Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja STANOWCZO NIE POLECAM tego nowego filmu z Angeliną Jolie - Czarownica. Byłem na nim ostatnio z koleżanką i jej chrześnicą.

Nie polecam nie ze względy na złe efekty czy grę Angeliny, choć królewnę to znaleźli tak brzydką ze masakra (widać gaża Angeliny była tak duża że na ładną królewnę już hajsu nie starczyło). :twisted:

Wszyscy znamy opowieść o śpiącej królewnie..wiadomo jak to tam było....

W tym filmie jednak wszystko zostało postawione na głowie. A wszytko to przez postać tytułowej Czarownicy.

Relatywizm moralny w tym filmie przekracza granicę czegokolwiek. Odwraca się role Czarownicy która w oryginalnej opowieści była złem wcielonym, a tutaj wybiela się jej grzechy, gloryfikuje się zło które w niej było. I to pokazuje się dzieciom?

Morał był prosty, dobro to dobro, zło to zło, dobro i prawdziwa miłość zwycięża zło. A tu?

Zło ratuje cały główny wątek. Zło jest relatywne bo zrodziło się przypadkowo. Wszystkiemu winne cechy człowieka.

Główny wniosek: Zło jest relatywne i da się zawsze usprawiedliwić. No czy to normalne? Bo moim zdaniem stanęło wszystko na głowie.

Pierwszy raz po wyjściu z kina byłem dosłownie zły że obejrzałem jakiś film. Wydaje mi się jednak, że gloryfikacja i usprawiedliwienie dla zła to nie przypadek. To taka socjotechnika zastosowana w tej bajce.

Podsumowując; dla normalnych ludzi film NIE WART obejrzenia. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na krawędzi jutra" - sporo sci-fi,czy funtastyki,ale film mi się podobał,świetna ściecha dźwiękowa,graficznie również bardzo dopsz,trochę niekonsekwencji w fabule,ale pal licho,do ścierpienia.

Jeśli ktoś szukał sporo akcji,polecam D:

10/10

Jest też pierwowzór,na podstawie którego kręcono film,krótka manga,ale bardzo dobra,nawet lepsza jak film D:

 

-- 29 cze 2014, 15:25 --

 

http://www.mangareader.net/all-you-need-is-kill/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałam "Czego pragną dziewczyny", bardzo fajna komedia o dziewczynie, która chce poznać swojego tatę. Okazuje się, że jej tata jest wpływowym politykiem. Dziewczyna trafia do świata arystokracji i próbuje się dostosować. Pełen humoru i optymistyczny film. W roli głównej Amanda Bynes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu oglądania Fargo zabrałem się za kolejną miniserial - "Penny Dreadful"

Serial można zaklasyfikować do horroru, czy raczej thrillera psychologicznego.

Akcja serialu dzieje się w Londyn epoki wiktoriańskiej, który został odtworzony bardzo drobiazgowo, co można też rzec o kostiumach. Autorzy serialu nie bawią się w subtelności, trup ściele się gęsto, krew tryska po ścianach, a atmosfera jest posępna, złowroga i pełna tajemnic do rozwiązania w kolejnych odcinkach. Jest mrocznie i tajemniczo, a przy tym widowiskowo. W serialu występują takie persony jak Dorian Grey, dr Frankensteina i jego bestia, wampiry, szatan, demony, mistycyzm, epizodycznie pojawia się Van Helsing czyli z czego słynęła epoka wiktoriańska. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lost do 3 czy 4 sezonu, prison break1 sezon, game of thrones cały jak narazie, twin peaks, penny dreadful, kindred: the embraced- niestety sie urwał, roswell, i pewnie pare innych o ktorych nie pamietam. Ogólnie to sam zawsze chcialem cos takiego nakrecic. Kiedys nawet napisalem sobie scenariusz, zarys postaci i opisy odcinkow serialu opartego na serii white wolfa wampir, no ale gdzieś zapodziałem to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiercionauta, to brzmi jednocześnie tak zajebiście i tak kiczowato że aż szkoda byłoby nie obczaić :D

 

Ja osobiście wczoraj zakończyłem oglądanie wszystkich "kinówek" z Hannibalem Lecterem i czas chyba "na poważnie" przysiąść do serialu, bo jak dotąd obejrzałem chyba ze 4 odcinki i coś innego mnie zajęło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się przypomniał serial na TVN "Wawa non stop", który już, niestety się zakończył. Ledwo co ruszyli z tym serialem, a tu już spadła jego oglądalność, dlatego nie było sensu kontynuować serialu. A tak mi się spodobali bohaterowie serialu, amatorzy, którzy wygrali casting do tego serialu.

 

Żałowałem, że skończył się ten serial, w stylu BIG BRODHERA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka odcinków Sherlocka już za mną..

 

Magnetyczna postać detektywa-psychopaty z nieziemskim spojrzeniem. Te wstawki z telefonem, blogiem i tak dalej. sprawiają że TAK TO MOŻE SIĘ DZIAĆ NAPRAWDĘ.

 

Fabuła może nie jest istnie ''fincherowska'', ale... to tylko serial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a blogi z serialu są w sieci, tak żeby nas jeszcze bardziej wkręcić :D

świetny, świetny! chyba sobie odświeżę :)

 

Piszesz o blogu prowadzonym przez doktorka o sprawach jakie mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×