Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!

Ja lecę już miesiąc na 15mg. Zostanę już przy tej dawce, resztę objawów postaram się pozbyć sama i z pomocą psychoterapii. I mam pytanie do Was (może uznacie, że jest głupie trudno). Czy jak macie silniejszy stres to potem trzyma Was zjazd adrenalinowy pół dnia? Ostatnio np po zakończeniu roku szkolnego dzieci leżałam zmęczona przez jakieś 4-5 godzin. Zastanawiam się teraz czy to normalne, czy każdy tak ma czy to nadal nerwica…oprócz tego jak mam zwykle dni to czuję się całkiem ok. 

Dajcie znać jak tam się czujecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Venencja napisał:

Hejo!

Ja lecę już miesiąc na 15mg. Zostanę już przy tej dawce, resztę objawów postaram się pozbyć sama i z pomocą psychoterapii. I mam pytanie do Was (może uznacie, że jest głupie trudno). Czy jak macie silniejszy stres to potem trzyma Was zjazd adrenalinowy pół dnia? Ostatnio np po zakończeniu roku szkolnego dzieci leżałam zmęczona przez jakieś 4-5 godzin. Zastanawiam się teraz czy to normalne, czy każdy tak ma czy to nadal nerwica…oprócz tego jak mam zwykle dni to czuję się całkiem ok. 

Dajcie znać jak tam się czujecie!

Hej, też tak mam że po stresującym wydarzeniu przez resztę dnia jestem wypompowany, najchętniej bym leżał do końca dnia :D na szczęście coraz mniej rzeczy mnie tak bardzo stresuje

 

Od dłuższego czasu czuje się całkiem stabilnie, humor też lepszy niż kilka miesięcy temu, dzięki że pytasz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 11:53, Venencja napisał:

Hejo!

Ja lecę już miesiąc na 15mg. Zostanę już przy tej dawce, resztę objawów postaram się pozbyć sama i z pomocą psychoterapii. I mam pytanie do Was (może uznacie, że jest głupie trudno). Czy jak macie silniejszy stres to potem trzyma Was zjazd adrenalinowy pół dnia? Ostatnio np po zakończeniu roku szkolnego dzieci leżałam zmęczona przez jakieś 4-5 godzin. Zastanawiam się teraz czy to normalne, czy każdy tak ma czy to nadal nerwica…oprócz tego jak mam zwykle dni to czuję się całkiem ok. 

Dajcie znać jak tam się czujecie!

Hej. Tak,każdy stres muszę  "odchorować",odleżeć. Jestem bardzo podatna na stres,czasami napięcie wychodzi po kilku godzinach,czasami po kilku dniach.

Czuje sie calkiem dobrze,jednak lekarz kazał zwiekszac dawkę do 15 mg bo muszę odstawic mirtazapine bo przytyłam 15 kg i juz mam stres ogromny jak to bedzie przy odstawieniu,czy samo esci wystarczy.

Edytowane przez Marcelina 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałam się zejścia z wenlafaksyny i wejścia na Mozarin, ale nie było źle. Nawet wydawało mi się, że przez te półtora tyg. mam więcej energii. 

Od wczoraj czuję pogorszenie. Przespałam pół weekendu, nie mam na nic siły, wszystko robię z wielkim wysiłkiem, nic mi się nie chce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca biorę esci, tydzień 5mg i dalej 10 i od miesiąca jestem ciągle zmęczony,co wezmę 10 mg to zaraz mi się chce spać chodzę przymulony nic mi się nie chce i tak bity miesiąc..nie wiem czy jest sens to ciągnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Oncki napisał:

Ja od miesiąca biorę esci, tydzień 5mg i dalej 10 i od miesiąca jestem ciągle zmęczony,co wezmę 10 mg to zaraz mi się chce spać chodzę przymulony nic mi się nie chce i tak bity miesiąc..nie wiem czy jest sens to ciągnąć 

Ja też często śpię po Esci. Łapie mnie taka senność w ciągu dnia, że nie jestem w stanie jej przezwyciężyć. W ogóle ja mam przy nerwicy zaburzenia snu w kierunku senności, nie mogę się rano dobudzić itd

 

W dniu 27.06.2022 o 13:49, Marcelina 28 napisał:

Hej. Tak,każdy stres muszę  "odchorować",odleżeć. Jestem bardzo podatna na stres,czasami napięcie wychodzi po kilku godzinach,czasami po kilku dniach.

Czuje sie calkiem dobrze,jednak lekarz kazał zwiekszac dawkę do 15 mg bo muszę odstawic mirtazapine bo przytyłam 15 kg i juz mam stres ogromny jak to bedzie przy odstawieniu,czy samo esci wystarczy.

