Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ja po raz chyba czwarty wchodzę na escitalopram, jak zwykle po Fevarinie. Bujam sie tak od kilku miesiecy miedzy esci a fluwo. I teraz juz organizm jest tak wytrenowany, ze praktycznie nie zauważam już zmiany leku, no moze poza niewielkim bólem głowy. Najwspanialsze wedlug mnie w esci jest to, ze nie wysusza gardła i nie wywoluje nudnosci. I w ogole taki leciutki jest, milutki, w porownaniu z zamulaczem fluwo. Poza tym fluwo osto jedzie po receptorach sigma, co sprawia, ze jako ateista przed zaśnięciem zawsze odmawiam koronke do milosierdzia bozego :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LU , jeśli nie próbowałeś dotąd Baclofenu , to spróbuj , to jedno z lepszych lekarstw na napięcia ,,, a do SSRI też dobre sie układają . Sam juz biorę baclo 4 lata i wciąż działa , nawet zapomniałem juz co to napięcia ( a miałem ich kiedyś multum )

 

Lu nie dostanie moim zdaniem jeszcze baclo przy zomirenie, który bierze(GABA A i B to już za dużo szczescia ;) )

Musiałby iść do innego po baclo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie że mam PSSD, wspaniała informacja. Brałem Esci przez 3 tygodnie, początkowo spadek libido mnie nie pokoił bo wiedziałem że to przez tabletki. Mineło 3 tygodnie od odstawienia Esci a libiodo jest bliskie zeru. Zostałem pogrzebany żywcem za życia. Lek nic nie pomógł, natomiast negatywne skutki są ogromne. Myślałem że depresja to najgorsza rzecz jaka mi się przytrafiła. Okazuje się że oprócz depresji można zachorować jeszcze dodatkowo na inne rzeczy. Teraz dopiero zaczynam dostrzegać jaki błąd popełniem, Piekło na zimi stało się faktem. Załamałem się totalnie, nie mam na nic siły. Jeśli chciałbym kogos zniszczyć to polecił bym mu te tabletki. Teraz czekam tylko na śmierć. Polecam Esci wszytkim którzy chcą sobie ułatwić wybrór samobójstwa jako właściwą drogę. Pojdę jeszcze na badania poziomu testosteronu i prolatyny. Polecam Esci każdemu kto chce sięgnąć piekła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986

 

nie pie...ol farmazonów bo dużo osób Esci wyciągnęło bagna i sam jestem tego ŻYWYM i namacalnym przykładem - poczytaj sobie moje posty sprzed 1,5 roku ...Już mnie trzepie jak słucham o tym Twoim libido - za przeproszeniem może powinieneś iść do seksuologa a nie psychiatry - jak już napisałem 100 razy każdy organizm reaguje inaczej - ja nie mam totalnie żadnych problemów ze współżyciem mimo że biorę Esci od 1,5 roku w tym 20 mg przez rok teraz 15 mg i schodzę do 10 więc proszę nie wrzucaj wszystkich i wszystkiego do jednego wora i nie wkładaj ludziom bzdur o samobójstwach od Esci bo na prawdę pierdzielisz głupoty a ktoś kto jest na początku choroby może takie bzdury odnieść do siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986, Ja miałem tak ostatnio po 200 setry ale to mija w większości samo. Stwierdza sie ten zespól pare miesiecy po zaprzestaniu brania, wiec po trzech dniach jeszcze nic ci nie jest:)

 

po jakich trzech dniach ???? po 3 tygodniach !!!!!

 

Ludzie uważajcie na ten lek. Bo dla mnie już ratunku chyba nie ma

 

-- 15 cze 2015, 21:12 --

 

1986

 

nie pie...ol farmazonów bo dużo osób Esci wyciągnęło bagna i sam jestem tego ŻYWYM i namacalnym przykładem - poczytaj sobie moje posty sprzed 1,5 roku ...Już mnie trzepie jak słucham o tym Twoim libido - za przeproszeniem może powinieneś iść do seksuologa a nie psychiatry - jak już napisałem 100 razy każdy organizm reaguje inaczej - ja nie mam totalnie żadnych problemów ze współżyciem mimo że biorę Esci od 1,5 roku w tym 20 mg przez rok teraz 15 mg i schodzę do 10 więc proszę nie wrzucaj wszystkich i wszystkiego do jednego wora i nie wkładaj ludziom bzdur o samobójstwach od Esci bo na prawdę pierdzielisz głupoty a ktoś kto jest na początku choroby może takie bzdury odnieść do siebie...

