Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

marzenak,

Ja przez kilka lat brałam amisulpryd, to jest lek podobny do sulprydu. Od tych kilku lat nie mam miesiaczki. Byłam u ginekologa po bromergon tak jak Ty ale jak dowiedział sie że biore leki psychiatryczne to odmówił wypisania. Postanowiłam odstawić amisulpryd. Nie biore go juz 4 tydzien a miesiaczki dalej nie ma. Biore jeszcze ketrel. I prawdopodobnie on też podnosi prolaktyne - sprawdzałam w ulotce.

Na razie zmniejszam ten ketrel stopniowo ale nie wiem czy bede spała bez niego bo mam go na spanie a do pracy chodze i musze byc przytomna.

Nie wiem co robić. Wizyte u psychiatry mam we wrześniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mamy podobny problem. Mi sulpiryd wyrządził bezpłodności mletotok. Byłam u tyłu specjalistów. Próby odstawienia sulpirydu kończyły się nawrótem choroby. Więc wolałam brać sulpiryd dalej miałam też inne neuroleptyki ale nie pomagały. Ponoć abilify nie podnosi prolaktyny mam go już w domu. Żeby tylko zadziałał jak sulpiryd abym mogła funkcjonować. Boze nie wiem co robić.... Lekarz stwierdził że jajniki wogole przestały pracować. Okresu nie dostanę. Co dalej....

 

-- 21 lip 2017, 09:32 --

 

Lusesita czy robisz badania prolaktyny? Ja co miesiąc prywatnie bo chce wiedzieć jaki mam poziom. Czy masz też mletotok?,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marzenak,

Robili mi badania prolaktyny w szpitalu.

Mam mlekotok ale nie jakiś wielki.

 

Ja już nie wiem co myśleć. Odstawiłam amisulpryd i okresu brak. Musze odstawić ketrel. Już zmniejszyłam do 400mg

 

Ja na Twoim miejscu poszłabym do innego ginekologa i zbadała jeszcze raz te jajniki. Jak to przestały pracować ,dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marzenak,

Robili mi badania prolaktyny w szpitalu.

Mam mlekotok ale nie jakiś wielki.

 

Ja już nie wiem co myśleć. Odstawiłam amisulpryd i okresu brak. Musze odstawić ketrel. Już zmniejszyłam do 400mg

 

Ja na Twoim miejscu poszłabym do innego ginekologa i zbadała jeszcze raz te jajniki. Jak to przestały pracować ,dlaczego?

To jest właśnie kwintesencja brania neurolepów w przypadkach, których nie mają one zastosowania z powodu przewagi skutków ubocznych nad korzyściami terapeutycznymi. Lekarze oczywiście mają to w poważaniu i bardzo chętnie je stosują, tutaj właśnie widać z jakimi efektami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666,

To nie tak. Mi bardzo pomógł amislupryd. Nie mogłam sobie poradzić z choroba. Co chwile trafiałam do szpitala. Do momentu kiedy podali mi 800mg solianu.

Wystarczył tydzien i jak ręką odjął.

Biore go od 2012r. I to że nie miałam miesiaczki też mi odpowiadało.

Dopiero teraz gdy chce zajść w ciąże i potrzebuje tej miesiaczki to go odstawiłam.

Ketrel z kolei bardzo pomógł mi na spanie.

 

Nie wiem tylko po co mi ten haloperidol. Przez niego musze ruszac palcami cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666,

To nie tak. Mi bardzo pomógł amislupryd. Nie mogłam sobie poradzić z choroba. Co chwile trafiałam do szpitala. Do momentu kiedy podali mi 800mg solianu.

Wystarczył tydzien i jak ręką odjął.

Biore go od 2012r. I to że nie miałam miesiaczki też mi odpowiadało.

Dopiero teraz gdy chce zajść w ciąże i potrzebuje tej miesiaczki to go odstawiłam.

Ketrel z kolei bardzo pomógł mi na spanie.

