Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

"Karol. Człowiek, który został papieżem" - Akcja filmu rozgrywa się w 1939 roku na Wawelu kiedy wojska niemieckie dokonują inwazji na Polskę. Niemcy zabijali Żydów, nie wiem dlaczego ich tak nienawidzili, może to byli bardzo źli ludzie, którzy zionęli nienawiścią, tylko Bóg może ich osądzić.

Edytowane przez alone05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.filmweb.pl/film/Odlot-1971-8279

 

 dobry film , wczoraj na TVP Kultura ( bodajże) oglądałem .

 Daje do myślenia , ,, kiedy dziecko ujrzy nagiego rodzica być może mocniej zrozumie debilizm dorosłego dorastania i to ,że najwiekszym debilizmem dorosłości  są szaty , które i tak musza opaść i ukazać naszą błazenadę . KUR_WA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałam "Dora, czyli seksualne neurozy naszych rodziców".
Ogólnie film całkiem ok, choć jakiegoś wielkiego WOW nie robi.
Mogę natomiast polecić "Utoya, 22 lipca". Film o Andersie Breiviku i jego ataku.
Film "Sybil" też mi się podobał - o dziewczynie z osobowością wieloraką.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, exodus! napisał:

oj nie, bardzo nieudany film, kompletna strata czasu, obraz jest "oczywistością" bez wyjaśnień, bez tła, pusty, nudny, strata czasu! - no ale to moje zdanie!

lepszy już jest dokument o nim, niż ten "film", wiadomo opinie są różne, no taka jest moja, a jestem dość świeżo po tym seansie! osobiście odradzam!

Szanuję opinię. Końcówka była słaba, jak dla mnie, ale ogólnie mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przemawiają do mnie krótkie sitcomy-komediodramaty, takie na 20-30 minut, które o dziwo mają do powiedzenia bardzo dużo mądrych rzeczy o życiu.

Zakochałam się w "One day at a time", w którym główna bohaterka cierpi na zaburzenia psychiczne związane z PTSD (depresja, lęki), sąsiad jest na odwyku alkoholowym, córka jest homoseksualna. A przy tym serial jest niesamowicie ciepły, pozytywny i zawsze się tak dobrze kończy. Naprawdę warto zobaczyć. Porusza tematy trochę głębiej, nie wystarczy, że córka jest LGBT, ale ma w związku z tym różne problemy i przeżycia, które świetnie się ogląda.

"Kominsky method", też świetny, cyniczny, krótki serial o wyzwaniach starszych ludzi :D 

Z takich mniej ambitnych, ale wciąż ;) to uwielbiam Grace and Frankie (przyjaźń między Tomlin a Fondą - złoto), czasami wali stereotypami, ale uwielbiam taką inną perspektywę ;) Fajne okazało się również "Good Place" no i cudowne "Brooklyn 9-9" (w którym relacja między pewną parą bohaterów jest najwspanialszą relacją jaką widziałam w serialu).

 

Wszystko jest na Netflixie 🙂 

 

Lilith, mam prośbe, zanim napiszesz coś o GOT, możesz to jakoś nagłówkiem oznajmić? W stylu GOT spoiler? Zamierzam oglądać wszystko naraz, jak się skończy, mojemu mózgowi będzie łatwiej omijać wpisy jak zobaczy taki nagłówek :D Dzięki ❤️ 

Edytowane przez Aurora88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lilith napisał:

To bardziej przemyślenia niż spoilery. Poza tym - od tego jest ten wątek. Raczej bez sensu jest wiecznie rzucać tylko tytułami. Tak samo jak Twój wpis powyżej. Też można go odczytać jako spoiler. Nie wymagam od nikogo tytułowania postów i sama też nie będę tego robić. Jak ktoś wchodzi w ten wątek, to ryzyko, że natrafi na jakiś szczegół związany z fabułą jest wkalkulowane. 

Jasne, nie chciałam żeby to zabrzmiało jak czepianie się i spodziewam się tutaj spoilerów, to nie była generalna sugestia, tylko takie pytanie moje prywatne na teraz ;) Ale to w takim razie powstrzymam się od czytania jeszcze przez chwilę a potem dołączę do Waszej dyskusji 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 19:18, Lilith napisał:

Ci, którzy śledzą uważnie GOT już praktycznie znają zakończenie. Po ostatnim odcinku nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Moim zdaniem w dużej mierze do całej sytuacji doprowadził fakt, że Jon "dał dupy" w relacji z Danny. Ona była w stanie ratować Mu tyłek wielokrotnie, bez względu na koszty, a On jak tylko poznał o sobie fakty odwrócił się od Niej. Mimo, że sam przed sobą się zapierał, że tego nie chce, to jednak w Jego posunięciach widać, że mówi jedno, a robi drugie. Jak dla mnie jest największą zakałą w całej historii, gdzie nie jest w stanie w odpowiednim momencie podjąć decyzji, opowiedzieć się konkretnie "za" lub "przeciw" i zawsze kończy się czymś w stylu nie chcę, absolutnie nie chcę, ale przecież MUSZĘ, przez co wydaje się najbardziej "sprawiedliwą" i "dobrą" postacią na tle innych. Niestety, to ma też i drugą stronę medalu, która nie jest zazwyczaj dostrzegana - Jego postępowanie doprowadza do zawodu, do poczucia opuszczenia, porzucenia u wielu osób, co wywołuje efekt domina w postaci skrajności w zupełnie przeciwnym - negatywnym - kierunku niż gdyby nie jestestwo Jon'a i tym samym - do Ich śmierci. 

Ale prawda, że Daenerys wykazywała się skłonnością do nadużywania swej władzy już wcześniej, w imię niby sprawiedliwości. Choć przez prawie wszystkie odcinki, w odróżnieniu do Joffreya na przykład, uchodzić mogła za jedyną opcję, właściwą osobę na tron, to jednak, tak jak i mówili scenarzyści GOT, sygnały, że popadnie w szaleństwo mogliśmy zauważyć już wcześniej. A wyzwalaczami jej złego stanu na pewno były śmierci Joraha i Missandei i uświadomienie sobie, że związek z Jonem miał charakter kazirodczy. No i geny po Szalonym Królu wtedy dały o sobie znać. A Aerys też był dzieckiem z kazirodztwa, co tłumaczyć mogło jego niestabilność emocjonalną, podobnie jak w przypadku Danny. Jak to już było wcześniej w serialu zaznaczone: "Gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą". A wątek Daenerys jest świetny i ze smutnym zakończeniem, na tym swoim smoku kojarzy mi się trochę z mityczną Walkirią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×