Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myśli samobójcze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na jeden czas tez ie widziałam nic pozytywnego wokól siebie nie dlatego ze tak było tylko dlatego ze moja psychika nie zauwazała rzeczy dobrych to chyba w tym stanie naturalne ale jesli sie chce to mozna to zmienic wiec powodzenia życze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez pewien okres swojego zycia mialem od pioruna mysli samobujczych. ale ktos mi powiedzial pieprz to i idz dalej. posluchale. zaczolem zyc. wiem co czujesz ze nic nie ma sensu i nic nie pomaga. chcesz z tym wlacyzc sam? bo to jest tak naprawde wlaka w twojej glowie. mowisz ze nic nie ma sensu i ze co kolwiek nie robisz to nie ma zadnych efektow???? a prubowales cos zrobic dla kogos??? po tem bedziesz miec efekt. po za tym bardzoej ci proponuje psychologa niz leki (to jest tylko otumanienie i zatruwanie sobie zdrowia). jestes mlody zyj zabaw sie idz z kumplami na impreze. wiem ze wydaje ci sie ze to nie ma sensu w koncu masz te mysli samobujcze ja tez je mialem a teraz mam cudowna narzyczona i jestem z nia szczesliwy i tak samo jak ty wydawalo mi sie ze nie mam kumpli. ale okazlo sie ze mam. powiem tak zycie jest zbyt krotkie by wziasc sznurek i sie wieszac. nie masz planow na przyszlosc pomysl co lubisz robic najbardziej co cie kreci i daz w tym kierunku jezeli bedziesz siedziec bezcyznie i martwic sie nad swojim losem to wyjscie z tego dolka zajmie ci wiecej niz myslisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie z tym poradziles?Bo ja nie potrafie.Wszystko w co wierzylam przesztalo miec sens:( Wszystko upadlo przestalo istniec.Czuje ,ze nie mam juz nic.Powiedz mi dlaczego nie mamy prawa wyboru skoro nie chce zyc dlaczego musze???Pomyslisz ,ze jestem noenormalna:( tak jak kazdy komu bym o tym powiedziala ale ja naprawde nie chce niech Bog wroci zdrowie komus komu zaelzy kto ma malutkie dziecko ktos kto ma kogos kogo kocha planuje przyszlosc ja nie hcce tego wszystkiego poprstu hce odejsc.Ktos moze powiedziec: to czemu jeszcze tego nie zrobilas:( Szczerze bo nie mam tabletek uspokajacych nasennych ale jesli bym je miala nie zawachala bym sie na tya chwile.Planuje wybrac sie do lekarza poprosic o nie.Tylko boje sie,ze nie odejde ,ze mnie wsadza do zakladu dla osob psychicznie chorych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie z tym poradziles?Bo ja nie potrafie.Wszystko w co wierzylam przesztalo miec sens:( Wszystko upadlo przestalo istniec.Czuje ,ze nie mam juz nic.Powiedz mi dlaczego nie mamy prawa wyboru skoro nie chce zyc dlaczego musze???Pomyslisz ,ze jestem noenormalna:( tak jak kazdy komu bym o tym powiedziala ale ja naprawde nie chce niech Bog wroci zdrowie komus komu zaelzy kto ma malutkie dziecko ktos kto ma kogos kogo kocha planuje przyszlosc ja nie hcce tego wszystkiego poprstu hce odejsc.Ktos moze powiedziec: to czemu jeszcze tego nie zrobilas:( Szczerze bo nie mam tabletek uspokajacych nasennych ale jesli bym je miala nie zawachala bym sie na tya chwile.Planuje wybrac sie do lekarza poprosic o nie.Tylko boje sie,ze nie odejde ,ze mnie wsadza do zakladu dla osob psychicznie chorych.

Może masz jakiegoś asa w rękawie? Może masz jakieś zdolności? Masz pracę? Na pewno coś masz co Cię trzyma przy życiu. Ja np. czekam i obserwuję... bo nic innego mi nie wychodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy człowiek ma myśli samobójcze to jest to ostatni dzwonek, żeby zgłosić się do specjalisty. Nie zrażajcie się proszę tym, że ktoś Wam nie pomógł odpowiednio. Rozumiem, że nie każdy lekarz i nie każdy psycholog jest odpowiedni dla wszystkich, ale to nie znaczy, że nie trafi się w końcu na kogoś dopasowanego.

Osoba, która chce popełnić samobójstwo ma zmieniony obraz świata - widzi siebie, świat i przyszłość w czarnych barwach i nie widzi żadnych dróg rozwiązania. Ale to nie znaczy, że tych dróg nie ma. I to właśnie zgłaszając się po profesjonalną pomoc można zacząć takie drogi odkrywać.

Pamiętajcie - nie ma takich problemów, za które warto płacić życiem. A niestety -istotą samobójstwa, jest jego nieodwracalność.

 

pozdrawiam

 

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niczego nie mam zadnego asa w rekawie prace mam do bani jestem czlowiekiem z problemami ale zrozumialem ze jak nie bede tego walil i bede sie coraz bardziej martwil przejmowal to poprostu padne i nie wstane upadne totalnie i sie zabije a nie moglem sie podac bo chce byc szczesliwy i jestem wiem ze to banalnie zabrzmi bo nauczylem sie zyc tak jaky swoja droga isc nia tam gdzie rzyko tam jestem i ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adaś przypadek - też miewałem stany o których mówisz.. od euforii do myśli samobójczych. Tłumaczyłem sobie, ze jak to zrobię, to będzie to oznaczać tchórzostwo i że nie ma sytuacji bez wyjścia.

