Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

santiago231, owszem nie pijesz codziennie, ale leki z grupy ssri mają to do siebie, że ich działanie się kumuluje, to że jednego dnia nie wypijesz to nie znaczy, że nie zachodzą interakcje pomiędzy substancją czynną leku a alko ! Nawet jakbyś tego dnia nie wziął w ogóle leku, to interakcja i tak mogłaby zajść, bo metabolity poprzedniej dawki masz w krwiobiegu. Wszystko zależy jeszcze od okresu półtrwania poszczególnych substancji. Nie możesz też oczekiwać identycznych reakcji po esci jak po paro, bo to jednak są 2 różne substancje ( mimo iż mechanizm działania mają podobny ).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam kolego przez to myslec ? Ze jak nie potrafie w ogole nie pic to nie pic chociaz do poki az lek zadziala przez prwnien okres czasu ? Biore go juz ponad 2 miechy , fakt w tym czasie zdarzylo mi sie wypic i to nie raz.. Ale czy ten alkohol mialby az taki wplyw na to ? Przeciez nie pije co dzien a leki zazywam w kazdym dniu. Na paroteksynie na efekt czekalem duzo krocej.

Bo paroksetyna jest najsilniejszym SSRI. Mysl sobie co chcesz, ale jak bedziesz pil i nie czul efektow, to winic mozesz tylko siebie. Naprawde nie dasz rady wstrzymac sie z alkoholem?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam kolego przez to myslec ? Ze jak nie potrafie w ogole nie pic to nie pic chociaz do poki az lek zadziala przez prwnien okres czasu ? Biore go juz ponad 2 miechy , fakt w tym czasie zdarzylo mi sie wypic i to nie raz.. Ale czy ten alkohol mialby az taki wplyw na to ?

 

Na to pytanie juz ci nikt nie odpowie. Moze byc tak jak pisalem, a równie dobrze mogles po prostu nie trafic z lekiem. Wowczas nawet jakbys kropli nie wypil to i tak nie mialoby zadnego znaczenia w kwestii twojego samopoczucia i efektu terapeutycznego. Postaraj sie nie pic w okresie, kiedy sie leczysz - wowczas bedziesz mial pewnosc, ktora z opcji jest wlasciwa dla danego leku. Napic sie jeszcze zdazysz, bo przeciez wierzysz w reemisje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc . Zaczne od najprostrzej rzeczy czyli postaram sie w ogole nie pic , jesli to nic nie da to zmienie lek bo szczerze powiedziawzszy od esci wymagalem podobnych ekeftow zwlaszcza po przeczytaniu opini.. Bo skoro jest obecnie najlepszym unhibitorem wychwytu seratoniny to logicznie podobne efekty powinny byc jak po paro . Paroteksyna jest super co do postawienia czlowieka do pionu , ale strasznie odnizylo mi libido.. Po 20 mg na dobe czulem sie super ale libido porazka, po 10 mg libido ok ale znow samopoczucie i ta niesmialosci i mysli w glowie porwacaly...:/ a moze wy znacie jakis lek ktory dobry jest na fobie spoleczna , ktory przynajmniej libido nie uszkadza ? Bo mi chodzi glownie o to.. Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim połączeniu

Depralin (escitalopram) 10mg na dzień _ Lerivon (Mianseryna 60mg) na noc.

 

Ja działa mianseryna - tylko nasennie? Chciałbym mieć dobry humor wreszcie , mniejsze lęki. Z snem raczej problemów nie mam.

Co myślicie o takim mixie ktoś stosował.

 

Mianserynę dostałem żeby też skutków ubocznych seksualnych nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem połączenie - jest świetne, wg mnie. Esci fajnie niweluje lęki, nawet nie zamula zbyt szczególnie, a miansa tą zamułę ma niwelować przez działanie noradrenaliny, do tego poprawiać funkcje seksualne, działać nasennie i przeciwdepresyjnie również. Dla mnie to był super mix ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo słabo działał na NN, bardzo słabo. Wielki plus za brak zamuły i brak ingerencji w męskie sprawy. NN zmusiła mnie do powrotu do paro. Niestety, jak zawsze trzeba było pójść na kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za negatywne efekty libido obarcza sie agonizm receptorow 5HT2'a' oraz 'c' w SSRI, ktore to obnizaja dopamine[ktora to ma duzy zwiazek z libido czy orgazmem], stad dobrym pomyslem bylby antagonista tych receptorow, np. mirtazapina lub mianseryna[dodatkowo].

 

Mozesz dodatkowo podzialac w druga strone, zamienic esci na sertraline, ktora to ma niewielkie powinowactwo do receptorow dopaminowych, zwiekszajac jej stezenie. Ale jest slabsza od paroksetyny[nie wiem czy od esci tez].

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam wypalać się tym lekiem, przesyciłem się tą serotoniną, biorę bite 2 miesiące.

Wpierw 20mg zaczęło po 3 tygodniach za mocno uwalać, potem 15mg a teraz nawet po 5mg czuję

bardzo wyraźną anhedonię, abulię, ogólna znieczulica i bierność.

nawet Amisulpryd za bardzo tego nie znosi, może trzeba go więcej jak 50mg, sam nie wiem.

potrzymam jeszcze parę dni na dawce 5mg i najwyżej dorzuce 25 Sertraliny do tego,

by jak coś "drgnie/zaskoczy" wiedzieć czy odstawić esci.

