Skocz do zawartości
Nerwica.com

prawo jazdy ; samookaleczanie


isitme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chyba lubię się stresować na różne tematy i najnowszy 'problem' dotyczy prawa jazdy.

 

Mam 23 lata, studiuję w Warszawie.

 

Nie znalazłem podobnego tematu - zatem może ktoś również ma/miał ten problem.

 

Problem polega na tym, że od ponad roku 'tnę się' co daje niezbyt ciekawe rezultaty wizualne mojego lewego ramienia. Gdy byłem na badaniach okresowych ciśnienie mi skoczyło tak o 50% gdy okazało się, że do odsłuchania pracy moich płuc muszę się rozebrać. Resztę wizyty patrzyłem się w podłogę. Na szczęście pani doktor nie drążyła tematu.

 

Chodzi mi jedynie o to czy przy tzw. badaniu lekarskim na prawo jazdy ktoś (lekarz) będzie robił problemy w związku z tym że się okaleczam, czy też nie.

Z tego co czytałem - prawdopodobnie się o tym nie dowie, ale jeśli będę miał szczęście natknięcia na kogoś nadgorliwego to już inna sprawa.

 

A jeśli tak - to czy to może zostać potraktowane jako przeciwskazanie do dania mi pozwolenia na kierowanie samochodu czy też jest to obojętne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie wygląda tak że wypełniasz taki formularz o tym na co chorujesz a na co nie i tyle,

 

Wpisałeś tam że masz nerwicę? Czy się nie przyznałeś?

 

czasami jeszcze jak im się chce to zbadają wzrok.

 

A jak noszę soczewki to badają wzrok w soczewkach czy bez? :pirate: Bo jak bez to lipa... -4 :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie wygląda tak że wypełniasz taki formularz o tym na co chorujesz a na co nie i tyle,

Wpisałeś tam że masz nerwicę? Czy się nie przyznałeś?

"Odmawiam odpowiedzi na to pytanie gdyż mogłaby mnie ona narazić na odpowiedzialność karną" :D

 

Póki co zbieram punkciki, jak przekroczę (a już blisko) to będą jakieś badania psychologiczne, może być ciekawie.

 

czasami jeszcze jak im się chce to zbadają wzrok.

A jak noszę soczewki to badają wzrok w soczewkach czy bez? :pirate: Bo jak bez to lipa... -4 :pirate:

Nie przyznawaj się bo ci dadzą prawko z adnotacją że do jazdy musisz nosić okulary/soczewki i tylko na 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odmawiam odpowiedzi na to pytanie gdyż mogłaby mnie ona narazić na odpowiedzialność karną" :D

 

Ale mi odmawiasz odpowiedzi czy im napisałeś że odmawiasz odpowiedzi? :mrgreen:

 

Nie przyznawaj się bo ci dadzą prawko z adnotacją że do jazdy musisz nosić okulary/soczewki i tylko na 5 lat.

 

Przecież okulista zauważy podczas badania że mam szkła na oczach :P

 

[Dodane po edycji:]

 

A badania psychologiczne faza hahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odmawiam odpowiedzi na to pytanie gdyż mogłaby mnie ona narazić na odpowiedzialność karną" :D

Ale mi odmawiasz odpowiedzi czy im napisałeś że odmawiasz odpowiedzi? :mrgreen:

Tobie :P No nie przyznałem się, po co.

 

Nie przyznawaj się bo ci dadzą prawko z adnotacją że do jazdy musisz nosić okulary/soczewki i tylko na 5 lat.

Przecież okulista zauważy podczas badania że mam szkła na oczach :P

To badanie wygląda tak że wchodzisz, masz zasłonić jedno oko, przeczytać wskazaną linijkę z tablicy, potem z drugim okiem to samo, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mowil scrat, ale swoją droga ciekawi mnie Twoje wlasne zdanie na temat tego, czy uwazasz, ze w twoim stanie mozesz kierowac pojazdem i nie stwarzasz zagrozenia? Jestes pewien swoich emocji na 100%? Na bank nie wywiniesz jakiegos numeru?

 

 

Nie wiem co konkretnie masz na myśli.

 

Na pewno nie będę szarżował - nigdy nie czuję się zbyt pewnie - więc i za kółkiem będę się starał raczej ściśle przestrzegać przepisów i prowadzić odpowiedzialnie, szczególnie że prawko robie głównie po to bym w razie czego mógł zastąpić tatę za kółkiem.

Jak na razie nie zapowiada się na własny samochód :)

 

Pytanie - jak będę się potrafił zachować w sytuacji stresowej - ale mam nadzieję, że w miarę zdobywania praktyki nabędę nawyków - jak reagować na drodze. Z resztą wtedy działam lepiej niż normalnie - nie ma czasu na myślenie i wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×