Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nowe funkcjonalności, nowy portal


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od dłuższego czasu planuję otworzenie nowego portalu poświęconego psychologii (coś na wzór starej nerwica.com - dla tych co pamiętają). Forum z racji swojej funkcjonalności posiada pewne ograniczenia, a w związku z szybko rosnącą liczbą Użytkowników, niektórych rzeczy tutaj brakuje.

Portal docelowo będzie miał elementy społecznościowe (zintegrowane z bazą forum). Chciałbym poznać Waszą opinię, jakie funkcjonalności chcieli byście tam widzieć, jakie informacje chcieli byście znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto byłoby opisać, co kryje się pod pojęciem "elementów społecznościowych".

Osobiście kojarzy mi się to nie najlepiej, z lansowanym "wyścigiem na ilość dodanych znajomych; kto więcej, ten jest gość". Tylko czy moje skojarzenie jest choć częściowo trafne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Chodzi o to, że ludzie będą sami mogli dodawać treść i będą mieć wpływ na zawartość. Pewnie jakieś liczniki się pojawią, ale zupełnie nie będą miały znaczenia i wpływu na to czy ktoś jest wyżej w tabelkach. To nie ma pełnić funkcji rozrywkowej tylko przede wszystkim informacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie będą sami mogli dodawać treść i będą mieć wpływ na zawartość
Wg mnie tę definicję wyczerpuje obecne forum... albo (co bardziej prawdopodobne) nadal nie wiem o czym mowa. :mrgreen:

Gdzie znajdę jakiś sugestywny przykład, diagramy, schematy, wykresy, ilustracje obrazkowe ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - w czym zauwazymy różnicę miedzy forum a obiektem pomyslu?

Pierwotnie myślałem o stworzeniu wirtualnych grup wsparcia. Razem z dziennikami samorozwoju i wsparciem psychologów. Użytkownicy dzieleni by byli na małe grupy 8-10 osób wg. danych kategorii (zaburzeń, lokalizacji). To dość świeży pomysł dlatego kombinuję jak by to miało dokładniej wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto bedzie placil psychologom za wsparcie online? :mrgreen:

Moim zdaniem raczej pomysl nie wypali, natomiast ciekawym rozwiazaniem bylyby te dzienniki, moze w takiej formie jak blog,,,ale uwazam ze z czasem, to tez sie znudzi, przekopywanie iles tam stron by jedna osobe czytac. Nie oszukujmy sie, kazdy sie przede wszystkim skupia na sobie...i o ile to bedzie nowoscia na poczatku, to pozniej juz malo kto bedzie tam zagladal. A co do tej tresci, to byloby ok, pod warunkiem ze ktos by to moderowal, zeby jedna osoba tez non stop nie zawalałą trescia...skoro to ma byc dla wszystkich. Nasuwa mi sie tutaj porownanie do sledzika na NK..teraz non stop tam glupoty wypisuja...

Natomiast ja bym widziala np podzial na psychologow i uzytkownikow....oraz dodwanie tresci odpowiednio przez psychologow (inny panel) i przez uzytkownikow (drugi panel - z tym ze z ograniczeniem np 2 wiadomosci do 100 znakow np dziennie-bo inaczej bedzie smieciowisko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być zrobione w ramach twojego startupa? Planujesz na tym zarabiać? (żeby nie było, nic mi do tego, pytam z ciekawości)

Projekt musi po jakimś czasie przynosić zyski żeby opłacało się w niego dalej inwestować. Podobnie jak z forum. Forum generuje dochody ale i wymaga comiesięcznych nakładów finansowych.

Można też wspomnieć o czasie jaki jest potrzebny aby wszystko przygotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

prace nad projektem już trwają pełną parą.

W chwili obecnej oprócz prac programistycznych, nawiązuję kontakt z ludźmi, którzy chcą współtworzyć projekt. Nasza drużyna póki co jest niewielka, lecz stopniowo otrzymuję coraz więcej propozycji współpracy. Może również Ty chcesz do nas dołączyć?

 

Poszukuję ludzi interesujących się psychologią i tematami pokrewnymi, którzy potrafią i chcą dla nas pisać. Mile widziane osoby, które posiadają swoje strony/blogi oraz osoby, które posiadają gabinety pomocy psychologicznej i chcieli by dotrzeć z ofertą do szerszego grona odbiorców. Po szczegóły współpracy zapraszam na pw lub e-mail tomek [at] nerwica [dot] com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace nad portalem ciągle trwają. W chwili obecnej poszukuję beta-testerów (osoby, które będą testować portal przed docelowym wdrożeniem), oraz redaktorów, którzy chcieli by pisać dla portalu na tematy związane z psychologią/medycyną/pedagogiką.

Dla redaktorów oferuję znakomite warunki współpracy. Szczegóły -> pw lub e-mail admin [at] nerwica.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×