Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezpieczne formy rozmawiania


Pasman

Rekomendowane odpowiedzi

Masz problemy z rozmową z innymi ludźmi? Dlaczego?

Dla mnie jest to raczej naturalne, przy schorzeniach jakie mamy, wnikające z niskiej samooceny i uległości. W moim przypadku rozmowa jest raczej monologiem, ktoś pyta ,ja odpowiadam tak lub nie, rzadko zdarzają mi się dłuższe wypowiedzi do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku rozmowa jest raczej monologiem, ktoś pyta ,ja odpowiadam tak lub nie, rzadko zdarzają mi się dłuższe wypowiedzi do ludzi.

 

ciekawe , tego nie próbowałem.

zwykle na pytania odpowiadam pytaniem.

 

[Dodane po edycji:]

 

Masz problemy z rozmową z innymi ludźmi? Dlaczego?

 

nie boisz się dowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL! A to dobre pytanie :)

 

Bezpiecznie można rozmawiać tak naprawdę tylko o rzeczach mało ważnych. Jaka dzisiaj pogoda, co tam na uczelni, jak się miewa Twój pies i czy paprotka wyleczyła się z kataru... ;)

 

Najlepiej sprawiać przy tym wrażenie osoby wyluzowanej - mimika, ubranie, gesty. Jak było bardzo ze mną źle, w sensie poczucia własnej wartości - ćwiczyłam to przed lustrem. Serio. Pomogło trochę.

 

Ale żeby nawiązać jakiś głębszy kontakt z drugim człowiekiem, to nie ma innej opcji - trzeba się pozbyć zbroi i trochę otworzyć, pokazać te bardziej wrażliwe części naszej duszy i oczywiście podjąć ryzyko. No risk,no friendship, że tak powiem.

 

Naprawdę bardzo ciekawy temat. Życzę powodzenia Pasman i chętnie też sobie poczytam co ludzie będą Ci radzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przychodzi malymi krokami:)

Nie wiem czy pisales na forum swoja historie, ale od tego mozesz zaczac. Pozniej mozesz sprobowac przejsc z kims na priv - a napisz cos do bylekogo, nie wazne czy odpisze czy nie, i czy cos normalnego czy nie, ale zrob to:)

Pozniej mozesz uzyc czatu. Na czacie znajdziesz miliony roznych osob, zazwyczaj w przedziale wiekowym 8-15 i spasionych zboczencow 45+:) Pewnie nie bedziesz mogl znalesc wspolnego tematu do rozmowy, ale nie poddawaj sie.

Kolejna opcja to gg - wpisz sobie w gg w wyszukiwarce: Ania, miejscowosc Kozia dupa, i napisz cos tam - skomentuj opis (ludzie zazwyczaj to lubia bo sie czuja zauwazeni) i zacznij pisac o pierdolach.

Dalej, mozesz sciagnac sobie Skype - jezeli masz problemy z gadaniem na realu, przez skype bedzie ci latwiej bo cie nie widac.

Jezeli wychodzisz z domu, mozesz poszukac miejsca gdzie sa budki telefoniczne - czasem jeszcze gdzies stoja:) Nie koniecznie musisz kupowac karte tel, nie musisz tez od razu dzwonic na 997 i wrzeszczec ze psy to suki, ale mozesz np poszukac sobie opakowania swojego ulubionego proszku do prania i zadzwonic na infolinie (zazwyczaj bezplatne) i powiedziec ze po ostatnim praniu swoich gaci swedzi cie tylek i nie wiesz co zrobic. Moglbys zrobic to z tel komorkowego (infolinia, nie policja!:)) ale przez budke tel mozesz miec wieksza pewnosc siebie.

A dalej to juz zagadywanie do ludzi.

Na poczatek proponuje cwiczenie - idziesz sobie ulica i pytasz 10 osob o godzine, albo droge do najblizszego monopolowego.

Mi najlatwiej sie gada z bliskimi znajomymi, lub lece do babci jak mam wiekszy problem i nikogo do pogadania. Ale dla ciebie moze byc latwiej zagadac do kogos obcego - w busie, na dworcu, w sklepie etc.

Proste zeczy - idziesz do sklepu i mowisz "dziekuje" jak dostajesz reszte. Zwyczajnie odzywaj sie do ludzi. Wszystko przychodzi z czasem, pamietaj ze woda drazy skale.

Lubisz Piersi? (zespol oczywiscie;D) Skoro masz pozytywny nastroj to go wykorszystaj, a jak ci bedzie gorzej to poszukaj sobie piosenki "JONEK"

Az zacytuje: "Nie boj sie krzyczec, nie boj sie skakac. Zamien sie w drzewo, zamien sie w ptaka"

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mozesz np poszukac sobie opakowania swojego ulubionego proszku do prania i zadzwonic na infolinie (zazwyczaj bezplatne) i powiedziec ze po ostatnim praniu swoich gaci swedzi cie tylek i nie wiesz co zrobic. Moglbys zrobic to z tel komorkowego (infolinia, nie policja!:)) ale przez budke tel mozesz miec wieksza pewnosc siebie.

Hehhehe genialne w swojej prostocie :twisted:

Wszystko przychodzi malymi krokami:)

Niestety masz racje, ale osoba której przelatuje życie między palcami chce podświadomie natychmiastowej zmiany. Taka osoba ciągle szuka nowych bodźców, które mogłyby zainicjować lawinę pozytywnych zdarzeń. Niestety w moim przypadku za bardzo to nie działa, ani zmiana otoczenia ani zmiana swojego statusu materialnego nic mi nie dało, oprócz tego, że rośnie moja frustracja. Ciągle zadaje sobie pytanie "czy z tego wyjdę?", jak mam lepszy dzień to zmuszam się do pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, ale jak łapie mnie dołek zaczynają przeważać myśli, że choruje wielu ale wyleczonych jest jakby mniej, że może ja jestem akurat w tej grupie której nie można pomóc. Na dzień dzisiejszy nie wiem który tok rozumowania (pozytywny czy negatywny) jest prawidłowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zupelnie tak samo. Ale ja wychodze z zalozenia, ze grunt to optymizm. I nie chodzi tu o zmuszanie sie do niego i udawanie ze jest ok, gdy nie jest ok. Ale o to, by szukac, drazyc, upadac i wstawac. I choc brzmi to strasznie patetycznie, to tak jest.

Ja nie bardzo mam jak zmieniac swoje statusy materialne i otoczenie, ale za to wychodze z innego zalozenia - "Przyszlosc jest teraz!" I zamiast szukac czegos, obiecywac sobie ze jutro bedzie lepiej niz dzis, ze sprawy sie uloza, staram sie nie wybiegac za bardzo w przod (choc nie udaje mi sie to jeszcze zbytnio) i zyc i dzialac teraz. Staram sie akceptowac to co przynosi kazdy dzien i robic uzytek z tego co jest, a nie oczekiwac jutra, ktore jest niepewne. Prawda jest taka, ze nasze obawy dotyczace "jutra" w wiekszosci sie nie sprawdza, a prawdziwe problemy i tak przyjda z miejsc gdzie ich sie nie spodziewamy.

 

Jest dobrze, bedzie lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×