Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Brałam sulpiryd na depresję. Remisja trwała miesiąc tylko. Depresja wróciła. Czy to możliwe, że mam niedobór dopaminy w mózgu i dlatego lek przestał działać, bo wystąpił brak dopaminy? Nadmieniam, że wszystkie antydepresanty na mnie nie działają, a próbowałam je przez 11 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biorę Sulpiryd jakoś ponad rok, brałem dawkę 200mg na dobę, lekarz zalecał 300mg, ale zapominałem o trzeciej dawce. Około 2 tygodnie temu lek mi się skończył i go nie biorę. Czuje się tak jak zanim zacząłem go brać, teraz normalne sprawy do załatwienia są dla mnie dużym problemem i nie mogę sobie z tym poradzić. Lekarz rodzinny odmówił wypisania sulpirydu, a dopiero jutro będę wiedział kiedy mam wizytę u specjalisty, żeby mi go wypisał. Jak myślicie jak zacznę znowu go brać ile czasu minie zanim zacznie znowu działać i wszystko się unormuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowa na forum.

 

Lekarz przepisał mi Sulpiryd ,ponieważ mam problemy żołądkowe i leki ,które przyjmowałam do tej pory -Pramolan przed snem , duspatalin retard na ZJD i Afobam doraźnie nie dawały już rady.

Zmagam się z nerwicą ,lękowa, hipochondria , ostatnio jestem już strzępkiem nerwów przez te bóle brzucha .

 

Oczytałam się tu o działaniach ubocznych , zaburzeniach hormonalnych ,wzroście apetytu.

 

Mam nadwagę ok.15 kilo i zaburzenia miesiączkowania i bez brania leku i trochę się przetraszyłam.

Dawkę jaką mi zaproponował ,to 50 mg a po kilku dniach jeśli nie będzie poprawy, 100mg plus Pramolan na noc ,bo mam problemy z zaśnięciem,chociaż wiem ,że to bardziej placebo.

 

Czy jeśli dawka 50 mg pomoże na psychikę ,bo już jestem załamana ,tak się trzęsę i nie mogę na niczym skupić (praca...) może spowodować już zatrzymanie miesiączki czy nagły wzrost apetytu ? Muszę schudnąć a nie przytyć , nie wiem co robić........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że te problemy z miesiączką, mlekotok- na które narzekalo wiele kobiet- dziewczyn, jako skutek uboczny Sulpirydu, zdarzało się często. Mnie, jako kobiecie coś takiego się nie zdarzyło, a brałam dawki 150-200mg. Ja mam depresję. Dawki przeciwdepresyjne. Natomiast główny skutek uboczny Sulpirydu , to wzrost apetytu. Tak miałam. Więcej jadłam i przytyłam 5 kg. mnie to nie przeszkadzało, bo nie mam nadwagi. Ale ty bierzesz naprawdę małą dawkę. Więc i skutki uboczne, albo małe, albo wcale. Co to jest 50-100mg.? Możesz w ogóle nie mieć skutków ubocznych. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę sulpiryd od roku w dawce 100-100-0. Od 15 lat mam objawu zespołu jelita drażliwego w odmianie biegunkowej. To straszna dolegliwość wymagająca często dostępu do ubikacji w najbardziej nieprzewidzianych momentach. Szukając ratunku gdzie się da trafiłem do psychiatry. Tu otrzymałem sulpiryd. Na początku było lepiej (przez pół roku). Później zaczęło się pogarszać. Bojąc się biegunek bałem się jeść. Im bardziej się bałem tym więcej problemów miałem z biegunkami. Straciłem apetyt i zacząłem chudnąć. Mój stan psychiczny bardzo się pogorszył. Poszedłem do psychiatry z objawami depresji i dostałem Cital. Teraz łykam i sulpiryd i cital. Przeżywam ciężkie chwile w walce z depresją. Jedynym plusem jest to, że siedzę na zwolnieniu i nie muszę oddalać się od ubikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym lekiem przeciwdepresyjnym na podniesienie dopaminy jest Wellbutrin. Naturalnym prekursorem dopaminy jest L- Tyrozyna, dostępna w sklepach dla kulturystów. Chciałam też obalić mit iż neuroleptyki w małych dawkach podnoszą dopaminę- to nie prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu borykałem się z problemami finansowymi, co wpływało ogólnie źle na mój układ nerwowy. Ale nie były to nerwice lękowe, depresje itp., lecz ogólne delikatne rozdrażnienie. Najgorsze w tym wszystkim były problemy gastryczne (puste odbijania, nudności, odruchy wymiotne i wszystko, co może się wiązać z problemami żołądkowymi). W trakcie tych dolegliwości narastał niepokój związany z możliwością jakiejś groźnej choroby. Po wizytach u lekarza i po przyjmowaniu wszystkich możliwych leków na refluks, żołądek itp., trafiłem do lekarza-gastrologa, który, ku mojemu zdziwieniu, wykluczył wszelkie choroby gastryczne. Zapisał mi za to "Sulpiryd" 50 mg, w dawce 1 tabletka dziennie. Pełen obaw, ponieważ to lek psychotropowy i wpływa na prowadzenie pojazdów, zastanawiałem się nad przyjęciem tego leku. Oczywiście, cierpiąc w dalszym ciągu na objawy gastryczne. Zdesperowany, postanowiłem spróbować i przyjąć lek "Sulpiryd" na moje dolegliwości żołądkowe.