Mi teraz wyszło mega napięcie. Drugi dzień jestem nieżywa. Generalnie, niedługo mnie szlag trafi. Ciagle jakieś problemy, teraz mamy remont kolejny już, bo nam ściany przeciekają przez balkon. Robotnicy mi siedzą od tygodnia na balkonie…fajne lato, fajne wakacje. Ja nie wiem czy w tył stuleciu wyjdę z tej nerwicy, bo ciagle jakieś stresy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Venencja napisał:

Ja też często śpię po Esci. Łapie mnie taka senność w ciągu dnia, że nie jestem w stanie jej przezwyciężyć. W ogóle ja mam przy nerwicy zaburzenia snu w kierunku senności, nie mogę się rano dobudzić itd

 

Mi teraz wyszło mega napięcie. Drugi dzień jestem nieżywa. Generalnie, niedługo mnie szlag trafi. Ciagle jakieś problemy, teraz mamy remont kolejny już, bo nam ściany przeciekają przez balkon. Robotnicy mi siedzą od tygodnia na balkonie…fajne lato, fajne wakacje. Ja nie wiem czy w tył stuleciu wyjdę z tej nerwicy, bo ciagle jakieś stresy..

Stresy będą zawsze... nie ma co się łudzić. Takie życie.

Jeśli zaś chodzi o senność to u mnie też masakra, drugi miesiąc na 10 mg. Lęki prawie całkowicie zniknęły, ale motywacji zero plus senność, problemy ze wstawaniem rano... Czy ktoś dorzucał coś aktywizującego? A może lepiej zmienić na lek NDRI albo SNRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gonzek napisał:

Stresy będą zawsze... nie ma co się łudzić. Takie życie.

Jeśli zaś chodzi o senność to u mnie też masakra, drugi miesiąc na 10 mg. Lęki prawie całkowicie zniknęły, ale motywacji zero plus senność, problemy ze wstawaniem rano... Czy ktoś dorzucał coś aktywizującego? A może lepiej zmienić na lek NDRI albo SNRI?

Na mnie pregabalina działa aktywizująco. Senność po esci mi już dawno minęła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już drugi miesiąc na esci, też zero motywacji i chęci bym spał tylko, może mianseryne dorzucić żeby aktywizowało

Zszedłem sobie jeden dzień na 5 mg i odrazu lepiej się czułem więcej energii miałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcelina 28 napisał:

Co tu tak cicho o esci? Nikt nie zdaje relacji...

Ja na 10 mg juz 4 mc ,sennosc niesamowita i zastanawiam sie czy na 15 mg bedzie lepiej czy gorzej? 

Chociaz ta sennosc tez moze byc po mirtazapinie ktora biore na noc 7.5 mg z ktorej muszę zejsc.

Ja już sama nie wiem czy ta senność jest po Esci czy to nadal nerwica…spałabym pół dnia. Najpierw rano nie mogę się dobudzić, a potem w ciągu dnia walę drzemki prawie codziennie. 
 

Ogolnie mnie nerwica nadal nie opuściła. Miałam ostatnio z dwa fajne tygodnie, a potem znowu kilka dni beznadziejnych, potem krótkie wakacje znowu fajnie i po nich kolejny dół samopoczuciowy 😫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu zszedłem z 10mg na 5 i czuje się dobrze, nawet mam wrażenie że mam więcej energii za dnia niż w ostatnich tygodniach. Pregabaline ograniczyłem z 150mg na 75 ok 2 tygodnie temu i też nie odczułem żadnych negatywnych skutków. Jak tak dalej pójdzie to może uda mi się zejść całkowicie z leków 🙂 wiem że nerwica lubi nawracać ale staram się już tak nie patrzeć długodystansowo i skupić się na czasie najbliższym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam silne OCD myślowe, zaleczone Anafranilem, lecz jego skutki uboczne nie dają mi żyć. Stąd lekarz przesadził mnie na 20 mg esci, 15 arypiprazolu i niezmiennie od kilkunastu miesięcy 600 mg pregabaliny. Mam nadzieję, że obsesję myślowe nie powrócą. Bo samopoczucie fizyczne bez porównania lepsze niż na Anafranilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2022 o 17:00, Venencja napisał:

Ja już sama nie wiem czy ta senność jest po Esci czy to nadal nerwica…spałabym pół dnia. Najpierw rano nie mogę się dobudzić, a potem w ciągu dnia walę drzemki prawie codziennie. 
 

