Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prolaktyna-metoclopramid...test...wyniki


Gość depresyjny098

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w takiej dośc nietypowej sprawie......Pisałem na forum mecycznym, ale tam ci zadufani w sobie lekarze nie chcą mi pomóc.

Zrobiłem zalecony przez endokrynologa test. Czyli zbadałem prolaktynę, a następnie drugi raz po zaaplikowaniu metoclopramidu..

Wizyta jest w cholere droga i nie chce bólic kasy. Tym bardziej jeżeli wyniki są w normie...No to za co zapłacę?..p

Moja prolaktyna wzrosła o połowe z 5.07 do 10.00 ng/ml

Gdzie jest jakieś forum z sensownymi lekarzami. Nie takimi którzy nie chcąc uszczuplic portfela swojego kolegi z Chełma nie udzielają mi informacjii dążac tym samym abym udał się do niego drugi raz.....pss....p

A może ktoś ma jakąłś wiedzę w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,9 - 25,00 to jest norma. Miałam rok temu i w tym roku badanie na prolaktyne.

Rok temu miałam wynik 44 więc znacznie przekraczające norme. Teraz mam 22 i dalej obniżam lekiem.

Ciekawa jestem chociaż myslę ze prolaktyna jest zwiazana ze stresem ,depresja.

nieumiejętność poradzenia sobie ze stresem powoduje u mnie rózne dziwne nerwobóle ,czy takie hormony wysokie.

Czytałam na innym forum ,panie miały prolaktyne 200 i wtedy mozna mówić o bezpłodności.

ty masz całkowitą norme. może zbadaj sobie tarczyce? to jest troche powiązane z tym ,u mnie wyszla w normie chociaz sądze ,że mam niedoczynność ze względu na objawy ( na 10 trafiam w 8 )..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolaktyne mam w normie przed podaniem metoclopramidu...TO WIEM...

Mi chodzi o to czy prolaktyna zareagowała prawidłowo po podaniu metoclopramidu....?

Czy wzrost 2 krotny jest prawidłowy?

Bo to jest w moim przypadku bardzo ważne,

Nie ogólny poziom prolaktyny..

Tylko jej poziom po zadziałaniu na niej bodźcem(metoclopramidem)...

Gdzieś wyczytałem że prawidłowe jest 5 krotne przewyższenie , ale nie wiem czy się dobrze doczytałem...

I tak czy siak chyba będę się musiał udac poraz drugi do endokrynologa...

(te badania miałem zalecone w kwestii braku libido po neuroleptykach....na długo po ich odstawieniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po obciążeniu powyżej 190 jednostek co najmniej, więc bardzo dużo powyżej normy... Czy ktoś z nerwicą ma podobny problem? Ja miałam najróżniejsze badania w tym rezonans przysadki mózgowej i wszystkie przyczyny zostały wykluczone, pozostała nerwica... Lekarz mówi, że to od niej mam tak wysokie wyniki. Nie działają na mnie za bardzo te leki obniżające prolaktynę, dostaję teraz hormony żeby okres regulować. Trochę mam nadzieję, że jak wyleczę nerwicę to miną problemy z prolaktyną. Jak na razie na pewno nie mogę mieć dzieci, ubolewam nad tym faktem, mimo, że na razie nie planuję... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 roku życia dzieci nie planuje :D

Ale fakt, ja mialam depreche i stres głównie jest przyczyną powiększonego wyniku prolaktyny i znowu mi się coś z tym hormonem chrzani bo mi się okres znowu głupio przesuwa..

Też brałam leki na zmniejszenie hormonu ale nie badalam czy juz mam w też niższej normie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×