Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

O nie!!!!

ARTRMIZJA zwróć uwagę na posty Dominika,to On probuje klucic sie z każdym,dla mnie to taki maciciel,żeby tylko jego bylo na wierzchu....to On glownie sieje tu zament i prowokuje do sprzeczek!!!!

Poza tym byl off topik,czemu zostal"wyrzucony"?

Ludzie nie robiliby smuetnika w dziale lęków....

 

Roki mnie nie chodzili o taki egoizm....

Z cala pewnością nikt nie chce tu czytac o bezsensu losu i samobójstwach!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli esci przy dłuższym stosowaniu pozbawia leków i fobii poprzez to że człowiek jest zamulony i żyje w tak jakby kloszu w stosunku do otoczenia albo w szklanej kuli i ma na wszystko wyje@@ i jest mu wszystko obojętne ???

 

?

 

Esci nie daje zadnego "zamulenia". Zamulenie to stan nadmiernej sedacji i sennosci. Takie efekty dawaly stare leki TLPD, a takze antyhistaminy I generacji czy neuroleptyki. Natomiast metafora szklanej kuli jest trafna. Dochodzi do tego brak jakiejkolwiek pasji, brak pociągu do czegokolwiek, brak motywacji do działania, brak zainteresowań, brak zdolności do przezywania przyjemności, brak inicjatywy, brak zapału, brak kreatywnosci. No i brak pozadania seksualnego - w moim przypadku już 3 razy przerwałem seks, bo po prostu MĘCZYŁEM SIĘ, ZMUSZALEM DO TEGO!!!! Myslicie ze czym sie leczy takiego Trynkiewicza? Oczywiście, ze właśnie SSRI (obok neuroleptykowi i hormonow zenskich. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy...

byłem u mojego dinozaura (psychiatry) i przepisał mi połączenie serty 50 mg i esci 10 mg a nawet mu tego nie zaproponowałem ani o nic nie prosiłem sam to powiedział i ze to nie ma żadnego z tym problemu :brawo:

będę go nazywał od teraz Tyrannosaurus Rex :comone:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień lekarza

 

-- 18 sie 2015, 09:49 --

 

dzis az z ciekawości zapytam swojego o sens łączenia ssri i ewentualne skutki uboczne bo to coś ostatnio dość popularne

serio ? czy sie zbijasz ?

bo tak naprawdę to ja już sam teraz nie wiem co o tym myśleć :?: bo w sumie to chyba wolałbym żeby na mnie nakrzyczał i kazał brać jeden ssri...

no ale mam co chciałem i to za zgoda lekarza i to nie ja to zaproponowałem nawet nie wspomniałem o takiej możliwości

a kiedy idziesz do swojego lekarza to proszę zapytaj i daj mi znać bo kurcze jednak trochę sie boje nie chciałbym sobie zrobić "kuku"

 

a zamienić lekarza to chciałem ale albo są urlopy albo wizyta za miesiąc a w tej samej przychodni jakoś głupio bym sie czuł i chyba by patrzyli jak na wariata bo w sumie nic mi nie zrobił złego mój Tyrannosaurus Rex ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis ide ,zapytam ale raczej bedzie temu przeciwny, bo inaczej juz dawno by mi cos takiego zaproponowal, nie wiem jaki jest sens dublowania wychwytu serotoniny dwoma roznymi lekami, nie mam zielonego pojecia tez jakie to moze miec konsekwencje, no ale skoro tak zapisuja to moze są jakies nowe wytyczne albo badania ktore potwierdzaja bezpieczenstwo takich mieszanek, jak cos takiego wyszło to na pewno bedzie wiedzial bo on co chwile jezdzi na jakies konferencje o lekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o to laczenie ssri,nie powinno sie tego robic,ryzyko zespolu serotoninowego,nazwal to eksperymentowaniem na ludziach

eh kurw**mać i co ja mam teraz zrobić ???

na początku coś mówił żeby dodać dodatkowo Efevelon SR(Wenlafaksyna) czy coś takiego do esci ale mogłem źle usłyszeć to ta sama firma więc chyba to to (everenon sr albo evelenon sr) usłyszałem więc pewnie o to chodziło a potem zmienił zdanie na 2 ssri :-|

 

eh czyli pewnie ma to w du*** i robi co chce bo się nie boi i go to nie obchodzi skoro na dzień dobry dostałem Amitryptyline VT ...

