Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Film jest mocno przerysowany. Przynajmniej ci, którzy znali Tomka tak twierdzą . To się ogląda trochę jak dokument. Ci ludzie są pokazani trochę jako głupcy.

 

Ale ta duszna atmosfera, klaustrofobia panującą w zagraconym mieszkaniu mi się podobała. 

 

Zdzisław to raptem 30 sekund stoi przy sztalugach. Biega po mieszkaniu i nagrywa na kamerę lub robi zdjęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam film coco chanel z 2009r. Historia dotyczy okresu życia Coco chanel, gdy nie była ona sławna. Film skupia się na jej życiu miłosnym. Film kończy się na 1919r. Gdy zmarł jej kochanek. Z tego filmu nie dowiemy się w jaki sposób zbudowała swoje imperium modowe. Coco żyła w latach 1883 - 1971. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze sezony "Westworld" i "Czarnobyl" to produkcje, które chyba najbardziej zapadły mi w pamięć na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zwłaszcza ten pierwszy pozamiatał całkowicie, chociaż zdaje się, że mój jego odbiór jest nieco inny niż większości widzów [nastawiony bardziej na filozofię czy metafizykę nawet niż kwestie związane bezpośrednio z rozwojem technologii i sztucznej inteligencji / świadomości]. A co jeśli również nasz świat jest takim parkiem rozrywki / poletkiem eksperymentów nieznanych bogów?

 

Poza tym uznaję za ważne "13 Powodów" oraz - skoro już przy młodzieżówkach jesteśmy - mniej znane i starsze "My Mad Fat Diary". Kilka anime, trochę bajek dla dzieci [z "Muminkami" na czele] i staroci w rodzaju "'Allo 'Allo"... nie mogę też chyba mimo wszystko pominąć "Gry o tron", choć ten serial największe wrażenie wywarł na mnie za pierwszym oglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałam:

 

  • Wiedźmin: Zmora Wilka (2021) - anime w formie 1,5h filmu, głównym bohaterem Vesemir, główny wątek odpowiedział na pytanie dlaczego zostało tak mało wiedźminów. Ogółem dno i trzy metry mułu, nie polecam, ale jako fanka Wiedźmoka musiałam obejrzeć. 
     
  • Legion samobójców - The Suicide Squad (2021) - w porządku na odmóżdżenie, chociaż po seansie i tak towarzyszyła mi myśl "co ja robię ze swoim życiem"
     
  • Nikt (2021) - jest Odenkirk, jest impreza ❤️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałam w kinie film "Lassie, wróć !" Film z dubbingiem. Opis filmu:

Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety
tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania,
gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się
z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki- Priscilli, która
zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie
wykorzystuje okazję i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza
cały kraj, by odnaleźć Flo.

 

Edytowane przez alone05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałam film "Wojna z dziadkiem". Film z dubbingiem. Opis filmu: Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochany dziadek Ed (Robert De Niro) zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałam film "Teściowie" (komedia). Opis filmu: Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna i Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałam film "After. Ocal mnie". Opis filmu: Tessa staje przed najtrudniejszą decyzją w życiu. Właśnie, gdy jej związek z Hardinem rozkwita na nowo, dziewczyna otrzymuje propozycję, która może otworzyć przed nią drzwi do wielkiej kariery. Warunkiem jest przeprowadzka na drugi koniec kraju. Hardin jest temu przeciwny, ale Tessa wie, że taka szansa może się nie powtórzyć. Jej decyzja o wyjeździe to cios dla ich uczucia. Szczególnie, że oboje mierzą się z szokującymi rodzinnymi tajemnicami, które stawiają pod znakiem zapytania wszystko, w co dotąd wierzyli. Gdy Hardin szaleje z zazdrości, Tessa znajduje oparcie w przystojnym nowym przyjacielu. Czy to na pewno tylko przyjaźń?

 

Drugi film, który oglądałam to "Czarny młyn". Opis filmu: Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×