Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

ja obejrzałam oba wiele razy. teraz zajmuję się interpretacją, ale nie jest to łatwe. ktoś kto zrobił te filmy wiedział jak poukrywać odniesienia i chyba wiedział/a, że część osób się wciągnie w analizę. ciekawa jestem czy osoba się kiedykolwiek objawi on-line. wielbiłabym ^^" bo to kawał dobrej sztuki.

 

choć przyprawia (zasłużenie) o przerażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kawał dobrej sztuki.

OK, zebrałem się i obejrzałem, skoro taka masowa podnieta. Jak dla mnie kawał niezłego bełkotu, próbującego udawać sztukę. Z miejsca przypomniał mi się film:

 

[videoyoutube=r16GL3N4PdM][/videoyoutube]

 

Identyczna beztreściowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie Kraina Grzybow bardzo podoba, ale nie nalezy sie w to wczuwac, tylko traktowac z przymrozeniem oka. Zwykle - niezwykle, surrealistyczne obrazki, jakby widziane okiem nacpanego czlowieka.

Nic strasznego, mi to zawsze poprawia nastroj :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, nie oglądałeś wcześniej "Alternatyw", czy zrobiłeś sobie maraton? I tak "Zmiennicy" lepsi. :D

Minęło już trochę czasu, ale dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że "Zmienników" nigdy tak naprawdę nie oglądałem. Widziałem jakieś urywki, z dzieciństwa pamiętam kawałek piosenki tytułowej (Bo miała "brzydkie" słowo, hehe) ale całościowo - nigdy. Właśnie to naprawiam, obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek i dziś jak tylko przestanie mnie napierdzielac łeb - pewnie kolejne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim miłośnikiem filmów wojennych (II wojna) i sf.

Niestety nie kręci ich się tak wiele (szczególnie wojennych) jak wszelkiej maści romantycznych melodramacideł i taniej sensacji.

Jeśli chodzi o kino wojenne ostatnich lat widziałem prawie wszystko.

 

Zabieram się za starsze produkcje, których jeszcze nie widziałem

 

http://www.filmweb.pl/film/Wyzwolenie-1969-101418#

 

7 godz. 50 min. kolorowy

Film jest 5-częściowy. Skończyłęm na razie na 3 części ale czekam niecierpliwie wieczora na 4 i 5. Wyczytałem, że Mosfilm zbudował naturalnej wielkości kopię Reichstagu, którą Rosjanie zdobywali i niszczyli.

Podobieństwo aktorów do postaci historycznych jest niesamowite.

Ogromny rozmach i sporo archiwalnych materiałów, których wcześniej nie widziałem.

Gratka dla miłośników gatunku.

 

W pamięci mam już wiele lat temu obejrzany film o wojnie w Afganistanie

 

http://www.filmweb.pl/film/Bestia-1988-36992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w trakcie ogladania "Pod Mocnym Aniolem".

Potrzebowalam czegos ciezkiego emocjonalnie, zeby wlasne zagluszyc - i mam co chcialam.

Bardzo dobry film. Polecam.

 

-- 08 mar 2014, 15:45 --

 

"Philomena" - 11/10

doskonala gra, rezyseria i muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"300: Początek Imperium" czyli dzielne greki w lekko kiczowatej oprawie i jako 1-osobowe armie.

 

Czyli trafianie z łuku z jakichś 200M podczas sztormu w nocy, (precyzyjnie na dodatek), zarzynanie losowych persów jakby po raz 1 w życiu trzymali itp,ogólnie można rzecz że lvl kiczu - soo high,jednak to nie ten sam klimat co w jedynce.

Ale taki film miał być,slow-mo puszczane podczas brutalniejszych scen,coby nacieszyć oczy poderżniętymi gardzielami,latającymi głowami kończynami,o tak,świetne kino pod tym względem,efekciarsko,graficznie i dźwiękowo też było zadowalająco....fabularnie,oh well,raczej dupy nie urywało,ale nie miało urywać,miał być chaos,rampage i zarzynanie się - Istotnie było.

Nawet i parę "gagów" było,klimatu z jedynki nie powtórzyli,ale niewiele odbiegał,efekciarsko lepszy.

(Powtarzam się,wiem D: )

Jeśli szukacie czegoś lekko kiczowatego,z scenami batalistycznymi (jeśli tak to mogę nazwać D: ),czy ogólnie odmóżdżającego kina z sporą dawką akcji i przemocy - polecam jak najbardziej.

Ode mnie 9/10,bo film dał mi tego czego oczekiwałem - dobrej sieki D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×