszlo ze wzielam 25 mg wczoraj, a waze 45kg!!!

 

Ale wyczytalam ze tranxene moze kolidowac z leami zbotniejajacymi...Podejrzewam ze controloc razem z tranxenem nasila u mnie depresje :/. Dzis juz nie bede go brala! Zostaje sam tranxene. Narazie z rana wzielam 10 mg zzeby sie maksymalnie wyciszyc.

 

Powiedzcie mi jakie dawki sa w miare bezpieczne dla organizmu i "chorego zoladka i jelit"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lo jejciu ale wczas wstajesz. mi się wydaje że za bardzo się tym przejmujesz może sama wywałujesz te wzdęcia śmieszne ale mozliwe ja im częściej myślałam o tym że jak coś zjem to będe się po tym źle czuła to właśnie się tak działo teraz zlewam to i jest ok jem nie przejmując się niczym nawet sałątke warzywną po której zawsze wymiotowałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 10 mg Tranxene.Ale wiem ze dawki mogą byc duzo wyzsze,tylko ze to lek uzalezniający i potem moga byc klopoty.U chorych hospitalizowanych podaja nawe 100mg!

Ale to chyba w zastrzykach.A na ulotce jest napisane ze srednio stosuje sie od 5 mg-30 mg ,więc tak bardzo sie nie przejmuj,gorzej z pozniejszym odstawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam kochani za odpowiedzi! Wlasnie boje sie dawek najbardziej. Tzn sytuacja generalnie przedstawia sie tak, ze teraz przechodze bardzo ciezki okres w zyciu z wielu roznycyh powodow...I wiem, ze gdy tylko ten okkres minie to ja tych lekow juz ta bardzo potrzebowac nie bede...Taka mam nadzieje. Wiec w zasadzie obecnie traktuje ten lek jao taa dese ratunku w tej ryzysowej sytuacji... Staram sie brac 20mg na dzien i nie przekraczac tej dawki. Jak tylko nie bede czula lekow to nie bede brala leku. A pozniej z pomoca lekarza moze jakos z niego zejde... A jakie macie objawy uboczne tranxenu? Oprocz sennosci oczywiscie :). Pozdrawiam :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy mozna zazywac go rowniez na dzien? Kurcze, coraz slabiej na mnie dziala :/. Czy skoro w sumie dzienna dawke przyjmuje ok 25 mg, to moze brac sobie np 20mg na noc tranxenu. A w dzien tylko jak bede odczuwala niepokoj? Choc wiem, ze dziala nasennie w pierwszych godzinach uzywania... I to masakrycznie, nawet nie pamietam nieraz momentu kiedy usypiam ( na siedzaco!!!) ogladajac tv i potrafie spac kilka godzin w ciaggu dnia. Lepiej sie czuje gdy biore ten lek na noc, ale czy moge brac jednorazowo 20mg? Lub w razie koniecznosci 30mg i jest szansa ze "przetrzymam" caly dzien na tej wlasnie dawce zazytej wieczorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wlasnie tak powinno sie go brac.Tak jest napisane w ulotce ze dzienną dawke mozna przyjmowac raz dziennie-wieczorem.Przestudiuj ulotke.Ja biore rano i wieczor po jednej ,ale juz dosc dlugo, wiec organizm sie przyzwyczail ,ale kiedys odczuwalam sennosc po zazyciu przez jakis czas.Jesli zasypiasz to sprobuj brac na wieczor ,jak bedzie nie za dobrze to moze pomysl o innym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×