Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myśli samobójcze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

sebol6852,

nic w tym dziwnego . Dużo osób tu ma tak samo .

 

Pamiętaj ,że chęć pozbawienia się życia to objaw depresji

lub dekompensacja zaburzenia . W obydwu przypadkach to choroba .

A choroby się leczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomóc?

Witajcie. Mam ogromny problem z moją siostrą, która non stop mówi o samobójstwie, jak bardzo chce go popełnić, jak to zrobi, jakie sposoby itp. Na moją prośbę poszła do psychiatry - po wizycie stwierdziła że to idiota a leki które jej przepisał są nieskuteczne. Wątpię czy lekarzowi powiedziała całą prawdę. Nie będę opisywać dokładnie całego jej przypadku, powiem tylko że jakakolwiek rozmowa z nią jest bardzo trudna gdyż - nie wiem jak to w skrócie napisać - ona uważa że samobójstwo to jedyne logiczne rozsądne wyjście z tej sytuacji. Mówi to bardzo rzeczowo, bez bólu, łez, smutku. Nie wiem co jej dolega, wszyscy wokół to lekceważą, a ja ze strachu że coś sobie zrobi nie śpię po nocach. Co mogę zrobić jak jej pomóc co jej dolega? Dodam że ona "siedzi w ezoteryce". Bardzo proszę o pomoc osób które mogą coś na ten temat wiedzieć, najchętniej poprzez PW.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sprawa jest indywidualna .

Jedno powinno Cie pocieszać kto chce się zabić tak bardzo poważnie

ma ogromna determinacje i wole skończenia ze sobą -robi to bez widzów,

bez rozmowy i informowania bliskich . Jeżeli siostra rozmawia o myślach S.

To znak ,że szuka pomocy tylko jej się boi .

 

Napisz proszę czy po wizycie u psychiatry dostała od niego propozycje pójścia do

szpitala .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belle1, Witaj, ja jeszcze dodam od siebie, że może siostra poprzez takie zachowanie chce na siebie zwrócić uwagę. Albo jest tak źle, że maskuje emocje z jakichś przyczyn.

Może mieć problemy głębszej natury, np. emocjonalne.

Napisz proszę ile siostra ma lat i jakie są jej relacje z rodzicami.

Co do psychiatry....siostra poszla na wizytę, widocznie oczekiwała innej pomocy. Jeśli wizyta ograniczyła się tylko do krótkiego wywiadu, nie dziwię się, że czuła się niezaopiekowana przez tego specjalistę. Raczej na Twoim miejscu namawiałąbym Ją na wizytę u psychoterapeuty.

Nie chcesz opisywać calego jej przypadku, masz do tego prawo. Ale jeśli ktokolwiek z użytkowników miałby się odnieść do tego co napisałaś, z pewności będzie potrzebował więcej szczegółów.

Ezoteryka nie jest dla wszystkich, nie zrozum mnie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę skulona z telefonem w ręku z nadzieja że napisze, niech mnie wszyscy oleja ale nie On... Błagam!!! Niech napisze że jest ok...

 

-- 14 sie 2011, 18:56 --

 

Zadzwonił... Powiedział że mnie bardzo kocha ale nie możemy być razem, mam nie płakać... Już nie jestem jego królewna... Życie naprawdę jest piękne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna roza, bo życie jest piękne... choćby dlatego że czasem trzeba przegrać bitwę aby wygrać wojnę... nie on jeden po świecie stąpa. główka do góry

 

choćby dla tego ,że czasem sprawia nam miłe niespodzianki.

I warto na nie czekać :!::!::!::!::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja pare razy probowalam rzucic sie z mostu do rzeki i pod pociag :(az do momentu kiedy przechodzac przez most zauwazylam list corki do matki i wiazanki kwiatow ze zniczami.Najsmutniejsze byly sloa listu :( az sie poplakalam Mamusiu dlaczego to zrobilas dlaczego mnie zostawilas?Ta kobieta przegrala walke :(wiecej nie robilam tam moich prob :(bo sama mam corke :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno nawet myśleć o samobojstwie mając dziecko!to egoistyczne!matka to zawsze matka najważniejszy,najpotrzebniejszy człowiek w jego życiu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×