A potem (gdy już nastrój depresyjny mijał), że nie usłyszę już żadnych, przynoszących mi satysfakcje, dźwięków, nigdy nie poznam nikogo interesującego, nigdy nie zrobię czegoś istotnego.. poza tym po drugiej stronie może być zwyczajnie pustka. Może to było banalne i przyziemne myślenie, ale pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pieniądze to sobie idzie do jakiego chcę psychologa i ma.. Ja miałbym pieniądze ale tylko na pierwsze wizyty więc to chyba nie ma sensu. Na kasę chorych trzeba mieć skierowanie (śmiech na sali)... niby skąd mam takie skierowanie sobie załatwić(za pierwszym razem od rodzinnego-ale ile można) ....nadzieją jest 5 minutowa wizyta u psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja umiera ostania.
otóż to. Czarne myśli potrafią bezlitośnie przygnieść. Byle się im nie poddać :(

 

Ja teraz mam tak że jak biorę leki to jest ok... tylko myśli samobójcze są w mniejszym stopniu. "cos" mi podpowiada żebym nie brał już i poddał się tym myślą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pieniądze to sobie idzie do jakiego chcę psychologa i ma.. Ja miałbym pieniądze ale tylko na pierwsze wizyty więc to chyba nie ma sensu. Na kasę chorych trzeba mieć skierowanie (śmiech na sali)... niby skąd mam takie skierowanie sobie załatwić(za pierwszym razem od rodzinnego-ale ile można) ....nadzieją jest 5 minutowa wizyta u psychiatry.

 

i tutaj ja sie nie zgodzę chodzę do psychologa od września nie płace za wizyty wiec nie pisz ze sa tylko płatne zarówno za kase jak i bez mozna spotkac ludzi bardziej czy mniej kompetentnych jak w każdej branży niestety.Ale jest taka mozliwosc moje myśli osłabły nie jest jeszcze super ,bo mase problemow nierozwiazanych jeszcze ale jest lepiej i wierze ze bedzie jeszcze lepiej.Po prostu spróbuj poszukac a jeśli ne umiesz napisz mi na priv jakie miasto by ci odpowiadało podrzuce ci namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakie czasu myślisz o samobójstwie ?

Co się takiego wydarzyło w twoim życiu że myślisz o samobójstwie?

od 3 lat... tylko że były dłuższe przerwy gdzie czułem się świetnie.. teraz od marca cały czas tak mam...

 

Co się wydarzyło? nic... masa nie powodzeń i brak perspektyw na przyszłość, czarne myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz pójść? choćby do ośrodka interwencji kryzysowej,poradni zdrowia psychicznego lub centrum pomocy rodzinie ja tez na początku szukalam samych przeszkód by nie iśc na terapię...bo sie po prostu bałam teraz dojeżdzam ok 30 km i da się spróbuj o siebie zawalczyć.A jeśli na dziń dobry im powiesz ze masz mysli samobójcze czas oczekiwania będzie skrócony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obcej kobiecie w recepcji powiedzieć. Kiedyś mówiłem że pilne to" no trudno" ...

Co to jest ośrodek interwencji kryzysowej? Jeśli nawet takie coś istnieje to pewnie full ludzi tam jest już zapisanych...

 

Do psychologa do którego chodziłem mówiłem o myślach samobójczych to na początku wizyta co tydzień później co dwa..

 

Samobójstwo rozwiązanie? Można się uwolnić od tego wszystkiego.

 

"Czasem lepiej czasem gorzej" -pewnie w takich ośrodkach tak mówią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawodnik17 chodząc na terapie sam musisz wyciągać z niej wnioski. Pracować nad sobą walczyć o swój każdy dzień.

Być może za jakiś czas odkryjesz że warto jest żyć .

 

[Dodane po edycji:]

 

I myślisz że samobójstwo to rozwiązanie , nie mam mnie nie ma problemu.

Tylko pamiętaj o ludziach którym na Tobie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem... jak mam czekać tyle za jedną wizytą i jeszcze mieć świadomość że się może nie udać.. że kolejny mało profesjonalny psycholog albo nie dopasowany.... Ale gdzieś jeszcze jest ta jakaś nadzieja.. chociaż tak mnie to męczy że mam zamiar przestać brać tabletki i poddać się temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem... jak mam czekać tyle za jedną wizytą i jeszcze mieć świadomość że się może nie udać.. że kolejny mało profesjonalny psycholog albo nie dopasowany.... Ale gdzieś jeszcze jest ta jakaś nadzieja.. chociaż tak mnie to męczy że mam zamiar przestać brać tabletki i poddać się temu

 

 

Jeśli czujesz że psycholog jest mało kompetentny to go zmień. Masz przed sobą całe życie.

W życiu jeszcze nie raz będziesz miał wzloty i upadki. Bo takie jest życie. Wiem że czasem jest źle, kurewsko źle ale czy warto umierać tylko dlatego że jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi się że już się wszystko wyczerpało...

 

A jakby się ktoś pisał dlaczego tutaj piszę to mówię że wydaje mi się że to robię nie świadomie że jest we mnie coś takiego że mówi mi napisz tutaj... to taki dziwny stan. Jedyne na co mam ochotę to tabletki nasenne.

 

Ludzie mnie mają już dosyć. Miałem przyjaciółkę przez internet ale wszystko się popsuło właśnie przez to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×