Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.03.2022 o 15:02, Marcelina 28 napisał:

Ja po fajnym weekendzie,dziś schodzę. 3 dzień na 7.5 mg i zaraz mnie coś od środka rozerwie. Dziwne ze dawka o 2.5 mg wyższa tak może narobić. A lekarz kazał odrazu z 5 wejsc na 10. Dopiero bym po scianach chodziła....

To dobrze, że wzięłaś 7,5mg! 
 

U mnie drugi dzień lęków, wczoraj wzięłam Afobam, a dzisiaj próbuje bez 🤯 18 dzień na 10mg, ale póki co ( jak widać) nie działa jeszcze tak jakbym chciała….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Venencja napisał:

To dobrze, że wzięłaś 7,5mg! 
 

U mnie drugi dzień lęków, wczoraj wzięłam Afobam, a dzisiaj próbuje bez 🤯 18 dzień na 10mg, ale póki co ( jak widać) nie działa jeszcze tak jakbym chciała….

 

Ssri na niektorych nie dzialaja wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja dww razy bralem ssri i to krotko. Dokladnie sertraline. Za pierwezym razem ostry dół i pozniej nagle jednego dnia obudzilem sie bez zadnych lekow az mi kurde obraz sie zrobil przed ocxami taki jasnoejszy. Widzialem wssystko bardziej jasno. Pozniej za drugim razem niestety tego uspokojenia juz nie doswiadcxylem. Niestety w obydwu prxypadkach zrezygnowalem z brania. W pierwszym przypadku to zanim pocxulem sie dobrzr to zrezygnowalem i odstawilem lek. Po prostu byl on dalej we krwi i chyba dzialal.

Czy jak zadziala ssri to tak wlssnie sie czlowiek czuje ze  z wizualnych rzeczy obraz sie rozjasnia , zmartwienia odchodzą na dalszy plan. I czlowiek czuje sie taki skupiony i spokojny??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak sobie mysle moi drodzy ze tak wyglada to dxialanie ssri. I to ssri zadzialalo jak od razu przywalilem 100 mg sertry jednorazowo. . Pozniej za jakis czas przywalilem dwa razy po 50 i juz nie zadzialala ta sertra tak jak za pierwszym razem. A tez dlugawo bralem. Ale za drugim razem to bardziej dxialanie na dopę i noradrenaline odczulem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jest taka sprawa. Od kilku lat biorę escitalopram w dawce 10 mg, czasami w porozumieniu z lekarzem schodzę do 5 mg. Biorę go głównie na zawroty głowy i lekkie ataki paniki. Ostatnio byłam chora i nie brałam przez ok 3 dni escitalopramu, później 2 dni brałam tak jak zwykłe i potem znów 1 czy 2 dni przerwy. Czy możliwe jest żebym w takiej sytuacji miała nawrót objawów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamilcia85 napisał:

Słuchajcie, jest taka sprawa. Od kilku lat biorę escitalopram w dawce 10 mg, czasami w porozumieniu z lekarzem schodzę do 5 mg. Biorę go głównie na zawroty głowy i lekkie ataki paniki. Ostatnio byłam chora i nie brałam przez ok 3 dni escitalopramu, później 2 dni brałam tak jak zwykłe i potem znów 1 czy 2 dni przerwy. Czy możliwe jest żebym w takiej sytuacji miała nawrót objawów? 

No a masz jakies objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marcelina 28 napisał:

Troche mnie załamałaś że 18 dni na 10 i masz nawrót lęków😔

Mocniejsze jak przed braniem esci?

Czy mocniejsze? Nie wiem, trochę inne…

Też mnie to podłamało, ale w sumie nie cały czas nie czuje się idealnie jak przed nerwicą i doczytałam, że trzeba brać 2-3 miesiące dawkę 10mg, żeby zobaczyć porządne efekty…

4 godziny temu, kamilcia85 napisał:

Słuchajcie, jest taka sprawa. Od kilku lat biorę escitalopram w dawce 10 mg, czasami w porozumieniu z lekarzem schodzę do 5 mg. Biorę go głównie na zawroty głowy i lekkie ataki paniki. Ostatnio byłam chora i nie brałam przez ok 3 dni escitalopramu, później 2 dni brałam tak jak zwykłe i potem znów 1 czy 2 dni przerwy. Czy możliwe jest żebym w takiej sytuacji miała nawrót objawów? 

Wydaje mi się, że tak, przy zejściu z leków mogą być lęki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Venencja napisał:

Czy mocniejsze? Nie wiem, trochę inne…

Też mnie to podłamało, ale w sumie nie cały czas nie czuje się idealnie jak przed nerwicą i doczytałam, że trzeba brać 2-3 miesiące dawkę 10mg, żeby zobaczyć porządne efekty…

Wydaje mi się, że tak, przy zejściu z leków mogą być lęki…

 

41 minut temu, Marcelina 28 napisał:

Moze zachwiała Ci sie lekko równowaga w mózgu po braniu w kratkę. Poczekaj trochę

 

2 minuty temu, Venencja napisał:

 

Myślicie że jak wrócę do regularnego brania to się unormuje?

