Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

po escitalopramie lęki minęły ale jestem zaspany

 

A po jakim czasie całkowicie ustały stany lękowe bo ja biorę cital -dzisiaj 3tydzień mija i różnie to bywa. Są dni dobre a sa lękowe. Dzisiaj jest słabo. Musiałem hydroxyzyne wziąść. Na dodatek jak się nawdycham dymu tytoniowego to później przez kilka dni jak mam lęki to i dusznosci-nie sa wielkie ale sa i mnie to trochę niepokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście porównali działanie i wskazania do stosowania Esci vs. Wenla ? Zastanawiam się czy nie zasugerować tego leku zamiast Wenli na następnej wizycie.

Nie uważasz, że dawka 37,5 mg wenlafaksyny to zbyt mała dawka, aby oczekiwać jakichkolwiek efektów leczniczych i tym samym zmieniać ja na inny lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś po jakim czasie można stwierdzić że cital należy zmienić na innych lek jeśli stany lękowe i inne dolegliwosci się nadal pojawiają. Dzisiaj jest 22dzień. Ok tygodnia temu zaobserwowałem zdecydowaną poprawę, nie mam już silnych lęków. Hydroxyzyne biorę tylko doraźnie ale tak być dalej nie może bo do wpełni dobrego samopoczucia to jeszcze trochę brakuje. Za tydz będzie miesiąc i czy to dobry moment bedzie na stwierdzenie ,że leki sa za słabe? Mi doktorek powiedział ,że 3tyg i będzie dobrze , więc nie wiem czy dzwonić do niego czy zaczekać tydz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35szopen, przy SSRI warto dac 2 miesiace na pelne rozkrecenie sie, aczkolwiek Ty juz widzisz efekty. Pomysl zatem moze o zwiekszeniu dawki.

 

Biorę 30mg , mój lekarz waha się nad 40mg bo miałem już zespół sertoninowy po sertagenie 2mies temu. Sam też bym się obawiał maksymalnej dawki. ....i w tym problem. Znaczy ze mną bardziej niż z lekarzem bo to ja mam opory przed maks dawką SSRI.

Apropo sertagenu to brałem go i eksperymentowałem z dopalaczami jesienio. Jak dostałem tego lekkiego zespołu serotoninowego to bez dopalaczy, akurat wtedy ich nie tykałem... ale w psychice trauma została. A po za tym serte brałem 10lat, teraz wiem że nie potrzebnie bo zbyt długo. Leczyłem depresje, teraz nerwicę lękową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35szopen, moze w takim razie warto wlaczyc dodatkowy lek przeciwlękowy? Buspiron lub tianeptyna przykladowo.

 

Wizyte planowo mam dopiero 19lutego więc poczekam jednak jeszcze z tydz i dopiero zadzwonie

i powiem że cital nie działa jak powinien. Ciekawe co doktorek powie na te dwie propozycje bo zapytam go o te leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei na paro i wenli aż tak zle nie było z wackiem, ale teraz na escitalopramie to jakaś tragedia... Już 3 miesiące biorę go w dawce 10 mg i nadal wacek półżywy. A lek tak dobrze pomaga na nerwicę i depresje, że strach odstawiać :(

 

Brałem jedynie sertagen i teraz cital a impotencja zawsze była mi obca. Byłem nielicznym szcześciarzem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei na paro i wenli aż tak zle nie było z wackiem, ale teraz na escitalopramie to jakaś tragedia... Już 3 miesiące biorę go w dawce 10 mg i nadal wacek półżywy.

 

Może spróbuj dodać NaSSA w małej dawce na wieczór, np. 15 mg mirtazapiny lub 30 mg mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po 2 letniej przerwie i całkowitym spokoju odstawieniu leków nerwica wróciła po trzech tygodniach udałem sie do lekarza przepisał mi acipex jeżeli dobrze piszę na razie biorę pół tabletki 10 mg po 6 dniach całą , narazie jest fatalnie ciągłe napięcie ,strach , brak chęci na cokolwiek brak apetytu , brak snu nawet trenować nie mam ochoty ani nigdzie wychodzić dzisiaj drugi dzień jest fatalnie wcześniej brałem arketis który mi pomógł dlaczego lekarz go zamienił pytałem mówi że mi nie potrzeba go stosować ... co robić ? jestem potwornie zmeczony ale nie zasne,,, walczyć i brać go dalej wiem że 2 dni to tyle co nic ale czuję sie okropnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateuszzzz90, escitalopram rozni sie nieznacznie od paroksetyny lub fluoksetyny (bioxetin), aczkolwiek to dosc podobne leki. Bardzo dziwne podejscie lekarza, ktory przepisal Ci inny lek, anizeli te, ktore pomagaly Ci do tej pory, szczegolnie posilkujac sie tak debilnym argumentem, najwidoczniej firma produkujaca lek finansuje mu wakacje. Na Twoim miejscu czym predzej bym umowil wizyte z tym lekarzem i porozmawial o zmianie leku na paroksetyne (powinna szybciej zadzialac anizeli fluoksetyna) oraz dostaniu jakiegos benzo doraznie, cobyś latwiej przetrwal pierwsze tygodnie z lekiem, a jezeli nie bedzie do tego sklonny, to zmienil psychiatre na innego. Nie ma sensu sie meczyc, skoro dobrze reagowales juz na jakies leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra mówil że to będzie dla mnie dużo lepszy lek ponieważ mniej blokuje itp . może jeszcze spróbować i dać mu czas ? chodzę do niego i mu ufam jest na prawdę wybitnym specjalistą

 

-- Pt lut 05, 2016 7:27 pm --

 

Kolego ale czy to mogą być normalne objawy dodam że przed braniem leku też mialem wielkie napięci i kumulacje nerwów dużo sie nie zmieniło skoro to podobne leki to może powalcze jestem daleko od domu i nie mam możliwości udać sie do psychiatry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateuszzzz90, oczywiscie, ze jest szansa, ze ten lek tez ruszy. Aczkolwiek nie widze powodu, dla ktorego mialbys przezywac takie katusze, skoro przy paro bylo ok. Jezeli chcesz dac szanse temu lekowi, to nie ma problemu. Pamietaj tylko, ze kazdemu SSRI warto dac przynajmniej 2 miesiace czasu aby miec pewnosc czy zadzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, esci jest bardziej selektywnym lekiem od pozostalych dwoch, raczej nie ma wiekszego powinowactwa do pozostalych receptorow czy ukladow w stopniu znaczacym. Paro oprocz silnej inhibicji wychwytu zwrotnego serotoniny blokuje rowniez dosc silnie bialko NET oraz receptory muskarynowe, fluoksetyna zas dodatkowo jest antagonista receptora 5-HT2c (nie liczac bycia posrednim agonista). Ale Ty to wszystko wiesz i probujesz sie do czegos przyczepic, wiec moze przejdziesz do rzeczy?

 

Ta teoria wynika glownie z tego, co opisuja ludzie tu i ówdzie. Chyba bardziej mialem na mysli to, ze fluoksetyna moze potrzebowac nawet 3ch miesiecy do ruszenia, gdzie przy paroksetynie nie slyszalem o czyms takim, co oczywiscie nie musi byc zadnym wyznacznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po fluo dostałem tak silnego napadu lęku uogolnionego, że byłem na granicy obłędu. Nawet 4mg alpry, przyjętej w jednej dawce na niewiele się zdało. Musiałem odstawić ten lek po kilku dniach i boje się robić kolejne podejście. Ciekawe co dokladnie w tym leku odpowiada za to lękotworcze działanie przy wprowadzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×