Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to. Czasem miałam normalnie okres. A czasem tylko lekkie plamienia. A czasem w ogóle. A te plamienia są na pewno po Sulpirydzie. Również biorę Efectin. Ale kiedyś go brałam bez niczego i takich rewelacji nie było. Więc na 100% winę ponosi Sulpiryd. Zresztą nawet na ulotce jest o tym wzmianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Laven za odpwowiedź!

A mozesz mi jeszcze powiedzieć jesli brałaś Efectin po jakim czasie zauważyłaś poprawę twoje stanu zdrowia. Ja zażywam 4 miesiąc i mam jeszcze bóle w klatce piersiowej i uczucie duszności. Tak się zastanawiam czy to może nie przez lekarstwo czy dalej nerwica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Szczerze to nie pamiętam po jakim czasie zauważyłam poprawę. Ale po 4 miesiącach teoretycznie powinno być lepiej. Nie mam żadnych bóli ani duszności obecnie. Kiedyś miewałam i było to związane z chorobą. Trudno określić przyczynę. Myślę, że należało by porozmawiać z lekarzem. Bo same leki nerwicy nie wyleczą w 100%. Może jeszcze masz jakieś obawy, lęki itp. których należałoby się pozbyć dzięki pomocy psychologa. Trudno powiedzieć, ponieważ ja leczę się z depresji, więc jest mała różnica. Ale myślę, że może lekarz jakoś to lepiej wytłumaczy. A i z pomocy psychologa nie zaszkodzi skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na psychozy, ale i na problemy żołądkowe czy migrenę. A wcale nie oznacza, że mamy z tym kłopot. Jest wykorzystywany również w leczeniu depresji, nerwicy. Nie tylko psychoz. Więc nie ma czego się bać. Teoretycznie pobudza do działania i otwiera na świat. A w praktyce to z każdym inaczej bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej przez lek. Też biorę takie dawki i też nie mam okresu. Do tego dochodzą fajne efekty z posiadaniem mleka. Ale w ulotce jest nawet wspomniane chyba o takich skutkach ubocznych.

To jest objaw hipoprolaktynemii. Za dużo prolaktyny - organizm zachowuje się jak kobieta w połogu. A dzieje się tak dlatego, że sulpiryd obniża poziom dopaminy, a ta jest odpowiedzialna za prolaktynę. Dużo dopaminy = mało prolaktyny i na odwrót. Więc nie ma co się bać to naturalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za lekkie uspokojenie., na prawde sie przestraszylam na poczatku... musze powiedziec, ze niezle na mnie dziala ten lek. troche mnie martwi to, co piszecie o prolaktynie, zwlaszcza, ze i bez tego leku mam dwa razy za wysoka i problem z miesiaczkami...

myslicie ze zanik miesiaczki jest wskazaniem do odstawienia tego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sokzczeresni

Powiem, że nie wiem. Warto spytać lekarza. Na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie. Tymbardziej, że wczesniej miałaś za dużo prolaktyny.

mokosza

Wśród ulotek nie ma żadnych ostrzeżeń. Ale wiem, że w przypadku depresji nie należy stosować leków antykoncepcyjnych. A przynajmniej należy bardzo uważać, ponieważ mogą one pogorszać nastrój. Dlatego warto przejść się do lekarza i z nim o tym porozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z kolei słyszałam, że wręcz trzeba, ze względu na to, że antydepresanty mogą zaszkodzić ewentualnej ciąży. Co do obniżenia nastroju to swoją drogą też o tym słyszałam, ale zanim poszłam do psychologa odstawiłam antykoncepty na cztery miesiące (podejrzewając, że mogą być przyczyną mojego stanu) jednak sytuacja tylko się pogorszyła. (dperesja wynika z mojej nieśmiałości, braku wiary w siebie i okresu kiedy czuję, że powinnam zacząć się usamodzielniać, znaleźć pracę itp, ale czuję się tak beznadziejna, że boję się nawet złożyć gdziekolwiek CV - głupie wiem.)Tak czy siak dzięki, przy następnej wizycie poruszę tą kwestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U osób ktore wczesniej chorowaly na depresje, antykoncepty powinno sie dobierac bardzo ostroznie, a w razie nawrotu odstawic a poza tym radzilabym uwazac lącząc jakiekolwiek leki antykonceptami (zwlasza jesli uzywasz takich w ktorych jest mala dawka hormonów) poniewz inne leki moga znosic ich dzailanie, ryzykujesz niepożądana ciażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja piszę do Jovity