 

 

Jakich farmazonów ??? Pisze prawdę, i nie odwracaj kota ogonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ci lekarz zapisze edronax albo wellbutrin to ci zaraz przejdzie

 

-- 15 cze 2015, 21:20 --

 

a tak w ogole trzy tygodnie to tak krotki okres czasu dla tych lekow ze jest ta wątpliwe zeby wywołał cokolwiek długotrwałego

 

 

To przeczytaj sobie wątek o PSSD, albo lepiej fora zagranicze

Jedni biorą SSRI latami i mają libido w normie, inni wezną kika dni, tygodni, miesięcy i mają PSSD do końca życia.

JA na nieszczęcie należę do tej drugiej grupy, i żałuję że zlekceważyłem możliwość wystąpienia takiego koszmaru.

I co ja mam w tej chwili zrobić ? Skoro jeszcze się nie ożeniłem i jestem sam. Mam poznac dziewczynę i powiedzieć

Cześć mam PSSD, ale mam nadzieję żę ci to nie przeszkadza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w internecie mozna wszystko przeczytac, po kilku dniach brania ssri one nawet nie dzialaja, a juz calkowicie niemozliwe jest aby wyrzadzic sobie jakas krzywde tym bardziej nieodwracalna, poza tym jak jebniesz samobója w depresji to i tak juz sobie nie poruchasz. :mrgreen:

 

Działają od pierwszej tabletki, bo powodują uboki. Ja po wzięciu pierwszej tabletki cały czas spałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986, Trudno nazwac cos co nie dziala terapeutycznie, ze dziala, jak odpale auto bez opon to pojade? no kawalek sie przejade na felgach, ale jaka to bedzie jazda i tak jest z ssri na samym poczatku, one na poczatku masakruja skutkami ubocznymi, w tym zaburzenia seksulalne, ale to mija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986, Trudno nazwac cos co nie dziala terapeutycznie, ze dziala, jak odpale auto bez opon to pojade? no kawalek sie przejade na felgach, ale jaka to bedzie jazda i tak jest z ssri na samym poczatku, one na poczatku masakruja skutkami ubocznymi, w tym zaburzenia seksulalne, ale to mija

 

Z tego co wyczytałem na forum to u innych też lek nie zadziałał i dostali PSSD.

Słuchaj lek może wogóle nie zadziałać terapeutycznie, co nie zmienia faktu że sybstancja jest wprowadzana do mózgu.

Poczułem spadek libido po tygodniu brania, i sytuacja 3 tygodnie po odtawieniu jest taka że libido nie wróciło do stanu z przed zażywania tabletek.

Wiedza na temat PSSD jest w polsce chyba niewielka, a można się załatwić na całe życie. Poradził bym sobie bez tych tabletek, szatan mnie opętał że je wziałem. Jeden błąd i całe życie spaprane, to chyba nawet po dopalaczach tak nie ma.

I co teraz ? Zastrzyki z testosteronu?, Buprupion - lykac do końca życia ? To jakaś paranoja. Jak to możliwe że po zaledwie 3 tygodniach brania moje życie straciło sens. Teraz nawet jak wyjde z depresji to jestem okaleczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol, ile czasu wchodziłeś na 20mg i po jakim czasie odczułeś poprawę (mniejsze lęki)?

 

najpierw byłem na 10 około 1,5 miesiąca ale efekt był mizerny, znaczy się uboki minęły ale samopoczucie do dupy dopiero gdzy mi dołożył do 20 to poczułem poprawę i cały czas się polepszało - także 20 mg chyba brałem około 7-8 mcy potem zacząłem schodzić na 15 mg i na tej dawce na razie jestem i jest OK bo jak pisałem nie chcę eksperymentować z odstawianiem gdy mam ciężką sytuację rodzinną (choroba nowotworowa mamy) - ale czuję się dobrze tylko chyba przesadziłem z Apo-Zolpinem na spanie bo już łykam 3 ci miesiąc ale zawsze miałem problemy ze spaniem a teraz budzę się wypoczęty ale w końcu muszę odstawić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×