 

Nie wiem tylko po co mi ten haloperidol. Przez niego musze ruszac palcami cały czas.

A z jakim zaburzeniem psychicznym się zmagasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666,

Z nerwica natrectw.

Lekami z wyboru w leczeniu OCD są SSRI, w drugiej kolejności klomipramina.

 

To że mi wpisuja wszedzie schizofrenia to nic na to nie poradze. Ale to bzdura.

Dlatego piszą neurolepy. Jeśli cierpisz na to, co mówisz, to jesteś źle leczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666,

Z nerwica natrectw.

Lekami z wyboru w leczeniu OCD są SSRI, w drugiej kolejności klomipramina.

 

To że mi wpisuja wszedzie schizofrenia to nic na to nie poradze. Ale to bzdura.

Dlatego piszą neurolepy. Jeśli cierpisz na to, co mówisz, to jesteś źle leczona.

 

 

Grabarz co bys polecał brac na derealizacje i depersonalizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam konsultanta u kilku ginekolog ów. Jestem bezpłodna winowajca jest sulpiryd. Nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy po odstawieniu sulpirydu moje jajniki rusza do pracy. Dlatego ublagalam lekarza o abilify który ponoć nie podnosi prolaktyny.

Ja byłam 3 razy w szpitalu stwierdzono nerwice leków, DDA, uzależnienie od clonazepamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałam brać clonazepam od 0,5 potem 2mg.od 20 lat biorę clonazepam. Próby odstawienia na detoksie skończyły się niczym. Byłam tak chora drgawki, chodzić na nogach nie mogłam. Wróciłam do clonazepamu. Trudno. Jestem uzależniona.

 

-- 22 lip 2017, 17:59 --

 

Elendil. Dla mnie sulpiryd jest super lekiem, aktywizuje, dodaje energię. Lek bardzo dobry ale niestety u kobiet podwyższa prolaktyne i są działania uboczne zanik miesiączki, mletotok, tycie. Mam wzmianki abilify ponoć nie podnosi prolaktyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak biorę codziennie, odrazu jak wstaje jeszcze na czczo biorę clonazepam. Przepisane na nerwice lekowa.dziala rozluźniajaco na początku usowal lęki i niepokój. A diagnoza wystawiona w szpitalu wojskowym. Miejscowości nie podaje. Mam do Ciebie pytanie sądzisz że alliby zastąpi mi sulpiryd z aktywacja, energia.???te leki maja podobne działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ari jest czymś zupełnie innym (w działaniu) niż sulpiryd. Działa bardziej aktywnie. Łatwiej poczuć się, że jest się na jakimś leku. Sulpiryd wykazuje bardziej subtelne działanie. Nie tak silne jak aripiprazol.

Na pewno jest bardziej odczuwalne pobudzenie, aktywizacja na ari. Chociaż wiele osób zgłasza, że jest po nim senna i do niczego. Także czy te leki mają podobne działanie? Tu może Grabarz666 coś wklei i bardziej to określi w sensie chemicznym. Ale osobiście mnie ari bardzo mocno pobudził, na tyle mocno, że było to dużym dyskomfortem do tego ta akatyzja. Osobiście dla mnie za silne pobudzenie. Psycho-fizyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałam brać clonazepam od 0,5 potem 2mg.od 20 lat biorę clonazepam. Próby odstawienia na detoksie skończyły się niczym. Byłam tak chora drgawki, chodzić na nogach nie mogłam. Wróciłam do clonazepamu. Trudno. Jestem uzależniona.

 

 

sluchaj mam pytanie , czy oprócz uzależnienia stricte , występują jakieś objawy zażywanai przez tyle lat , typu nic mi sie nie chce , apatia,anhedonia,splycenie afektu , czy jak bierzesz jest wszystko ok ?

