Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, MarekWawka01 napisał:

 

Leczysz się na nerwicę samym escitalopramem? Sam escitalopram to nie pomoże za bardzo na somaty i lęki... 2 lata to dość długo...

A co pomaga wg Ciebie ? Bo ja dostałem Mozarin bo miałem doła somaty i lęki... Doła wytłumił somaty sporadycznie a lęki jak sinusoida 🙂 Do tego mam jeszcze psychoterapie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MarekWawka01 napisał:

 

Leczysz się na nerwicę samym escitalopramem? Sam escitalopram to nie pomoże za bardzo na somaty i lęki... 2 lata to dość długo...

Nerwice miałem chyba od zawsze a 3 lata temu dostałem depresji. Masz rację że esci jest słaby na lęki ale paroksetyne brałem przez kilka dni i dziwnie się po niej czułem może dlatego że byłem po niej jakiś prztłumiony.Próbowałem też pregabaliny, setraliny i jednak esci najbardziej mi pasuje. W tej chwili mam trochę spokojniejsze życie więc nie chce zmieniać leczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 08:40, MarekWawka01 napisał:

 

A ile tego kwetaplexu bierzesz? A escitalopram bierzesz na rano tak? I kwetaplex na wieczór?

wybacz za zwłokę. kwetaplexu kompletnie znikomą ilość, czasem zastanawiam się czy to aby nie placebo 🙂 25mg.

Esci rano, kwetaplex na wieczór ponieważ wtedy dopadają mnie niepokoje. Generalnie zalecenie dostałam takie, żeby brać kwetaplex kiedy łapią mnie lęki, więc niezależnie od pory dnia, doraźnie.

Apropo, może ktoś się orientuje z Was - czy te 25mg kwetaplexu mają prawo fizycznie działać na organizm? Czy to moja wkręta, że mnie wycisza i podsypia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tychxoz napisał:

Apropo, może ktoś się orientuje z Was - czy te 25mg kwetaplexu mają prawo fizycznie działać na organizm? Czy to moja wkręta, że mnie wycisza i podsypia?

 

Te 25 mg kwetaplexu to jak hydroksyzyna. Te 25 mg tylko wycisza receptory H1 i 5-5HT2A leciutko więc efekt raczej lekko nasenny i przeciwlękowy też słabawy. W ogóle neuroleptyki nie są wskazane do leczenia lęków, one wręcz mogą je pogorszyć nieraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

 

Te 25 mg kwetaplexu to jak hydroksyzyna. Te 25 mg tylko wycisza receptory H1 i 5-5HT2A leciutko więc efekt raczej lekko nasenny i przeciwlękowy też słabawy. W ogóle neuroleptyki nie są wskazane do leczenia lęków, one wręcz mogą je pogorszyć nieraz. 

Okej, rozumiem, wielkie dzięki za odpowiedź 🙂 lekarz zarekomendował mi ten lek głównie po informacji o lękach plus ze mam sporo objawów psychosomatycznych ze strony serca i uszu, myslalam ze moze to była pobudka do jego przepisania. Ewentualnie zapytam jeszcze dokładniej na następnej wizycie 🙂

Edytowane przez tychxoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tychxoz napisał:

plus ze mam sporo objawów psychosomatycznych ze strony serca i uszu

To Ketrel na takie rzeczy na pewno nie pomoże, a wręcz je nasilić może, wiem bo brałem Ketrel w dość dużej dawce przez 1 rok... szum w uszach masz? Bo szum w uszach to tak naprawdę krew, która przepływa tamtędy mocniej... to układ krążenia może nie tak coś... ale idź do lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarekWawka01 napisał:

To Ketrel na takie rzeczy na pewno nie pomoże, a wręcz je nasilić może, wiem bo brałem Ketrel w dość dużej dawce przez 1 rok... szum w uszach masz? Bo szum w uszach to tak naprawdę krew, która przepływa tamtędy mocniej... to układ krążenia może nie tak coś... ale idź do lekarza

Od 6 lat probuje zdiagnozować zatkane ucho. Niby nic, ale w trakcie gdy jest zatkane czuje sie jakbym miala jedynie 10% swojej energii, podduszam się, puls to ok 130-140/minn slysze tylko siebie, mam napady ziewania i paradoksalne uczucie jakbym miala zaraz zemdleć. Mialam robione miliony chyba badan, bylam u mnóstwa laryngologów i kardiologów i wszyscy jak jeden maz mowia ze fizycznie nic mi nie jest, procz pętli naczyniowych wokół przewodu słuchowego ucha które się zatyka ale, tu cytat, "nie wierze ze to miałoby powodować takie objawy" 🙂 No i tak się z tym bujam, aż  w końcu dali mi do zrozumienia ze to psychosomat i tyle. Wiec ciagne na esci i tym kwetaplexie i czekam na poprawę edit. I oczywiście na psychoterapii, probuje to jakos rozpracować:)

Edytowane przez tychxoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tychxoz napisał:

