Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 Gorliwy 20 cze 2017, 13:08
"Jedyne ALE co do artykułu z którym się nie zgadzam, to to, że alkoholizmu nie leczy się tylko farmakologicznie. Grypy wsparcia, terapia indywidualna/grupowa mają tutaj równorzędne znaczenie, a z biegiem czasu wychodzenia z nałogu nawet większe."

ernest00, masz ostatnio coraz mądrzejsze wpisy .
Na początku znajomości myślałem , że jesteś kłótliwym głąbem ,,, sorry myliłem się . Masz troche rozumu i doświadczenia we łbie ;)
Pozdrawiam.
PS.
Ten olejek CBD to o kant dupy !!! :twisted:
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 20 cze 2017, 16:13
Kalebx3, Naltex nawet jest u mnie w aptece tylko w opakowaniu 28 szt. 90zł. Pewno sie da zamówić 56 szt za 170. Ja czytałem że tak działa na początku, potem działa nawet trochę antydepresyjnie. Nie wyplewia radości z seksu, muzyki, sportu i jedzenia więc jakby ok ale nie brałem więc nie wypowiem się od strony praktycznej, choć w badaniach wygląda najlepiej z wszystkich substancji dostępnych w Polsce.
Ta trzecia substancja za 200zl 6 tabletek jest ciekawa, choc to raczej jak ktoś jest w fazie ,,ryzykowne picie''. Brał to ktoś?
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 20 cze 2017, 16:29
Ogólnie terapie też mają swoje minusy. jeśli by się powiedziało na terapii, że ma się zamiar nie pic rok albo dwa to by było -wypieprzaj bo innych de-motywujesz, co ty tu robisz i tak dalej ale to podobno działa i to b.dobrze. Rok to nie jest całe życie i jest to coś do wyobraźnia a co za tym idzie do pokonania. Według neurobiologa Dr Gabor Maté'a który łączy te dwa podejścia (farma psycholo) zwiększa to o polowe prawdopodobny abstynencji. W ten czas roku, dwóch następują zmiany i łatwiej taką osobę - prezentując jej plusy, namówić do kolejnego takiego założenia. Im dalej od picia tym myślenie się zmienia, więcej się dostrzega i to pomaga dłużej utrzymać abstynencje.
U nas na terapii 60% osób jest z przymusu albo sadowego albo żona albo szef bo wypierdoli z roboty, reszta to zagubione jednostki i parę procent świadomego wyboru dlatego jest taka słaba skuteczność.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez sleepwalker 20 cze 2017, 22:52
Kalebx3, Kontrast, te leki o ktorych piszecie sa sprzedawane bez recepty?

Bylam juz na pierwszym spotkaniu i zamierzam chodzic na spotkania AA. Na razie jestem wystarczajaco wyciszona biorac Chlorodiazepoksyd, starczy mi tabletek akurat do wizyty u lekarza, ktory zwiekszy mi dawke Escitalopramu. Obawiam sie, ze bez wsparcia farmakologicznego sie zlamie. W razie czego przestalam nosic ze soba ostatnio dowod osobisty. Chce sprobowac walczyc, bo widze, ze to picie stawalo sie i bylo coraz to bardziej patologiczne. Zadziwiajace do jakiego stopnia czlowiek moze sie doprowadzic i jak dlugo sam sobie zaprzeczac.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 21 cze 2017, 09:29
sleepwalker, Ten lek jest na receptę ale pewnie jakiś rodzinny by wypisał bo to nie jest żaden stymulant, benzo i takie tam ale trzebaby opowiedzieć o chorobie i tak dalej, więc większość pewnie wali do psychiatry a nie do przychodni.
W opracowaniach ma dużą skuteczność, może słabiej likwiduje głody ale nawroty i całkowita abstynencja jest na poziomie wyższym od innych znanych mi leków, więc jak jakiś lekarz powie, że na przykład ,,nie jest to lek pierwszego rzutu'' to trzeba argumentować , że nie chce się bawić w co innego, jest się gotowym wydać te 200zł i ten lek wypada najlepiej w badaniach, ma mało uboków i tak dalej.

Uzależnienie od alkoholu

przez JaninkaSmołek 08 sie 2017, 11:55
Witam wszystkich. Ja jestem na świeżo po terapii antyalkoholowej. Przez leczenie spotkałam ludzi, którzy w żaden sposób nie byli w stanie funkcjonować na sucho bez farmakologii i dlatego zażywali leki długo, nawet kilka lat po skoczeniu z piciem. Jednak najważniejsze o czym opowiadali, to fakt, że potem trzeba nauczyć się żyć bez leków i bez picia. Wielu po odstawieniu leków wracało do picia, inni odstawić ich nie potrafili. Każda historia jest inna. Ja miałam szczęście, poszłam do ośrodka uzależnień, prywatnie i w miarę szybko, bo się siebie przestraszyłam, więc lekami tylko zbijałam doraźnie lęki. Ale się udało. Pomogli mi się za siebie wziąć i już jestem trzeźwa. I mam zamiar nią pozostać. Pozdrawiam.

PS. i jeszcze jedno. Ośrodek, do którego trafiłam to Ośrodek Wiosenna koło Krakowa - jak ktoś zainteresowany, to tu jest adres strony http://www.osrodekwiosenna.pl

JS

Uzależnienie od alkoholu

przez skorpions8 08 sie 2017, 13:21
Również byłam w tym ośrodku Wiosenka - dzięki tej wizycie udało mi się porzucić alkohol na całe lata
Gorąco polecam zwłaszcza kadrę, która tam pracuje
Wydaje mi się, że nikt nie wie na pewno, czego szuka, dopóki tego nie znajdzie.

Sortuj wg