Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uczucie chłodu


Pabloooo1892

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tez ostatnio jest zimno. To chyba nie wina pogody bo 15 czy 20 stopni to tak w miare, natomiast przez caly dzien chodze ubrana jak eskimos, w nocy spie pod dwiema koldrami i w skarpetach. Rece i nogi mam bardzo zimne...i caly czas mam dreszcze :/ niezbyt mile uczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie skąd się bierze mogę odpowiedzieć, bo to akurat wiem :D

 

Jest kilka możliwych przyczyn, ale wszystkie sprowadzają się do tego samego - brak odpowiedniego metabolizmu w kończynach.

 

1. Najczęściej jest to niedoczynność tarczycy, brak odpowiedniej ilości hormonów tarczycowych powoduje, że nie następuje właściwy metabolizm tłuszczy, przez co nawet dobrze ukrwione tkanki nie produkują energii.

 

2. Brak żelaza - jest ono jednym z podstawowych elementów termoregulacji organizmu, jego braki doprowadzą do takich właśnie historii

 

3. Braki cynku - jego niedobór powoduje, między innymi, upośledzoną pracę układu odpowiedzialnego za regulację gospodarki cukrami.

 

4. Brak odpowiedniego ukrwienia kończyn - tutaj może być po prostu niedokrwistość, nawet taka w której wyniki krwi są w granicach normy. Krew najzwyczajniej nie dostarcza dość tlenu aby tkanki mogły "oddychać". Dla przykładu, nieco tylko obniżone stężenie hemoglobiny oraz nieco tylko obniżona ilość czerwonych krwinek da w efekcie całkiem dużą niedokrwistość, jako że w tym wypadku wartości należy przez siebie pomnożyć. Do tego jeśli jest nawet niewielkie zjawisko makrocytowości, krwinki nie są w stanie "przecisnąć" się przez niektóre naczynia włosowate.

 

5. To samo co wyżej, ale krew jest OK, za to nie ma odpowiedniej ilości (i jakości) naczyń włosowatych. Przyczyny genetyczne, niedobór omega 3

 

6. Jak wyżej, ale zapchane główne żyły - miażdżyca, palenie papierosów.

 

Najczęściej przyczyny są mieszane, do tego w czasie dużego stresu następuje obkurcz naczyń krwionośnych, co potęguje zjawisko.

 

Oczywiście jest możliwe, że chłód wystąpi "sam z siebie", przy bardzo silnym ataku nerwowym skurcz naczyń będzie tak silny, że kompletnie odetnie krążenie obwodowe. Ale zanim się postawi taką diagnozę, powinno się wyeliminować przyczyny wymienione powyżej.

 

Mam nadzieję, że rozjaśniłem nieco temat :) Oczywiście pewnie pominąłem parę rzeczy, np zaburzenia hormonalne przy niedoborach noradrenaliny czy zaczopowanie naczyń przy niektórych schorzeniach bakteryjnych, ale to już zbyt rzadkie zjawiska aby się rozpisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, ale zapchane główne żyły - miażdżyca, palenie papierosów

Nom to sobie już przypisałem miażdżyce.... :cry:

Mi się robi glównie zimno kiedy siedze przy kompie a jak siedzę dłużej to mam dreszcze :cry: Czy to moze być miażdzyca?? :shock: .....jak tak to pewnie szybko zdechne :cry: ,głupi siedzący tryb życia..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem że piszę na forum nerwicowców, będą sobie przypisywać najgorszą możliwą chorobę wybraną z całej listy :D Spoko, też tak swego czasu miałem, hehe :D

 

Ale serio, jeśli robi się zimno bez powodu (bez silnego ataku nerwowego) to trzeba sprawdzić podstawowe przyczyny - tarczyca, żelazo, morfologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie sobie morfologie.....zawsze mialem mało cholesterolu we krwi wiec w sumie nie powinoo być żle...ale cośjednak jest na tym że często mam dreszcze a czasami mam cos takiego że dreszcze i w momencie tych dreszczy tak jakby gorzej mi się chodzi oddycha i w ogóle....

I jeszcze mam pytanie często mam tak że wstaje rano i.....ledwo oddycham.....ledwo myśle...serce mi słabo bije.....czuje siebardzo słaby.......skąd to się może wziąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 000 różnych przyczyn, ale podstawa złego samopoczucia rano to brak magnezu - bardzo często nerwicowcy mają kompletnie wypłukany magnez - czasem ten brak magnezu to przyczyna nerwicy, czasem jej skutek.

 

Zrób sobie morfologię i zbadaj TSH przy okazji, co do morfologii podstawy do odczytania są na www.nerwica.vegie.pl - jeśli kilka wskaźników odbiega dość znacząco od ideału, to nawet jeśli mieszczą się w normie, mogą "sumarycznie" powodować całkiem niezłą niewydolność układu krwionośnego. Nie dostarcza wtedy tyle tlenu co trzeba do kończyn (i jest zimno), albo do mózgu (i jest atak paniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×