Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
pitek

Dysmorfofobia - Negatywny odbiór ciała w lustrzanym odbiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam że nie mam żadnego psychologa od tego a jak pójdę to zaraz nie wie o co chodzi , do fryzjera to tez nie wie jak mnie obciąć i tylko czekam aż mi dorosną idę do pracy teraz zajmę czymś czas i tyle ..

Po prostu jestem bardzo zły ale nie ma mi kto zabardzo pomoc moja siostra jak coś chce to zła a jak mam 1000 pryszczy to nie widać ee tam chuj z tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze chciałem dodać wydaje mi się ze kiedyś miałem zajebista fryzurę ale doszukiwalem się czoła teraz jak ja stawiam to wydaje się chujowa po czasie , ja tam nie wiem 3 msc nie będę się strzegł zobaczymy co urośnie oby nie grzybek po prostu najgorzej w tej chorobie jak faktycznie jesteś brzydki ja chce poznać prawdę i się dowiem bo serio chuj wie co z tymi lustrami jest zdj tez trochę kłamią , przyzwyczajenie , mam takie objawy dowiem się tego i tamtego zrobię zapłacę nawet 150 zł i tyle , myślałem kiedyś ze mam duży nos i kolega mi to powiedział

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktos jeszcze tutaj pisze?

Od ponad roku nie wychodzę z domu. Mam straszne lęki indukowane wyglądem. Jestem brzydka, wstydzę się tego jak wyglądam. Niedawno miałam próbę samobójczą, bo nie moge patrzeć w lustro. Nie umiem żyć z takim wyglądam. Moim marzeniem to operacja plastyczna, na którą prawdopodobnie nigdy nie bedzie mnie stać. Leczę się psychiatrycznie na depresję lękową, ale żadnemu psychiatrze tego nie powiedziałam, bo się wstydzę etykietki "pustej' Po próbie S trafiłam do szpitla w Tworkach. Tam coś napomknełam. W wypisie min. miałam, że jestem "skupiona na sobie, żyję marzeniami etc" Płakać mi się chciało jak to przeczytałam, bo ja cholernie cierpię. Czy ktoś wie o dobrym psychiatrze w Wawie, który tej fobi nie wyśmieje? czy ktoś jeszcze na to choruję? jak dajecie sobie radę? U mnie nie ma dnia, żebym nie myślała o śmierci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem Juliana i szukam pomocy. Mam dysmorfofobię. Jeżeli jest tutaj ktoś, kto z tego się wyleczył i chce mi pomóc, proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem Juliana i szukam pomocy. Mam dysmorfofobię. Jeżeli jest tutaj ktoś, kto z tego się wyleczył i chce mi pomóc, proszę o kontakt.

Czy dysmo powoduje u Ciebie lęki? mnie doprowadziła do depresji lękowej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie lubię swojego wyglądu - mam 170cm wzrostu, przez zaburzenia hormonalne wyglądam na 16-18 lat kiedy mam prawie 21, i bardzo często zadziwiam sprzedawców jak kupuję coś z używek dla rodziny.

Uważam że jestem raczej brzydki niż piękny ale ludzie mało kiedy mi to wypominają. Także nie miałem kontaktu z żadną dziewczyną tzn. żadna mnie nie zaczepiała xD

Aktualnie staram się schudnąć do 20-23 BMI, bo to mi najbardziej przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właaśnie mi jeszcze włosy nie pasują zbytnio do twarzy, noszę umiarkowanie długie (po prostu gęste i tak żeby była grzywka) ale jak zawsze byłem u rodzinnego fryzjera to strzegł mnie na łysą pałę co mnie wkurzało, ale mi to było w sumie bardziej obojętne a rodzina mnie o to męczyła.

Teraz będę musiał znaleźć kogoś kto będzie mnie strzygł tak żeby po bokach było mało włosów a zostawała grzywka.

No i też mam lekkie zakola :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się potrafiłem nie golić dłuugo i wtedy faktycznie już wyglądałem trochę na te 18-19 ale ja już z nudów idę do łazienki i się tym zajmuję. Właśnie po co być starszym kiedy można być młodszym :)?

Swoją drogą ostrzyżenie brody typowo na kuca/nerda mi nie przeszkadza, u siebie tego nie widzę ale często mam do czynienia z ludźmi którzy tak wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś sądziłam, że mam dysmorfofobię. Potem okazało się, że to zaburzenia odżywiania. Ale może to w pewien sposób połaczone. W sumie nadal bardzo przeszkadzają mi niektóre wady w moim wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

88eldorado, często są połączone, ale wiadomo zależy od przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dysmorfie mięśniową, wszystko pasuje i wreszcie się dowiedziałem co mi dolega

W lato wychodzenie z domu ograniczam do niezbędnego minimum, z moją posturą mogę co najwyżej robić jako strach na wróble

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja się w środę dowiedziałem, że mnie również dysmorfofobia zaprosiła w swoje progi. Już tak oficjalnie.

jestem-bogiem, piona! Latem również siedzą jak w więzieniu. Ale idzie jeeesień i zima i będzie można w końcu wychylić łba z jaskini. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz mam to już na policzkach i na twarzy raz mam Buzke okrągła raz inna mam nawet zdj ale nikt mi nie pomoże z tym , nie wiem dostałem mocnej depresji musze pracować różnica jest duża zaliczyłem czoło , policzki , rozmiar głowy , kształt (przez fryzurę, włosy , cerę , wzrost (akceptuje ) policzki ) nie wiem mam zdj nie wiem któremu lustra wierzyć uważam ze tak działa też mój mózg bo patrze w lustro wszystko takie samo , może światło , twarz mogła mi się tez zmienić przez 5 lat , mam nawet zdj odbicia ale nie będę tu wstawiać jak ktoś nie widzi różnicy to jest ślepy piersi le te operacje , ciężko mi na co kolejek nawet się na

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz mam to już na policzkach i na twarzy raz mam Buzke okrągła raz inna mam nawet zdj ale nikt mi nie pomoże z tym , nie wiem dostałem mocnej depresji musze pracować różnica jest duża zaliczyłem czoło , policzki , rozmiar głowy , kształt (przez fryzurę, włosy , cerę , wzrost (akceptuje ) policzki ) nie wiem mam zdj nie wiem któremu lustra wierzyć uważam ze tak działa też mój mózg bo patrze w lustro wszystko takie samo , może światło , twarz mogła mi się tez zmienić przez 5 lat , mam nawet zdj odbicia ale nie będę tu wstawiać jak ktoś nie widzi różnicy to jest ślepy pierd* le te operacje , ciężko mi na co kolejek nawet się nazelowac bo to wszystko takie jest , mam duże zaburzenia zachowania ,i wgl masakra tam ,patrze na celebrytów też to ,oni też nie sa tacy ładni albo mają takie same problemy jak ja chyba chyba że to kwestia kasy ,robie sobie problemów i tyle ,głowa mnie czasami boli ,cięzko mi się np też obciąć u fryzjera bo albo jestem piękny albo brzydki jak ktoś jest zainteresowany to pokaże mu zdjęcia moje gadu gadu 10938980 ,wiem że tak pisze ale mam cos takiego i chu.j mam na to zdjęcia ,to mój ostatni post tamtego nie mogłem edytować przepraszam za zaśmiecanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi