Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Potejto napisał:

@oko.grzegorz odnośnie męskich spraw nic się u mnie nie zmieniło od rozpoczęcia leczenia. Wszystko jest w porządku.

 

Jeśli chodzi o pracę to uważam że teraz mi dużo pomaga. Spędzam czas z ludźmi, mam tam zajęcie by zająć czymś głowę, jestem produktywny, zarabiam więc zwiększa to poczucie własnej wartości. Jak dla mnie same plusy ale wiem że ludzie są różni i maja swoje problemy o różnym nasileniu.

 

Pochwalę się swoją głupotą, dziś zdecydowałem wziąć 1 tabletkę pregi zamiast dwóch skoro za parę dni i tak mialem to zrobić i nie za ciekawie czułem się dziś w pracy 😕 mialem to uczucie niepewności, kilka uderzeń goraca których nie miałem od dawna. No ale jakoś przetrwałem. Teraz w domu czuje się normalnie 🙂

 

 

Bardziej mi chodzilo czy przed leczeniem bylo w porzadku lub nie. Ale w zasadzie to juz niewazne. Zastosowanie tych lekow jest bardxo szerokie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zabijaka napisał:

Może chciał zarobić

To że Tobie udało się odstawić od ręki nie znaczy że każdemu się tak uda. Są doniesienia o fizycznym uzależnieniu od pregabaliny więc nie mów za wszystkich.  Ja napisalam tylko co powiedział mi doświadczony lekarz,a Twoja opinia o leku opiera się tylko o TWOIM doswiadczeniu więc nie uznawaj tego za coś pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, serotoninowiec napisał:

Mi lekarz powiedział że odstawia się bardzo powoli.

No moja lekarka rozpisała mi całe odstawienie na 7 dni i stwierdziła, że to i tak długo ale dajmy czas, żeby receptory nauczyły się, że muszą sobie radzić bez. Lekarz z IPiN w Warszawie też mówił, że można szybko.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, acherontia styx napisał:

No moja lekarka rozpisała mi całe odstawienie na 7 dni i stwierdziła, że to i tak długo ale dajmy czas, żeby receptory nauczyły się, że muszą sobie radzić bez. Lekarz z IPiN w Warszawie też mówił, że można szybko.

Wygląda na to że co lekarz to opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłby mi ktos powiedziec czy to normalne,kiedy jestem juz 12 dni na esci 5mg gdzie 3 ostatnie dni to był wzgledny spokoj tzn bez roztrzesienia bez drżenia wewnatrz tak ze nie musialam barac xanaxu dzis znowu czuje sie tak jak na poczatku leczenia? Dzis znów czuje silny lęk,wewn.drżenie do tego stopnia ze az nie moge usiedziec w miejscu. Czy to normalne czy lek przestał działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcelina 28 napisał:

Mogłby mi ktos powiedziec czy to normalne,kiedy jestem juz 12 dni na esci 5mg gdzie 3 ostatnie dni to był wzgledny spokoj tzn bez roztrzesienia bez drżenia wewnatrz tak ze nie musialam barac xanaxu dzis znowu czuje sie tak jak na poczatku leczenia? Dzis znów czuje silny lęk,wewn.drżenie do tego stopnia ze az nie moge usiedziec w miejscu. Czy to normalne czy lek przestał działać?

Pisaliśmy już wcześniej, wachania są zupełnie normalne 🙂 po 12 dniach SSRI się nawet nie rozkręci na 100% a co dopiero żeby się wypaliło.

 

Ja drugi dzień na 150mg pregi, dziś czuje się już normalnie. Może wczoraj stresowałem się tą redukcja i sam się wpedzilem w lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Potejto napisał:

Pisaliśmy już wcześniej, wachania są zupełnie normalne 🙂 po 12 dniach SSRI się nawet nie rozkręci na 100% a co dopiero żeby się wypaliło.

 

Ja drugi dzień na 150mg pregi, dziś czuje się już normalnie. Może wczoraj stresowałem się tą redukcja i sam się wpedzilem w lęki.

Wiem że pisałeś mi już o tym ale wiesz jak to jest😉 Myslisz ze moge już wejsc na 10 skoro mam dalej nasilone wszystko?

 

Tak myslalam że na tą pregę zareagowałeś bardzoej psychicznie niż fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcelina 28 napisał:

Wiem że pisałeś mi już o tym ale wiesz jak to jest😉 Myslisz ze moge już wejsc na 10 skoro mam dalej nasilone wszystko?

