Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co teraz robisz?


Anja01

Rekomendowane odpowiedzi

Energetyki są spoko. Ja piję codziennie jednego albo nawet dwa, zauważyłem poprawę psychiki po kilku miesiącach~

Mój ulubiony to w zapewne Black, ale staram się mieszać smaki każdego dnia.

A twój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uczę się angielskiego, przerabiam czas Past Perfect Simple. Przykłady: Tom had prepared dinner before Jane returned from work (Tom przygotował obiad zanim Jane wróciła z pracy). When we saw each other, we realised we had already met (Kiedy zobaczyliśmy się, uświadomiliśmy sobie, że spotkaliśmy się już). They said they have bought a new house (Oni powiedzieli, że kupili nowy dom). Tom hadn't prepared dinner before Jane returned from work (Tom nie przygotował obiadu zanim Jane wróciła z pracy). When we saw each other, we realized we hadn't met yet (Kiedy zobaczyliśmy się, uświadomiliśmy sobie, że nie spotkaliśmy się jeszcze). They said they hadn't bought a new house (Oni powiedzieli, że nie kupili nowego domu). Had Tom prepared dinner before Jane returned from work? (Czy Tom przygotował obiad zanim Jane wróciła z pracy?) We asked them if they had bought a new house (Zapytaliśmy ich czy kupili nowy dom). Had they bought a new house? (Czy oni kupili nowy dom?) Had we met yet? (Czy spotkaliśmy się już?)

 

słówka:

despise - pogardzać

stall - stragan

to roar - wyć

can afford sth - stać na coś

go on and on - stale coś się dziać

to be welcome - być dobrze widzianym

to be in the way - stać na drodze, być przeszkodą

complaint - narzekać

traffic - ruch drogowy

property - nieruchomości

the noise - hałas

the lorries - ciężarówki

the dirt - ten brud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczę się angielskiego.

Kate and Steven went to the tennis club to ask people there if anyone had seen Jill. When they got to the place they found the police had been there before and interviewed everybody. Someone said he had seen a woman that looked like Jill at about 11.00 the morning before, walking up the hill. When Kate and Steven asked him more questions, they realized that the description didn't really match. The woman he had seen was wearing black trousers and a blue sweater, but Jill was wearing a pair of green trousers and a black jacket.

Kate i Steven poszli do klubu tenisowego, żeby spytać ludzi czy ktoś widział Jill. Kiedy dotarli na miejsce, dowiedzieli się, że policja była tam wcześniej i przesłuchała wszystkich. Ktoś powiedział, że widział kobietę, która wyglądała jak Jill o 11 poprzedniego ranka wchodzącą na wzgórze. Kiedy Kate i Steven zadali mu więcej pytań, uświadomili sobie, że opis się nie zgadzał. Kobieta, którą widział miała na sobie czarne spodnie i niebieski sweter a Jill była ubrana w zielone spodnie i czarną kurtkę.

 

słówka:

knife - nóż

fork - widelec

recording company - studio nagrań

composition - wypracowanie

pass - zdać

take - przystąpić

get - dostać się

reckoning - rachunek

bill - rachunek

account - konto

receipt - potwierdzenie, paragon

prescription - recepta

price - cena

cost - koszt

try on - przymierzyć

remember - pamiętać

memorise - zapamiętać

rise - wzrastać

bring up - wychowywać

storeroom - spiżarnia

boutique - butik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alone05 też staram się uczyć angielskiego. Wchodzę sobie na tekstowo.pl i czytam teksty piosenek. Zawsze mnie ciekawiło o czym autor śpiewa.

A obecnie słucham muzyki relaksacyjnej na noc aby myśli się uspokoiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siergiej Arbuzow,

 

po co gadasz do reki, ja zawsze chetny by z tobą pogadać, czy to popisać, czy to na fona, a tak mam telefon i abonament darmówki do wszystkich sieci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię się w Aspie testy.

poly10a.php?p1=91&p2=68&p3=37&p4=27&p5=56&p6=86&p7=37&p8=81&p9=64&p10=79

 

Robiłem też ten z max 50pktami, pokazuje mi że mam 34 pkty a od 32 jest asperger - śmieję się, bo 2^5=32 czyli ogółem liczba komputerowców, 32 bitowa architektura procesora jest popularna do dzisiaj ale już głównie w telefonach i mini-pcetach/serwerach (raspberry pi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×