Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica na punkcie rozmow w toku


amfce

Rekomendowane odpowiedzi

czy sam gatunek Talk Show kiedykolwiek pretendentował do "ambitnego dziennikarstwa" ?
Wg mnie nieprzypadkowo kreuje się twórców i prowadzących tego typu programy, na "gwiazdy dziennikarstwa" ;)

 

niestety na próżno szukać u nas alternatywy
linkosiu, zależy gdzie się szuka ;)

 

dobre ambitne kino zapodawane jest w Polsce o wspaniałych godzinach od 0.30 do 3-4 nad ranem........ żebym nie wiem jak chciała to nie obejrzę bo wstaję rano na zajęcia.
Napisałaś tak, jakby:

a) nie było możliwości technicznych nagrania takiego filmu na dysk twardy lub płytę DVD tak, jak niegdyś nagrywało się na kasety VHS;

b) jakby TV miała być jedynym źródłem ambitnej kinematografii.

 

U nas ambitne dziennikarstwo kojarzy się z gazetą: Polityka, Rzeczpospolita itd, czasem brakuje mi dobrej publicystyki w telewizji, takiej kulturalnej, społecznej ( nie Uwaga tvn czy inne faktowe bzdety) ciekawej, wciągającej, rzetelnej, przedstawiającej historię obiektywnie od wszytskich stron.
lineczko, bez urazy, ale takie są Twoje skojarzenia, nie jedyne na świecie. ;) I znów sprawa sprowadza się do tego, gdzie poszukuje się tego, co odpowiada indywidualnym oczekiwaniom :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz ja ogarniam problem ogólnospołecznie, opinia jest jak dupa każdy ma swoja, a ja będąc na studiach dziennikarskich czasem czytam jakieś ankiety, sondaże dotyczące telewizji i prasy i w moich postach opisuję to o czym czytam.

Więc jak piszę o tym, ze dobre filmy są puszczane późno i o dziwnych porach to skupiam się na tym, a nie że można je jakoś inaczej usyskać. Chodzi mi o misję telewizji ....

Jak piszę, że ambitne dziennikarstwo kojarzy się z nudnymi gazetami - to nie dlatego, ze tak mnie się wydaję ;) ale tak wynika z sondaży.

Swoją drogą proszę podaj mi alternatywny program, w telewizji, dla rozmów w toku który wart będzie oglądania, nie jest nadawany i dziwnych porach - proszzz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sondaże, ankiety skupiają się na tendencjach najsilniejszych, najczęstszych, przy okazji najczęściej zdawkowo wspominając lub wręcz milcząc o tendencjach mniejszościowych. Także jeśli istotnie problem miałby być "ogarnięty ogólnospołecznie", warto zwrócić uwagę również na to, co występuje w mniejszej (ale bynajmniej nie "gorszej") skali. Czyli w tym konkretnym temacie nie skupiać się wyłącznie na tym, co emitują pojedyncze stacje TV lub co drukuje kilka tytułów prasowych. :mhm:

To, o czym nie wspominasz, a co wg mnie jest zaprzeczeniem tezy o tym, jakoby nie było lepszej alternatywy dla w/w typów programów, jest radio. W moim przypadku jest to Radiowa Trójka, w której znajduję wiele merytorycznych, opiniotwórczych audycji o rozległej tematyce. :uklon:

Oczywiście nie zamierzam twierdzić, że to "jedyna droga", jedyne medium, które dość skutecznie opiera się polityce medialnej "bez ambicji". :nono:

 

Osobiście za program alternatywny dla "Rozmów w toku" uważam np. "Klub Trójki" (pn-cz po 21-tej - m.in. tematyka społeczna, historyczna i kulturalna), "Jestem feministą" (nd po 19-tej, choć czasem o tej porze bywają adaptacje teatralne - tematyka chyba oczywista ?), również od niedawna audycja "Trójka po trzeciej" (pn-pt 15-16) albo popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" (pn-pt 16-19 - tematyka społeczna wraz z reportażem po 18.15 najczęściej ukazującym jak świat jest zróżnicowany, a przez to ciekawy).

Ale to kwestia tego, co kto lubi.

 

Oprócz tego są jeszcze media internetowe...

 

W każdym razie alternatywa istnieje, choć czasem trudniej ją dostrzec :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×