 

po raz chyba 10 zaczne gonitwe pt. ESCI-->SERT--->ESCI-->SERT,

mam nawet takie wrażenie, że warto przynajmniej 2x w roku zmienić leki,

które się bierze od lat i rotować nimi zależnie od samopoczucia w danej porze roku,

ja się aktualnie zapadam w jakby zimowy sen i potrzebuje jakiegoś "przebudzenia",

ale z czasem przyjdzie znowu okres zaognienia i potrzeby stłumienia tego.

tak jak jest zima i lato, to i w mojej glowie takie pory roku też występują,

błedem było że przez 7 lat brałem sam ESCI i kiedy było warto to nie zmieniałem

na coś innego tylko w tym trwałem tygodniami i czekałem na "zmartwychwstanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zwiększających dawkę esci: po jakim czasie czuliście efekt przeciwlękowy? Przeszłam z 10 na 15 mg i zastanawiam się, ile trzeba czasu, żeby coś poczuć (zakładając, że to właściwa dawka)... Mija tydzień a ja nadal trzęsę się jak galareta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę esci juz około 3 miesięcy 10 mg ale nie działa w 100% tak jakbym chciała.owszem poprawił moje życie o 80% ale to jeszcze nie to.jeszcze odczuwam lęki,których nie powinnam mieć np. w kościele.nie wiem boję się trochę zejścia potem z tego leku ale chyba powinnam przejść na 15 mg? co o tym myślicie.wizyta u lekarze dopiero za dwa miesiące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izytka, nic nie zwiekszaj, skoro dobrze reagujesz na ten lek to bierz go nadal, ewentualnie zadzwon do lekarza i zapytaj czy mozesz zwiekszyc, sama tego nie rób, takie moje zdanie, no ja akurat wedle uznania sobie zwiekszalem, zmniejszalem, ale mialem na to ciche przyzwolenie mojego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę esci juz około 3 miesięcy 10 mg ale nie działa w 100% tak jakbym chciała.owszem poprawił moje życie o 80% ale to jeszcze nie to.jeszcze odczuwam lęki,których nie powinnam mieć np. w kościele.nie wiem boję się trochę zejścia potem z tego leku ale chyba powinnam przejść na 15 mg? co o tym myślicie.wizyta u lekarze dopiero za dwa miesiące?

Tez biorę i psychiatra powiedziała że lek na 100 % zadziała po pół roku więc jesteś na dobrej drodze mając 80% po 3 miesiacach :)

Ja tez się po nim o niebo lepiej czuję, ale to jeszcze nie to wymarzone samopoczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę esci juz około 3 miesięcy 10 mg ale nie działa w 100% tak jakbym chciała.owszem poprawił moje życie o 80% ale to jeszcze nie to.jeszcze odczuwam lęki,których nie powinnam mieć np. w kościele.nie wiem boję się trochę zejścia potem z tego leku ale chyba powinnam przejść na 15 mg? co o tym myślicie.wizyta u lekarze dopiero za dwa miesiące?

Tez biorę i psychiatra powiedziała że lek na 100 % zadziała po pół roku więc jesteś na dobrej drodze mając 80% po 3 miesiacach :)

Ja tez się po nim o niebo lepiej czuję, ale to jeszcze nie to wymarzone samopoczucie

 

No to mnie pocieszyłaś że lek zatrybia na 100% po pół roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę esci juz około 3 miesięcy 10 mg ale nie działa w 100% tak jakbym chciała.owszem poprawił moje życie o 80% ale to jeszcze nie to.jeszcze odczuwam lęki,których nie powinnam mieć np. w kościele.nie wiem boję się trochę zejścia potem z tego leku ale chyba powinnam przejść na 15 mg? co o tym myślicie.wizyta u lekarze dopiero za dwa miesiące?

Tez biorę i psychiatra powiedziała że lek na 100 % zadziała po pół roku więc jesteś na dobrej drodze mając 80% po 3 miesiacach :)

Ja tez się po nim o niebo lepiej czuję, ale to jeszcze nie to wymarzone samopoczucie

 

No to mnie pocieszyłaś że lek zatrybia na 100% po pół roku :D

 

Jej raczej chodzilo ze po pól roku dziewczyna powinna byc zdrowa, czego jej zycze, ale mi tak samo lekarz mówil tylko mi powiedzial ze ja po roku bede zdrowy - kurde co za niefart :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to mnie pocieszyłaś że lek zatrybia na 100% po pół roku :D

 

Jej raczej chodzilo ze po pól roku dziewczyna powinna byc zdrowa, czego jej zycze, ale mi tak samo lekarz mówil tylko mi powiedzial ze ja po roku bede zdrowy - kurde co za niefart :pirate:

 

Dokładnie tak ;)

 

Nie będe odczuwała znacznej poprawy z dnia na dzień, raczej z miesiaca na miesiąc a po pół roku powinno być ok i można mysleć nad odstawieniem leków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×