Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Odstawiłem sulpiryd cztery dni minęło mam dolegliwości kucia serca ciepło zamartwanie się za kilka lat umrze mi matka chce mi się płakać co robić

 

-- 29 kwi 2018, 22:11 --

 

Witam mam pytanie lekarz przywrócił mi sulpiryd dodał mi rispolept mam nerwicę natręctw czy lek rispolept zwalcza nerwice natręctw czy mogę zwiększyć sulpiryd do 200mg

 

-- 29 kwi 2018, 22:11 --

 

Witam mam pytanie lekarz przywrócił mi sulpiryd dodał mi rispolept mam nerwicę natręctw czy lek rispolept zwalcza nerwice natręctw czy mogę zwiększyć sulpiryd do 200mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2018 o 19:26, edi2933 napisał:

Odstawiłem sulpiryd cztery dni minęło mam dolegliwości kucia serca ciepło zamartwanie się za kilka lat umrze mi matka chce mi się płakać co robić

 

-- 29 kwi 2018, 22:11 --

 

Witam mam pytanie lekarz przywrócił mi sulpiryd dodał mi rispolept mam nerwicę natręctw czy lek rispolept zwalcza nerwice natręctw czy mogę zwiększyć sulpiryd do 200mg

 

-- 29 kwi 2018, 22:11 --

 

Witam mam pytanie lekarz przywrócił mi sulpiryd dodał mi rispolept mam nerwicę natręctw czy lek rispolept zwalcza nerwice natręctw czy mogę zwiększyć sulpiryd do 200mg

No i jak tam u ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam przepisany Sulpiryd 50mg jedna tabletka rano przez 4 dni, potem jedna rano i po południu przez 6 dni. Biorę beta bloker na serducho Concor cor 1,25 z tym, że tabletke dzielę jeszcze na pół, bo za bardzo obniżala puls. Wyczytałam, że Sulpiryd i beta blokery wchodzi w interakcję z beta blokerami i się teraz stresuje. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Ktoś miał takie połączenie leków? Oczywiście moja psychiatra, była poinformowana o lekach jakie przyjmuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od ponad 6 miesięcy biorę sulpiryd rano i popołudniu w dawce 50mg. Pomógł mi bardzo na moje dolegliwości lecz po jakimś czasie przestałem odczuwać jego działanie a bardziej doznawałem skutków ubocznych w postaci ciągłego głodu, zaburzenia widzenia i zmniejszonego libido. Do lekarza mam kilka miesięcy czekania a chciałbym ten lek już odstawić... i teraz pytanie do ludzi którzy to robili, jak bezpiecznie odstawić ten lek? Spróbowałem raz nie wziąć go jednego dnia i całą noc miałem nie przespaną... serce waliło mi i miałem napad lęków... ale to pojawiło się dopiero w nocy bo w ciągu dnia było całkiem ok..czy zmniejszenie dawki do 50mg rano przez ileś dni pomoże? Ktoś wie jak to odstawić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

PS: W razie odstawienia to po jakim czasie organizm unormuje poziom prolaktyny?

Edytowane przez Miki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiłam od razu. Przestałam brać i już . Nic się strasznego nie działo. A poziom prolaktyny normuje się bardzo szybko po odstawieniu-miesiąc do dwóch, jak sądzę, wnioskuję po ustąpieniu skutków ubocznych....A brałam Sulpiryd chyba 5 lat. Jeśli chodzi o refundację, to zależy, jaki lekarz wypisuje receptę. Jeżeli rodzinny, to lek jest odpłatny i kosztuje 8 zł. Psychiatra może wypisać z refundacją, wtedy jest za darmo....

 

Edytowane przez nimfa27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... u mnie niestety sprawa z tym odstawieniem okazała się nie dobra... zmniejszyłem dawkę z dwóch tabletek dziennie na jedną aby stopniowo z tego zejść i pojawiła się bezsenność... śpię 2-3h w nocy a wcześniej spałem normalnie(jak zażywałem dwie 50mg rano i popołudniu) ... to możliwe że jest to efekt wywołany przez zmniejszenie dawki sulpirydu? On tak wgl. działa? Bo wydawało mi się że nie bierze się go wieczorem bo jego efekt działania aktywizujący powodowałby bezsenność a do wieczora "schodzi" z organizmu... i jak odstawie to będzie normalnie i nie będzie powodował bezsenności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 07:40, pauleta1987 napisał:

Zażywałem kilka miesięcy fluanxol na aktywizację różnie bywało lekarz przepisał mi abilify też na aktywizację zastanawiam czy wybrać sulpiryd czy abilify

A to Ty sam sobie leki przepisujesz, że sam możesz sobie wybierać? ;)

 

Mam pytanie: Czy ktos z Was brał Sulpiryd na noc? Na ulotce jest napisane, żeby nie brać później niż o 16 ponieważ może to spowodować zaburzenia snu i rzeczywiście kiedy wziąłem przez pomyłkę na noc to na drugi dzień źle się czułem. Niestety ponieważ ostatnio bardzo długo śpię psychiatra zaleciła mi przyjmować ten lek na noc i powiedziała, że pomimo tego co napisane w ulotce lekarze dopuszczają przyjmowanie na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ap40 napisał:

A to Ty sam sobie leki przepisujesz, że sam możesz sobie wybierać? ;)

 

Mam pytanie: Czy ktos z Was brał Sulpiryd na noc? Na ulotce jest napisane, żeby nie brać później niż o 16 ponieważ może to spowodować zaburzenia snu i rzeczywiście kiedy wziąłem przez pomyłkę na noc to na drugi dzień źle się czułem. Niestety ponieważ ostatnio bardzo długo śpię psychiatra zaleciła mi przyjmować ten lek na noc i powiedziała, że pomimo tego co napisane w ulotce lekarze dopuszczają przyjmowanie na noc.

 

W małch dawkach sulpirydu uwalniana jest dopamina, w 100mg, dlatego nie zaleca się brania na sen. W większych dawkach na schizofrenie już można spokojnie brać na sen.

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd,to jeden z pierwszych leków jaki mi zapisano na nerwice lękową.teraz biorę to nieprzerwalnie 9 lat,i stale dziala,bo niedawno starałem się zrezygnować z niego,to byłem nie do życia,i szybciutko wracam do niego.a biorę w dawce 2 ×100mg doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanko bo wlasnie zaczalem brac Sulipryd 50mg z rana. Jestem dopiero po pierwszej dawce a czuje sie lekko rozdrazniony, widzd male podobienstwo do Wellbutrinu. Bralem Wela w dawce 150mg, wyzej nie wchodzilem bo nawet na tej malej dawce bylem rozdrazniony i pojawial sie lęk. No i teraz jest taka kwestia czy wogole to przeminie ? Czy ktos doswiadczyl takiego czegos? Biore to razem do Pregabaliny 450mg i Lamitrinu 150mg. Wedlug lekarza powinienem dodac tez Ranofren na poprawe snu. Dzis spalem jak na szpilkach taki raczej pol sen. I naprawde czuje sie jak po Welu, wiec zastanawiam sie tez czy to ma sens bo mi energi nie trzeba , mam jej dosc duzo i bez tego. 

Biore to na natrętne mysli, nieustajaca gonitwa w glowie i zamartwianie sie, no i objawy somatyczne( mam jakies dziwne widzenie a dokladniej takie jakby cienie wokol rzeczy plus drazliwosc na swiatlo, wszystkie swiatla jak patrze sa bardzo takie rozlozyste i jaskrawe). 

 

To moze ktos cos podpowie w tej sprawie? 

Dzieki wielkie. Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×