bardzo proszę o sprawdzanie swoich wiadomości, zanim umieści się je na forum. Nie rozumiem jak mozna wprowadzać w taki błąd? I kto ci takich głupot nagadał? Ze nie mozna niby tych samych leków prze rok brac? W życiu większej głupoty nie słyszałam. Owszem- nie mozna zbyt długo ( tj ponad 4 tygodnie) brać benzodiazepin tj uspokajaczy. Natomiast co do antydepresantów, to zaleca sie branie ich ok 6 miesiecy po ustapieniu objawów. biorac pod uwage powolne działanie antydepresantów i stopnoiwe, powolne ustepowanie objawow, to zazwyczaj wychodzi to ponad rok i jest konieczne do wyleczenia. To samo dotyczy neuroleptyków.

Dlatego forumowiczom zalecam duzą dawkę krytycyzmu bo niestety nie wszyscy, którzy tu pisza maja prawdziwe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tak dlatego, że sulpiryd obniża poziom dopaminy, a ta jest odpowiedzialna za prolaktynę. Dużo dopaminy = mało prolaktyny i na odwrót. Więc nie ma co się bać to naturalne.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - wiemy, że nikotyna stymuluje wydzielanie dopaminy a co za tym idzie (jak wynika z powyższego), że ma wpływ na ilość prolaktyny. Pytanie czy zwiększenie ilości dopaminy spowodowane paleniem wpływa neutralizująco na lek czy na jego skutki uboczne związane z obniżonym poziomem dopaminy?

 

Sam biorę sulpiryd 200mg/dziennie z powodu nerwicy wegetatywnej a dokładnie z powodu zespołu jelita drażliwego. Już po tygodniu dało się zauważyć poprawę ale tylko jeśli chodzi o objawy somatyczne. Ale objawy psychiczne pozostały. Nie wiem właściwie czy czekać i zobaczyć co się będzie działo czy iść do lekarza po coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie znam się na tym. Ale tak na chłopski rozum, nikotyna może trochę neutralizować. Ale w małym stopniu. Bo przykładowo, jak schizofrenicy dużo kopcą biorąc przy tym leki przeciwpsychotyczne, to jednak nie mają żadnych objawów. Więc myślę, że nikotyna bardzo słabo oddziałowywuje. Ale warto zapytać lekarza.

A z tą poprawą to można chwilę jeszcze poczekać. Z psychiką to różnie bywa. A bardzo często nerwice siedzą w naszym umyśle i tylko tą drogą można je w pełni wyleczyć - tzn. przez psychoterapię. Więc może warto i do psychologa się przejść. Bo leki przy nerwicy stosuje się po to, by złagodzić objawy, ale wyleczeniem musimy zająć się sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepisano mi sulpiryd w formie syropu i to jest cholernie niewygodne - głupio chodzić do pracy z buleleczką i strzykawką, żeby rowne 2 ml odmierzyć. Przerażony jestem tym, ze ten lek stosuje się na psychozy alkoholowe oraz tym, ze tyję. Szczęśliwiew wakacje koniec z lekami, może wygląd się jakoś poprawi, wraz z samopoczuciem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę go od jakichś 3 tyg. dostałam go na przytycie bo na nerwice lekarz dał mi sympramol. sulpiryd biorę raz dziennie 50 i na razie jakoś nie przytyłam :( ale pojawiło sie mleko w piersiach. bleee... :x

 

czekam na jakieś dodatkowe kilogramy, bo nerwice mnie ich pozbawiła :(

 

bo jakim czasie wy przytyliście po tym leku :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×