 

Tak myslalam że na tą pregę zareagowałeś bardzoej psychicznie niż fizycznie.

Ja będąc na 5 brałem xanax i czułem się w miarę dobrze więc byłem w innej sytuacji. Na pewno warto to skonsultować z lekarzem, powiedzieć mu o wszystkich objawach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 08:20, Marcelina 28 napisał:

Wygląda na to że co lekarz to opinia.

Bo tacy są dzisiejsi lekarze. Każdy powinien to samo gadać, a kazdy gada inaczej. Krotko mowiac ktorys jest niedouczonu albo obydwaj najpewniej. 

 

W dniu 17.03.2022 o 08:23, Marcelina 28 napisał:

Mogłby mi ktos powiedziec czy to normalne,kiedy jestem juz 12 dni na esci 5mg gdzie 3 ostatnie dni to był wzgledny spokoj tzn bez roztrzesienia bez drżenia wewnatrz tak ze nie musialam barac xanaxu dzis znowu czuje sie tak jak na poczatku leczenia? Dzis znów czuje silny lęk,wewn.drżenie do tego stopnia ze az nie moge usiedziec w miejscu. Czy to normalne czy lek przestał działać?

O jednakowej porze dnia bierzesz ten escitalopram ??? Niby ma dlugawy okres działania ale leki najlepiej brać o jednakowej porzej, a dobrze by było wręcz punktualnie

 

W dniu 17.03.2022 o 16:39, oko.grzegorz napisał:

O jednakowej porze dnia bierzesz ten escitalopram ??? Niby ma dlugawy okres działania ale leki najlepiej brać o jednakowej porzej, a dobrze by było wręcz punktualnie

Po za tym 5 mg esci to jest zbyt mało. A jak jest zbut mało to też wlasnie moga być wahania nastroju. To nie jest dawka terapeutyczna . 10 mg minimum 

 

W dniu 17.03.2022 o 16:44, oko.grzegorz napisał:

Po za tym 5 mg esci to jest zbyt mało. A jak jest zbut mało to też wlasnie moga być wahania nastroju. To nie jest dawka terapeutyczna . 10 mg minimum 

Ja bym zrobił na twoim miejscu tak że bym zszedł z tego wcale. Tydzień odczekał gdzieś. Ten zly nastroj w tydzieb powinien minąv z tego co pamietam. I od nowa zaczął brać , 3 dni 5 mg. Pozniej z 3 dni 10 mg i pozniej 20 mg az zacznie dzialać. Jak nie zacznie dzialac po jakichs 2 tygodnisch. To schodzisz znowu i wchodzisz znowu. Aleeeee rob jak chcesz , ja bym tak zrobil a jak ty uwazasz tak rób hihi. 

 

Ja nawet zastanawiam sie czy od razu na 30 mg nie wejsc. Nieco ponad dawke. Ale kiedys mozna bylo tyle brać. Od niedawna zmieniono w ulotce na max 20 mg. Nie umrę. 🙂 A jak bedzie mega ciezko to zejde

 

Jaaaa pamietam ze od razu wszedlem na 100 mg sertraliny jednorazowo i mnie sponiewieralo mocno. Ale doslwnie 2 tygodnie pozniej wszedlem rowniez na 100 mg rozlozone na dwie dawki rano i wieczorem po 50 mg. I nie mialem zadnych skutkow ubocznych albo minimalne. Także no trzeba sie przemoc chyba i nie bawic sie w jakies 5 mg tylko brać wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcelina 28 napisał:

To że Tobie udało się odstawić od ręki nie znaczy że każdemu się tak uda. Są doniesienia o fizycznym uzależnieniu od pregabaliny więc nie mów za wszystkich.  Ja napisalam tylko co powiedział mi doświadczony lekarz,a Twoja opinia o leku opiera się tylko o TWOIM doswiadczeniu więc nie uznawaj tego za coś pewnego.

Po pierwsze, nie odpowiadałem na Twój komentarz. Nawet nie wiem co Ty pisałaś. Proponuję uważnie czytać.

Po drugie, leki psychiatryczne mają to do siebie, że na każdego działają inaczej. Nie ma jednolitych przesłanek. 

Po trzecie, jeden lekarz powie Ci tak, drugi powie Ci tak. Ja nauczyłem się słuchać swojego ciała przede wszystkim.

Po czwarte, nie chcę Cię rozczarowywać, ale wśród lekarzy jest też wielu biznesmenów, którzy zwyczajnie chcą zarobić.