I co? CUDO! LUDZIE! CHCE SIĘ ŻYĆ! Żadnych bekań, wymiotów i innych problemów związanych z układem trawiennym. Znajomy lekarz-internista skwitował to krótko: "miałeś nerwicę żołądka i dlatego Sulpiryd ci pomógł". A tak na marginesie: nie wpływa zupełnie na prowadzenie pojazdów i mleko z piersi mi nie leci tak, jak straszą w ulotce :). Ważę, ile ważyłem, choć nie powiem: mam większy apetyt, ale czym to jest w porównaniu do rzygania nawet po herbacie? Gorąco polecam! Wracajcie do zdrowia i normalnego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nerwica zoladka walczę od roku , sulpiryd biorę od 6 mięsiecy. Szczerze to ten lek podstawil mnie na nogi ;) aktualńie biorę tylko 50 rano a od marca mam zaknczysz epizod z tym lekiem. Jest zima okres chorób ... Nasuwa mi sie na myśl pytanie czy biorac sulpiryd mogę brać na gripex ??? Aspiruje?? Lub inne leki na przeziębienie. A co z antybiotykami ??? Można brać wszystkie czy są jakies wyjątki ??? Moze lepiej odstawić sulpiryd biorac te leki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gripex, to paracetamol- można. Uwzałabym na aspirynę. Natomiast jeśli chodzi o antybiotyki, to lekarz, który ci przepisze, musi wiedzieć , że bierzesz sulpiryd. Ja miałam zapalenie płuc i brałam w szpitalu antybiotyk na to, lekarze wiedzieli o sulpirydzie i nie było przeciwskazań. Nic się ze mną złego nie działo. A brałam 200mg sulpirydu. Ty bierzesz naprawdę małą dawkę, więc wątpię, czy leki na przeziębienie i antybiotyki są przeciwskazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie psychiatra powiedział żebym polopiryne brał , gripex mogę wziąć bo mam mała dawkę sulpirydu. internisci już się pogubili jeden mówi że można a inny że nie można. co do antybiotyku z tego co psychiatra mówił to nie każdy można brać. a ją byłem ciekaw jakie są wasze doświadczenia i jak widać 2 odpowiedzi i w jednej mogę brać aspiryne w drugiej nie mogę ;) a co do gripexu to zastanawia mnie czy pseudoefydryna ma jakąś intweakcje z sulpirydem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od wzięcia ( bromazepamu ) można wziąć Sulpiryd żeby związki nie gryzły się ?

 

-- Pn lut 11, 2013 3:44 pm --

 

W ulotce lisze tylko ze nasila dzialanie benzodiazepin

Nasila (zwłaszcza w większych dawkach) działanie leków wpływających depresyjnie na OUN (leki przeciwhistaminowe, opioidy, barbiturany, pochodne benzodiazepiny, klonidyna). Leki zobojętniające sok żołądkowy i sukralfat zmniejszają wchłanianie sulpirydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam łykać w tamtym tygodniu i od tego czasu zaczęły się u mnie problemy żółądkowo-jelitowe, biegunki... Te biegunki dokładnie po przyjęciu tego leku wystąpiły....:( Czy ktoś też tak miał?

 

Kiedyś miałam podobny problem przy Moklarze (moklobemid) i niestety musiałam z niego zrezygnować bo się nie dało inaczej... Obecnie jestem na mianserynie na noc, a sulpiryd miał być na dzień na więcej energii i mniejsze lęki.

 

Na psychę za to dość dobrze mi robi, powoli zaczęłam mieć trochę mniejszy lęk, nie czułam się tak strasznie sparaliżowana i nawet coś zaczęłam robić, mimo krótkiego okresu zażywania. Biorę 50-100 mg (1-2 tbl) na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam łykać w tamtym tygodniu i od tego czasu zaczęły się u mnie problemy żółądkowo-jelitowe, biegunki... Te biegunki dokładnie po przyjęciu tego leku wystąpiły....:( Czy ktoś też tak miał?

 

Kiedyś miałam podobny problem przy Moklarze (moklobemid) i niestety musiałam z niego zrezygnować bo się nie dało inaczej... Obecnie jestem na mianserynie na noc, a sulpiryd miał być na dzień na więcej energii i mniejsze lęki.

 

Na psychę za to dość dobrze mi robi, powoli zaczęłam mieć trochę mniejszy lęk, nie czułam się tak strasznie sparaliżowana i nawet coś zaczęłam robić, mimo krótkiego okresu zażywania. Biorę 50-100 mg (1-2 tbl) na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dla mnie bardzo ważne. Mianowicie: Czy Sulpiryd w dawkach przeciwdepresyjnych tzn. od 100-300mg/d na 100% podnosi stężenie dopaminy w mózgu. Bardzo proszę kogoś zorientowanego dobrze w tym temacie o odpowiedż. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dla mnie bardzo ważne. Mianowicie: Czy Sulpiryd w dawkach przeciwdepresyjnych tzn. od 100-300mg/d na 100% podnosi stężenie dopaminy w mózgu. Bardzo proszę kogoś zorientowanego dobrze w tym temacie o odpowiedż. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formalnie podnosi gdyż w niskich dawkach blokuje autoreceptory dopaminowe ,ale jeśli ktoś ma deficyt tyrozyny a w konsekwencji l-DOPY to i metamfetamina nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formalnie podnosi gdyż w niskich dawkach blokuje autoreceptory dopaminowe ,ale jeśli ktoś ma deficyt tyrozyny a w konsekwencji l-DOPY to i metamfetamina nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×