Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Moja lekarka była najlepsza: Niech Pani sobie nie wmawia żadnych działań ubocznych, to są takie tabletki jak tik taki :yeah: jasne :D

 

Dobrze ci powiedziała bo skupianie się jeszcze bardziej na skutkach ubocznych potęguje je to przecież wiadomo nie od dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień, dziwnie się czuje - mam problem żeby wyrażać swoje myśli, czuje się otępiony, jakbym miał kilo mułu w głowie... do tego nie mogę spać a czuje się zmulony ; /

Klaudia Kate, brałaś esci z lamo? Jakie dawki obu? Jak oceniasz połączenie? Zrezygnowałaś z lamo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Esci z lamo. Tak jak w podpisie mam Esci 15 mg rano, Lamo 50 mg wieczorem.

Esci daje energię w dzień, Lamo wycisza na wieczór. U mnie super się ten zestaw sprawdza. W sumie nie wiem po co mi to Lamo, ale biorę, bo lekarka mi powiedziała że mam brać, to biorę :)

 

Tak jak pisałam jak drugi raz wchodziłam na lek po krótkiej przerwie czułam się jakbym dostała obuchem przez 2 tygodnie :mrgreen:

Ale spałam dobrze, w zasadzie spałam już dobrze od 4 dnia. Tyle że ja przed tym cholerstwem nie miałam problemów ze spaniem, więc może to wynikać z osobniczych kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci drugi tydzień ,(tydzień na 10mg) z tym lekiem i sennośc mnie dobija. Tak cięzko mi jest wstać z łóżka rano, że odkładam to jak najbardziej mogę. No ale i tak musze o 4.30 już być na nogach żeby dotrzeć do pracy. Ktoś w pracy mi powiedział, że mam teraz dziwne oczy. Nie chce mi sie za bardzo z ludźmi rozmawiać. Taki zamulony się czuję.

Kawa nie działa chyba na mnie. Mam słabszy apetyt. Mam nadzieję, że odzyskam energię w końcu.

Czy do tego jakbym brał metylofenidat to by miało sens? Mam tyle rzeczy do nadrobienia, a zachowuję się jak kalafior w warzywniaku.

Ile ten lek się bierze, aby nastąpiła stabilizacja jakaś?

Żadnego sukcesu w życiu nie osiągne przez te depresje. Majac taka wizje przyszlosci nie chce sie zyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie rozbicie, nogi i ręce z waty albo powiększone źrenice i rozmazane widzenie to również uboczne działania Elicei? Tak jak wcześniej pisałem i czytałem to Anafranil miał takie skutki, myślałem, że Elicea jest bardziej bezpieczna?

 

-- 16 sty 2017, 21:21 --

 

Klaudia Kate czy jest możliwość odezwać się na maila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiejś bardziej głębokiej nie mam, ale czasem pamięc i koncentracja mi szwankuje, zapominam słów. Bardzo mi to przeszkadza w funkcjonowaniu.

Jak na razie pozostaje czekać na dalsze działanie leku.

Jeszcze jakby poranki nie były takie ciężkie to byłoby super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 dni biorę escytalopram( Oroes) pół tabletki i na noc trittico ale czuję się tak strasznie nie umiem. się podnieść z łóżka głową ciężka w głowie pustka to jest coś strasznego lekarz owszem mówił że mój stan ma początku brania tabletek będzie gorszy ale to jest tragedia nie jestem w stanie funkcjonować... dosłownie czuje się tak jak po zastrzyku morfiny po.cesarce na znieczulenie co kompletnie mi się nie podoba... czy to minie ??? czy może tabletki źle dobrane??? czy też tak mieliście..?? proszę poradzcie coś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 mg oroes po 7 dniach mam brać 10 mg ale szczeze to się boję co to będzie jak po pół pływać i snuje się po domu jak cień czlowieka a mam dom rodzinę syna ... i 1/3 trittico czyli 75mg na noc... nawet przy mojej nerwicy takich stanów nie miałam lub przez chwilę a tu od rana do wieczora mnie trzyma ten dziwny stan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×