Ogolnie mnie nerwica nadal nie opuściła. Miałam ostatnio z dwa fajne tygodnie, a potem znowu kilka dni beznadziejnych, potem krótkie wakacje znowu fajnie i po nich kolejny dół samopoczuciowy 😫

Pamiętaj,że każdy nawet całkiem zdrowy człowiek ma takie okresy. 

Musisz przyjrzec się co się dzieje przed tymi załamaniami. Może jakieś nawet lekkie stresy,może przebodźcowanie. Wiem że napięcie i stres którego nawet nie jesteś świadoma może wyjść po kilku dniach i trzymać kilka.

Musisz traktować siebie jakbyś była na rekonwalescencji i dbać o siebie😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj ktoś wie czy jeżeli kiedyś dany lek przestał działać, u mnie np. Citabax, to nawet paroletnia, np. 4 letnia przerwa nie pozwoli na powtórne zadziałanie leku?  Czy jest jakaś reguła w tym temacie?  Może jednak ta przerwa  jest ważna by zadziałał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor , zmagam się z problemem bezsenności po odstawieniu leku chlorptotixen 3x 50 mg ( nie ma w hurtowniach) (ten lek bralem w okresie miejwiecej ponad 12 lat) odkad odstawilem chlorprotixen biore lek promazine w dawce 50 mg 3 tabletki na noc - przy promazine 50 mg 3x na noc nie mogę spać w nocy ratując się hydroxyzyna po 5 tabletek po 25 mg - moje zachowanie pogorszylo się na gorsze stalem sie zly i msciwy , moja diagnoza to organiczne uszkodzenia mozgu z chorobą somatyczna , charokteropatia oraz zaburzenia osobowości , nie radzę sobie z dniem codziennym , występują tez lęki.. Mam brac nowy lek o nazwie Escipram , chodz sie troche boje go bo wiem ze jest to lek na silne depresje , a takowej nie mam , mam obawy lękowe zwiazane z tym lekiem , Escipram w dawka 10 mg mam brac rano , lecz przez 5 dni mam brac go pol aby powoli go wdrozyc.

 

Wczesniej bralem lek Parogen w dawka 40 mg lecz nie dzialal juz na mnie 

Moje leki na dzien dzisiejszy to 

 

- Absenor w dawka 1000 mg na dzien i wieczorem

- Escipram w dawka 10 mg

-Tissercin w dawka 25 mg 1 na noc w razie bezsennosci zwiekszyc do 3 tabletek max.

-Hydroxyzyna 25 mg doraznie 

-Olanzapine Bluefish wieczorem w dawka 10 mg

Moje inne rozpoznania to zaburzenia nastroju przy zmianach organicznych OUN , zaburzenia lękowe, bylem parokrotnie hospitalizowany w szpitalu, mam do tego tez ADHD, zaburzenia osobowosci. Prosze o pomoc za co serdecznie Panstwu dziękuje
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci to dosc popularny SSRI. Bralem ten lek ale krotko na mnie zle dzialal ale dla Cb moze bedzie akurat ;) 10 mg to srednia dawka ja bralem max 20 mg. Ogolnie masz duzo tych lekow.. nie lepiej cos zredukowac? Bierzesz absenor i olanzapine, czy nie przytyles po tych lekach bo od nich podobno sie baardzo tyje szczegolnie od olanzapiny... 

Jesli masz ADHD to mozesz tez celowac w MPH albo bupropion ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel nie mogę brac Metylfenidatu bo mam nadcisnienie tetnicze 2 go stopnia , bralem wczesniej metylfenidat o nazwie ritalin i concerta w 2006 i 2007 roku. Przytylem masz racje od depakine i nie wiem czy od olzapiny. Pawel olzapina pomaga mi w malym stopniu na spanie czuje sie po niej spokojniejszy. Lek chlorprotixen dzialal na mnie najlepiej lecz nie ma go wogole w hurtowniach i aptekach i dzis mam zapisana na noc juz nowy lek o nazwie Tisercin.

Pawel boje się troche escitalopramu wiem ze to jest silny lek , boje sie ze moge po nim byc za bardzo pobudzony aktywny - lub ze moge wpasc w mania po nim. Wczesniej bralem parogen w dawka 40 mg lecz nie czulem juz wgl dzialania parogenu,bralem aby brać.

Moje obawy w zwiazku z escitalopram tez mam takie ze nie mam zadnego leku na rano hamujacego mocne dzialanie escitalopramu na dzien.  Ze moge stac sie agresywny lub wpasc w stan hipomania...Pytalem wczoraj Pana Doktora ale odraczal tisercin na rano ze mogę byc zaspany po nim na rano.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×