 

ciekawi mnie to bo rzadko się spotyka osoby co tyle lat biorą a można się wymienić spostrzeżeniami , sam dlugie lata biorę różne benzo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki które biorę od 20 lat tracą swoje dzialanie. Ja startowała od 20 mg parogenu i 0,5clono.gdy się pogarszalo lekarz zwiększał mi parogen nawet do 60 mg, clonazepam tylko 2 mg, hydrotyzynium 100mg.

Ja miałam bardzo silna nerwice lekowa.dziala. Dwa lata sama nie wychodziłam z domu. Dopiero sulpiryd mi pomógł.

Srri długo się rozkręca a sulpiryd szybko ko. Ale jeśli kobiety go biorą to skacze prolaktyne i jest problem. U mężczyzn tez podnosi się poziom prolaktyny. W swojej chorobie miałam 10 lat remis i gdzie podjęłam pracę, urodziłam dziecko a od 3._-4 lat wróciło.... I jak twierdzi mój lekarz ta choroba jest Pr, ewlekla. Będzie łapać i puszczać. Niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki które biorę od 20 lat tracą swoje dzialanie. Ja startowała od 20 mg parogenu i 0,5clono.gdy się pogarszalo lekarz zwiększał mi parogen nawet do 60 mg, clonazepam tylko 2 mg, hydrotyzynium 100mg.

Ja miałam bardzo silna nerwice lekowa.dziala. Dwa lata sama nie wychodziłam z domu. Dopiero sulpiryd mi pomógł.

Srri długo się rozkręca a sulpiryd szybko ko. Ale jeśli kobiety go biorą to skacze prolaktyne i jest problem. U mężczyzn tez podnosi się poziom prolaktyny. W swojej chorobie miałam 10 lat remis i gdzie podjęłam pracę, urodziłam dziecko a od 3._-4 lat wróciło.... I jak twierdzi mój lekarz ta choroba jest Pr, ewlekla. Będzie łapać i puszczać. Niestety.....

 

 

chodzilo mi o skutki zazuwania clonazepamu przewlekle

 

-- 24 lip 2017, 02:51 --

 

powtórze pytanei bo jest to dla mnie ważna informacja , jeśli mi ją udzielisz.

 

 

czy oprócz uzależnienia stricte od klonazepamu , występują jakieś objawy negatywne zażywania przez tyle lat (20 lat) , typu , apatia,anhedonia,splycenie afektu , czy jak bierzesz jest wszystko ok ?

i tylko odstawka powoduje problemy .

 

ciekawi mnie to bo rzadko się spotyka osoby co tyle lat biorą clonazepam

 

-- 24 lip 2017, 03:20 --

 

zaniki pamieci,problemy z koncentracją , niechęc,depresja , czy nic takiego nie występuje puki bierzesz clona . Marzenak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach brania clonazepamu nic takiego mi się nie dzieje, chwilami koncentracja i jakby luka położę coś i zapomnę gdzie. Nic takiego poza tym.

Lusesita Dolores nie martwisz się że znowu prolaktyne poszybuje do góry?

I co z okresem?

Nie przeszkadza ci ze nie dostaniesz okresu?

Ja z tego powodu zaczęłam tyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach brania clonazepamu nic takiego mi się nie dzieje, chwilami koncentracja i jakby luka położę coś i zapomnę gdzie. Nic takiego poza tym.

Lusesita Dolores nie martwisz się że znowu prolaktyne poszybuje do góry?

I co z okresem?

Nie przeszkadza ci ze nie dostaniesz okresu?

Ja z tego powodu zaczęłam tyc

 

 

dziekuje za odpowiedź. i to jest to co ja mowie , ze benzo wbrew pozorom nie wyrządzają takich szkód przez 20 lat , jak mi wyrządziła paroksetyna przez 5 , jesli schodzi o zmiany w mozgu . i co teraz na to pan Grabarz?

 

 

co do amisulprydu,sulpirydu , wystarczy dodac 0,25mg dosinexu 1x na tydzien , mysle ze przebije sie przez ten lek i prolaktyna nawet bedzie niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×