Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Lek dobry... Chwilowo... Na mnie podziałało aktywizująco, czułam się jak motylek latający nad łąką, było super... Ale około 3 tygodnie, potem już nie... Lekarz kazał mi odstawić, zamienić na wenlafaksynę... Ale po odstawieniu, coś mnie tknęło i spróbowałam to co mi zostało i znów zadziałało ;)  Jak motylek na łące ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 19:05, MatkaB napisał:

Lek dobry... Chwilowo... Na mnie podziałało aktywizująco, czułam się jak motylek latający nad łąką, było super... Ale około 3 tygodnie, potem już nie... Lekarz kazał mi odstawić, zamienić na wenlafaksynę... Ale po odstawieniu, coś mnie tknęło i spróbowałam to co mi zostało i znów zadziałało ;)  Jak motylek na łące ;)

 

Jak tam dalej latasz jak motyl? Mam nadzieje ze tak. Daj znac co i jak😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel87 napisał:

Potrzebuje neuroleptyka aktywizującego który będzie najlepszy arypiprazol czy sulpiryd

 

Może sam sprawdzisz na sobie działanie obu leków i wtedy będziesz wiedział ;)

Każdy inaczej reaguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pawel87 napisał:

Obecnie zażywam arypiprazol 13dzien w dawce 7,5mg czuje się cały czas senny brak motywacji i chęci do działania niewiem czy kontynuować czy zmniejszyć dawkę 

Myślę że to pytanie do Twojego lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zaczynam dopiero kuracje sulpirydem. Po latach bezskutecznego leczenia SSRI i SNRI lekarka stwierdziła że musimy tego spróbować. Ja choruje lek uogólniony z napadami paniki. Jak u was się ten lek sprawdził w tych kwestiach? Bo ja już mam dosyć szukania trafionego leku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Czy ktoś biorący sulpiryd w niskich dawkach 50-100mg miał hiperprolaktynemię? Lekarz chce mi przepisać ten lek jako dodatkowy na "spadek aktywności", tylko ja boję się problemów z prolaktyną. 

 

I po co na starcie wkręcać sobie jakieś lękotwórcze wizje ? Nie wiem po jakim czasie można mieć podwyższony poziom prolaktyny ale możesz wtedy to sprawdzić badając krew i sprawa będzie jasna brać dalej czy odstawić.

 

W dniu 20.12.2021 o 19:40, DEPERS napisał:

Zaobserwował któryś z Was minimalną ilość spermy przy orgazmie po sulpirydzie? Zastanawiam się co mnie tak załatwiło sulpi czy paro, a może jedno z drugim. Normalnie tyle co kot napłakał 😒

 

Brałem jedno i drugie i uważam że z tej pary kastratorem jest paroksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się chciałem dopytać jak się dawkuje sulpiryd. W sensie czy trzeba brać go rano i popołudniu czy wystarczy tylko rano? Bo ja nie lubię łykać tabletek popołudniu, bo mogę zapominać, dlatego wolałbym tylko rano po śniadaniu i wieczorem przed spaniem, ale sulpirydu na wieczór nie powinno się brać, bo może wywołać bezsenność. Jak wam to lekarze rozpisują przy niskich dawkach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 14:39, MarekWawka01 napisał:

Czy ktoś biorący sulpiryd w niskich dawkach 50-100mg miał hiperprolaktynemię? Lekarz chce mi przepisać ten lek jako dodatkowy na "spadek aktywności", tylko ja boję się problemów z prolaktyną. 

 

Sulpiryd praktycznie zawsze podwyższy mocno prolaktyne, nawet w małych dawkach, jednak jeżeli nie spowoduje to powstania wyraźnych skutków ubocznych, to zazwyczaj kontynuuje się kuracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 19:44, MarekWawka01 napisał:

Jeszcze się chciałem dopytać jak się dawkuje sulpiryd. W sensie czy trzeba brać go rano i popołudniu czy wystarczy tylko rano? Bo ja nie lubię łykać tabletek popołudniu, bo mogę zapominać, dlatego wolałbym tylko rano po śniadaniu i wieczorem przed spaniem, ale sulpirydu na wieczór nie powinno się brać, bo może wywołać bezsenność. Jak wam to lekarze rozpisują przy niskich dawkach?

 

  

Trudno powiedzieć jak zaleci tobie lekarz. U mnie to była jedna dawka(1tabletka)  50mg rano. 

 

W dniu 13.02.2022 o 20:14, Michaaal napisał:

 

Sulpiryd praktycznie zawsze podwyższy mocno prolaktyne, nawet w małych dawkach, jednak jeżeli nie spowoduje to powstania wyraźnych skutków ubocznych, to zazwyczaj kontynuuje się kuracje

 

W swoim przypadku nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo wtedy nawet nie wiedziałem o jakimś podwyższaniu prolaktyny i w żaden sposób nie odczułem skutków ubocznych tego leku. Z tego co pamiętam przepisał mi to lekarka która zawsze "straszyła" skutkami ubocznymi a o prolaktynie ani słowa nie było więc faktycznie to nie wiem czy u każdego i jak to tam wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2016 o 11:55, Lucid Dream napisał:

Biorę sulpiryd 100 mg 2 dzień, a juz zauważyłem duże zmiany. Bardzo mocno mnie pobudził, przestały się pojawiać natrętne myśli, lęki zniknęły i bardziej otwieram się na ludzi. Całymi dniami leżałem w łóżku, a teraz cały czas mam ochotę coś robić i wróciła chęć do życia 🙂

Jedynie niepokoi mnie, że czasami czuje lekkie drgawki, nie przeszkadzają mi, ale jak się nasilą to pewnie będę musiał zrezygnować z tego leku :(

Może to nie drgawki. Dla mnie sulpiryd w takiej dawce jak ty czyli sulpiryd 100 mg/dobę to naprawdę dobra dawka. Inne leki przeciwdepresyjne mi szkodziły. Sulpiryd  w tej niskiej dawce wyciągnął mnie ze strasznego bagna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 14:58, reebok91 napisał:

Czy u was sulpiryd działał od razu w małych dawkach przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo ?, czy trzeba czasu na tak zwana działanie "uwalniające dopaminę" ??

U mnie tak właśnie działa w dawce 50 mg/dobę. Działa przeciwlękowo i sprawił, że świat stał się piękny. Wyleczył mnie z uzależnienia od benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 14:39, MarekWawka01 napisał:

Czy ktoś biorący sulpiryd w niskich dawkach 50-100mg miał hiperprolaktynemię? Lekarz chce mi przepisać ten lek jako dodatkowy na "spadek aktywności", tylko ja boję się problemów z prolaktyną. 

Hiperplrolaktymia jest raczej po wysokich dawkach tego leku. Przy niskich raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×