Musiałam szukać nowego lekarza bo mój poprzedni przestał przyjmować i wizytę mam dopiero 5 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcelina 28 napisał:

Troche mnie załamałaś że 18 dni na 10 i masz nawrót lęków😔

Mocniejsze jak przed braniem esci?

A jeszcze Ci powiem, że mam ostatnio napady takiej niechęci życiowej, jakby depresji. Nic mi się nie chce, wcześniej nie miałam czegoś takiego 😰 wkurzające to jest, mam nadzieję, że Esci to zniesie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilcia85 napisał:

 

 

 

Myślicie że jak wrócę do regularnego brania to się unormuje?

Musiałam szukać nowego lekarza bo mój poprzedni przestał przyjmować i wizytę mam dopiero 5 kwietnia.

Pewnie że tak, nie bez powodu każą przyjmować SSRI regularnie, najlepiej o tej samej godzinie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Venencja napisał:

A jeszcze Ci powiem, że mam ostatnio napady takiej niechęci życiowej, jakby depresji. Nic mi się nie chce, wcześniej nie miałam czegoś takiego 😰 wkurzające to jest, mam nadzieję, że Esci to zniesie…

Może jesteś zmęczona stresem związanym z leczeniem? Tym że efekty na razie nie są zadowalające.

Zobaczysz kilka dobrych dni z rzędu i wróci motorek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Venencja napisał:

A jeszcze Ci powiem, że mam ostatnio napady takiej niechęci życiowej, jakby depresji. Nic mi się nie chce, wcześniej nie miałam czegoś takiego 😰 wkurzające to jest, mam nadzieję, że Esci to zniesie…

No w sumie jeszcze nie mineły 3 tygodnie,a trzeba czekać chodziaż miesiac zeby coś poczuć. Też na 5 miałam taki depresyjny dołek,trwał pare dni. Ja na 5 poczulam sie w miare po dwóch tygodniach,nie mam juz takich lęków czuć taki spokój w pewnych chwilach tylko dalej problem mam z wyjsciem z domu a to dla mnie najważniejsze. Dziś 5 dzien na 7.5 mg i lęki troche wieksze chyba wskoczę na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Potejto napisał:

Może jesteś zmęczona stresem związanym z leczeniem? Tym że efekty na razie nie są zadowalające.

Zobaczysz kilka dobrych dni z rzędu i wróci motorek :D

Mam nadzieję! Trzymam za słowo 😜 Może zestresowałam się kręgosłupem i tym, że cały tydzień jestem sama z dziećmi…tylko jak byłam zdrowa, to takir rzeczy mnie nie ruszały 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcelina 28 napisał:

No w sumie jeszcze nie mineły 3 tygodnie,a trzeba czekać chodziaż miesiac zeby coś poczuć. Też na 5 miałam taki depresyjny dołek,trwał pare dni. Ja na 5 poczulam sie w miare po dwóch tygodniach,nie mam juz takich lęków czuć taki spokój w pewnych chwilach tylko dalej problem mam z wyjsciem z domu a to dla mnie najważniejsze. Dziś 5 dzien na 7.5 mg i lęki troche wieksze chyba wskoczę na 10.

Wskakuj, będziesz miała z głowy! 
 

Ja wychodzę z domu praktycznie cały czas, ale mam takie momenty, że robię to na siłę 😅 nie chce mi się nic…to chyba od lęków, bo czuję, że mi mięśnie sztywnieją też…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwa niestety wszustkich naszych problemow nie rozwiaza 🙂

Sztywnienie miesni no to tez kurcze moze byc objaw niskiej serotoniny. Life is brutal, trzeba sie pilnowac z lekarstwami. Na swoj sposob to cieszcie sie ze bierzecie tylko od depresji/nerwicy. Ja biore jeszcze od serca i musze przyznać ze te od glowy sa mimo wsYstko duzo bezpieczniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Venencja napisał:

Wskakuj, będziesz miała z głowy! 
 

Ja wychodzę z domu praktycznie cały czas, ale mam takie momenty, że robię to na siłę 😅 nie chce mi się nic…to chyba od lęków, bo czuję, że mi mięśnie sztywnieją też…

Wziełabym tą 10 ale boje sie ze bedzie za mocna dla mnie. Sama piszesz ze jest gorzej na tej 10.

Ja też wychodzę z domu na spacery itp ale do pracy sie boję no i do sklepu nie wejdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, oko.grzegorz napisał:

Lekarstwa niestety wszustkich naszych problemow nie rozwiaza 🙂

Sztywnienie miesni no to tez kurcze moze byc objaw niskiej serotoniny. Life is brutal, trzeba sie pilnowac z lekarstwami. Na swoj sposob to cieszcie sie ze bierzecie tylko od depresji/nerwicy. Ja biore jeszcze od serca i musze przyznać ze te od glowy sa mimo wsYstko duzo bezpieczniejsze. 

A Ty bierzesz w koncu jakies leki czy tylko doradzasz wszystkim zeby brali mega dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×