 

dzięki że się zapytaleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o to laczenie ssri,nie powinno sie tego robic,ryzyko zespolu serotoninowego,nazwal to eksperymentowaniem na ludziach

 

ja 10 lat temu łączyłem TLPD z SSRI, było kiepsko, 2 SSRI o różnych profilach są jeszcze do zniesienia, szczególnie połaczenia ESCI z Sertraliną, ESCI daje

mało interakcji i działa tylko na serotoninę dlatego łatwo do niego dorzucać inne leki. Łączenie 2 SSRI to żadna nowość, tylko nie można łączyć o tym samym profilu

np. 2 uspokajające np. ESCI + PARO albo pobudzacze Sertralina + Fluoksetyna. Ryzyko zespołu serotoninowego u osób biorących leki od lat jest znikome,

to raczej tyczy się osób biorących leki od niedawna i nadwrażliwych na ich działanie i nieoswojonych jeśli chodzi o cały organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o to laczenie ssri,nie powinno sie tego robic,ryzyko zespolu serotoninowego,nazwal to eksperymentowaniem na ludziach

 

ja 10 lat temu łączyłem TLPD z SSRI, było kiepsko, 2 SSRI o różnych profilach są jeszcze do zniesienia, szczególnie połaczenia ESCI z Sertraliną, ESCI daje

mało interakcji i działa tylko na serotoninę dlatego łatwo do niego dorzucać inne leki. Łączenie 2 SSRI to żadna nowość, tylko nie można łączyć o tym samym profilu

np. 2 uspokajające np. ESCI + PARO albo pobudzacze Sertralina + Fluoksetyna. Ryzyko zespołu serotoninowego u osób biorących leki od lat jest znikome,

to raczej tyczy się osób biorących leki od niedawna i nadwrażliwych na ich działanie i nieoswojonych jeśli chodzi o cały organizm.

i co pomogło Ci to w czymś i wyszło na dobre ?

ja na dzień dobry dostałem TLPD + ssri a potem 2 ssri :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli o mnie chodzi to poza kwestiami bezpieczenstwa nie widze sensu łączenia tych leków, jak ktos potrzebuje profilu pobudzającego to bierze sertraline a jak tłumiącego to bierze esci, nie mam pojecia co miałoby dac ich połączenie

 

-- 18 sie 2015, 17:52 --

 

a co w ogole ten lekarz gadał? jak to niby ma działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli o mnie chodzi to poza kwestiami bezpieczenstwa nie widze sensu łączenia tych leków, jak ktos potrzebuje profilu pobudzającego to bierze sertraline a jak tłumiącego to bierze esci, nie mam pojecia co miałoby dac ich połączenie

 

-- 18 sie 2015, 17:52 --

 

a co w ogole ten lekarz gadał? jak to niby ma działać?

no że niby się połączą ... esci złamie lęk a serta pobudzić ... - efekty się połączą :) czy coś takiego ...

najpierw chciał dopisać do esci Efevelon

SR(Wenlafaksyna) jeżeli dobrze usłyszałem ale potem zaczął się dopytywać jak dokładnie działały leki :

więc skoro esci uspokaja tzn. brak lęków a serta pobudza z lękami to wg. jego rozumowania połączenie do pobudzenia bez lęków ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowałes w ogole samą sertraline? sertralina czy wenla to nie są tylko leki pobudzające, są tez zarejestrowane do leczenia stanów lękowych, u mnie to było tak ze jak potrzeba było takiego efektu to do ssri tłumiacego lęk dostawałem lek pobudzający ale pozbawiony działania serotoninowego, więc sie to niepotrzebnie nie dublowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×