Od 6 lat probuje zdiagnozować zatkane ucho. Niby nic, ale w trakcie gdy jest zatkane czuje sie jakbym miala jedynie 10% swojej energii, podduszam się, puls to ok 130-140/minn slysze tylko siebie, mam napady ziewania i paradoksalne uczucie jakbym miala zaraz zemdleć. Mialam robione miliony chyba badan, bylam u mnóstwa laryngologów i kardiologów i wszyscy jak jeden maz mowia ze fizycznie nic mi nie jest, procz pętli naczyniowych wokół przewodu słuchowego ucha które się zatyka ale, tu cytat, "nie wierze ze to miałoby powodować takie objawy" 🙂 No i tak się z tym bujam, aż  w końcu dali mi do zrozumienia ze to psychosomat i tyle. Wiec ciagne na esci i tym kwetaplexie i czekam na poprawę edit. I oczywiście na psychoterapii, probuje to jakos rozpracować:)

 

No dobrze. To trzymam kciuki 🙂

 

A tak jeszcze spytam... czy biorąc escitalopram i kwetiapinę jednocześnie nie masz problemów ze spaniem, nie masz koszmarów sennych???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

tak jeszcze spytam... czy biorąc escitalopram i kwetiapinę jednocześnie nie masz problemów ze spaniem, nie masz koszmarów sennych???

Koszmary może nie ale sny bardzo realistyczne z powtarzającym się motywem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam escitalopram przez 5 lat i szczerze mogę przyznać, że mi pomógł. Pomógł na depresję i nerwicę. Niestety musiałam lek odstawić, bo zaczął powodować u mnie spadki ciśnienia z lekkimi omdleniami. Ogólnie bardzo długo się rozkręcał, miałam wrażenie, że nic nie działa. Chyba dopiero po roku zaczęłam czuć wyraźniejsze zmiany. Bardziej znośnie znosiłam sytuacje stresowe. Po długim czasie brania nawet zaczęło mi się cokolwiek chcieć robić. Niestety na najbardziej upierdliwy somat mi nie pomógł, zawroty głowy i problem utrzymania równowagi. Szkoda, że musiałam odstawić. Po roku depresja i nerwica wróciły. Ale nie jest tragicznie, czyli coś tam esci poprzestawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek0700 napisał:

Chodzi mi o działanie przeciwlękowe. Idealnie działa na mnie paroksetyna ale bardzo dużo ubokow przy dłuższym stosowaniu. Citalopram niestety nie działa na mnie przeciwlękowo

Jakie masz uboki po paro ? Ja próbowałem brać esci powodował żywe sny i bezsenność . Jest o wiele słabszy od esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie w powracaniu do wcześniej skutecznego leku przy nieprzerwanym leczeniu SSRI/SNRI ?  Mam tu na myśli sytuacje: escitalopram 10 mg (kilka lat) przejście na np. Wenlafaksyne 300 mg (kilka lat) następnie odstawienie i powrót do escitalopramu 10 mg ? Chodzi o leczenie głębokiej depresji i jestem ciekaw czy komuś esci zaskoczył 2 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Takie pytanko z mojej strony... Biorę 15 mg mozarinu od 2mc wcześniej miesiąc 10mg i lekarz kazał dalej brać ale już 5 mg... Czyli brałem 5 - 10 -15 i teraz znowu 5... Moje pytanie, czy taki skok z 15 na 5 nie wywoła jakiś uboków ? Czy może lepiej najpierw na 10 a potem na 5 finalnie... Z tego co zrozumiąłem lekarza te 5 miało zostać na jakieś 2-3 mc jako podtrzymanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 mam jeszcze pytanie ....jak wiadomo przy escitalopramie bezpiecznym lekiem przeciw bolowym jest wyłącznie paracetamol...jak.do tego podchodźcie? Ja czasem wzięłabym coś innego ale boje. Druga sprawa to szczepienie przeciwko Covid przy zażywaniu leków SRRI...☹️

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Iwona525 napisał:

 mam jeszcze pytanie ....jak wiadomo przy escitalopramie bezpiecznym lekiem przeciw bolowym jest wyłącznie paracetamol...jak.do tego podchodźcie? Ja czasem wzięłabym coś innego ale boje. Druga sprawa to szczepienie przeciwko Covid przy zażywaniu leków SRRI...☹️

 

 

 

Brałam parokrotnie lek inny niż paracetamol (ibuprofen) - paracetamol srednio na mnie działa i czasem byłam zmuszona żeby wziąć już coś innego bo nie mogłam wytrzymać i generalnie nic mi się nie działo... wiadomo lepiej unikać takich sytuacji ale czasem się nie da 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dostałam od psychiatry zamiane leku z agomelatyny 25mg na eliceę 10mg z bardzo powolnym wchodzeniu na dawke.  Mam zaburzenia lękowe głownie pod postacia bolów i hipochondrii ogolnie strachu ze umrę nagle😕 Czy ktos kto stosowal ten lek z powodzeniem lub nie moze mi napisac cos wiecej na jego temat. Jak wchodzi,jak sie schodzi i czy pomaga na nerwice i po jakim czasie. Troche sie go obawiam. Z gory dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×