 

Edytowane przez zabijaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zabijaka napisał:

Po pierwsze, nie odpowiadałem na Twój komentarz. Nawet nie wiem co Ty pisałaś. Proponuję uważnie czytać.

Po drugie, leki psychiatryczne mają to do siebie, że na każdego działają inaczej. Nie ma jednolitych przesłanek. 

Po trzecie, jeden lekarz powie Ci tak, drugi powie Ci tak. Ja nauczyłem się słuchać swojego ciała przede wszystkim.

Po czwarte, nie chcę Cię rozczarowywać, ale wśród lekarzy jest też wielu biznesmenów, którzy zwyczajnie chcą zarobić.

 

Co się spinasz...chłopie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oko.grzegorz napisał:

Ja bym zrobił na twoim miejscu tak że bym zszedł z tego wcale. Tydzień odczekał gdzieś. Ten zly nastroj w tydzieb powinien minąv z tego co pamietam. I od nowa zaczął brać , 3 dni 5 mg. Pozniej z 3 dni 10 mg i pozniej 20 mg az zacznie dzialać. Jak nie zacznie dzialac po jakichs 2 tygodnisch. To schodzisz znowu i wchodzisz znowu. Aleeeee rob jak chcesz , ja bym tak zrobil a jak ty uwazasz tak rób hihi. 

Nieee tak nie bede robic napewno bo biorę juz prawie dwa tygodnie,wiec moge sie nabawić już lekkiego syndromu odstawienia. Max bede brala tylko 10mg na wiecej sie nie namowie.

 

Biore lek o 12.00 +/- 30 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi początkowo esci przepisał lekarz rodzinny, powiedział, żebym brał 1 tabletkę  na dobę (10mg), ja wtedy byłem nowy w tych lekach i nie sądziłem, że czekają mnie jakieś skutki uboczne. Wziąłem od razu 10mg, rano obudzilem się zalany potem, ściskałem szczękę i źrenice miałem na maxa powiększone, ale dałem radę jeszcze pójść do pracy, byłem jakis mega pobudzony. Za to druga noc była troche gorsza, miałem atak paniki, na szczęście nie był długi i udało mi się nawet zasnąć, przez kolejny tydzien czułem się mega źle, objawy depresji się nasiliły, dopiero po około 2 tygodniach było już nieźle. Brałem 3 miesiące dawkę 10mg, ale później przestało na mnie działać, znów się zacząłem źle czuć. Poszedłem do psychiatry i zmienił mi na Brintellix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fearofthedark napisał:

Mi początkowo esci przepisał lekarz rodzinny, powiedział, żebym brał 1 tabletkę  na dobę (10mg), ja wtedy byłem nowy w tych lekach i nie sądziłem, że czekają mnie jakieś skutki uboczne. Wziąłem od razu 10mg, rano obudzilem się zalany potem, ściskałem szczękę i źrenice miałem na maxa powiększone, ale dałem radę jeszcze pójść do pracy, byłem jakis mega pobudzony. Za to druga noc była troche gorsza, miałem atak paniki, na szczęście nie był długi i udało mi się nawet zasnąć, przez kolejny tydzien czułem się mega źle, objawy depresji się nasiliły, dopiero po około 2 tygodniach było już nieźle. Brałem 3 miesiące dawkę 10mg, ale później przestało na mnie działać, znów się zacząłem źle czuć. Poszedłem do psychiatry i zmienił mi na Brintellix.

Brałem kiedys brintellix co prawda nie wiem po co mi to lekarz przepisał skoro potrzebowalem na tamten czas inny lek. Ale wracajac do brintellixu zapamiwtalem ze juz 10 mg mega uspokajalo wiec ten brintellix to ciekawa opcja jak inne leki nie pomagaja np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to lekarz rodzinny mi nic nie powiedział, poza tym od razu zalecił brać 10mg. Na początku naprawdę było cięzko. 

Co do Brintellixu to dużym plusem jest to, że nie ma takich inwazyjnych skutków ubocznych, mam na myśli jakieś ataki paniki np. kolejnym plusem na pewno to, że u mnie nie zaburza libido. Sam lek zaczął działać dopiero po miesiącu, teraz jestem na 15mg. Jest lepiej ,ale zauwazylem, że słabo działa na nerwice, po esci byłem trochę spokojniejszy. Mam lepsze i gorsze dni, ale zastanawiam się czy jak teraz nie pójdę do lekarza to nie przejść już na 20mg i sprawdzić efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×