Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Picia, a po jakim czasie dolegliwości somatyczne ustąpiły i jakie miałaś? Ja już mam schizę, że moje bóle brzucha, uciski w klatce piersiowej i gardle są związane z chorobą.
coś około 6 tygodni ustąpiły . miałam wszystkie hehe z somatycznych gule w gardle, duszności, uderzenia gorąca, bóle brzucha, bóle mięśni, robaczki na ciele, uciski w głowie, pulsowanie głowy, drętwienia itd. itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od 6 dni przyjmuje 5 mg leku Elicea. Do tej pory wszystko było w miarę ok, oprócz typowych objawów ubocznych - mdłości, senność..

Jednak dzisiaj w nocy działa się tragedia.. miałam takie lęki, że pół nocy nie mogłam zasnąć, a nawet uleżeć w łóżku, tak samo teraz.. zostałam wybudzona przez lęk i nie jestem w stanie sobie poradzić.. Czy to normalna reakcja? czy mam przyjąć dzisiaj dawkę leku, jak myślicie?

Postaram się dodzwonić dzisiaj do mojej lekarki, jednak jest wczesna godzina, a ja zaraz czuje że oszaleje... Nie dostałam żadnych leków doraźnych. Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madziulek101, no na pewno nie jest to normalna reakcja, ale zdarza się że niektórzy na ten czy inny lek reagują mocniej niż większość. To że czujesz się jak się czujesz to bez wątpienia jak dla mnie efekt działania leku, skutkiem ubocznym który może wystąpić u niektórych przy wprowadzaniu leku. Niestety zdarzają się i takie radykalne reakcje jak Twoja. Bez wątpienia jednak taki stan nie będzie trwał wiecznie, może utrzymać się przez kilka dni, być może nieco dłużej, ale na pewno minie, bez obaw. Na Twoim miejscu wziąłbym dzisiejszą dawkę i nie odstawiał dopóki nie skontaktujesz się z lekarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Biorę Elicea 5 mg od 4 dni. Juz pierwszego dnia czułem się wyśmienicie. Nie spodziewałem się,że można tak się czuć. Dopiero teraz czuje w sobie życie.trochę mnie dziwi,że tak szybko i mocno pozytywnie lek na mnie zadziałał.To chyba znak,że trafiony w dziesiątkę. Lek ma duży wpływ na jazdę samochodem. Tylko fart mnie uratował przed poważnym wypadkiem z mojej winy ,trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Biorę Elicea 5 mg od 4 dni. Juz pierwszego dnia czułem się wyśmienicie. Nie spodziewałem się,że można tak się czuć. Dopiero teraz czuje w sobie życie.trochę mnie dziwi,że tak szybko i mocno pozytywnie lek na mnie zadziałał.To chyba znak,że trafiony w dziesiątkę. Lek ma duży wpływ na jazdę samochodem. Tylko fart mnie uratował przed poważnym wypadkiem z mojej winy ,trzeba uważać.

 

Ten lek ma wpływ na błędnik chyba, bo czasem mam problem z chodzeniem prosto po nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o przejsciu na ten lek, to jak dotad najwiekszy mojego zycia i bardzo go zaluje. Dalem sie nabrac na escitalopramowa propagande. Dopiero teraz jak patrze na chlodno to w badaniach nie wypada on rewelacyjnie, skutecznosc ma srednia i na swiecie (USA) furrory nie robi, a w Polsce mamy do czynienia z kreowaniem go jako najlepszego na rynku. Jesli ktos rozwaza ten lek tylko ze wzgledu na to, ze "mowi sie" ze ma najmniej skutkow ubocznych to niech da sobie spokoj (szczerze, mi sie wydaje, ze przy SSSRI brak skutkow ubocznych jest niemozliwy)....ja mialem mocne wejscie na ten lek, jak narazie najmocniej mnie przekopal z dotychczasowych SSRajow.....oczywiscie trzeba brac pod uwage credo: na kazdego dziala inaczej, jednak mezczyznom szukajacym leku, po ktorym nie ucierpi sfera seksualna nie polecam escitalopramu....ja w kroczu mialem wate - masakryczny kastrator, zniknely nawet poranne erekcje... dodatkowo nabawilem sie problemow z oddawaniem moczu i co najgorsze nie zniknely one po odstawieniu. Do depresji, ktora rujnuje zycie, doszedl mi jeszcze problem urologiczny - inkontynencja pomikcyjna. Nawet sie nie pytam, czy ktos mial podobnie i pewnie od razu beda posty, ze to nie wina tego leku. Przyczepiaja sie do mnie dolegliwosci o ktorych w zyciu bym nawet nie pomyslal, a skutecznie komplikuja i tak juz spieprzone zycie. Czlowiek juz sie nawet nie moze normalnie odlac, dwudziestolatek lata po urologach wystawiajac sie na posmiewisko, a lekarz kwituje to stwierdzeniem, ze tego sie nie leczy (na wiekszosc problemow z ktorymi sie borykam nie ma lekarstw, np. pisk w uszach, czy brak libido)..... Ja wszystko rozumiem, bierzesz antydepresant moga byc skutki uboczne, ale jednego nie pojmuje - jak to mozliwe, ze skoro eliminuje sie lek, nie ma go w organizmie (chyba - skończylem miesiac temu, po 75 dniach), to skutki uboczne pozostaja (smiem przypuszczac, ze nawet do konca zycia). Czy to co lykamy jest az tak toksyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, to na pewno nie tak, zauważ ile osób na forum pisało że bierze jakiś lek, od początku ma uboki i czuje się do dupy, a po miesiącu czy dwóch wciąż żadnej poprawy. Nie ma reguły, poza tym escitalopram ma być właśnie zajebiście czystym, selektywnym SSRI bez uboków. A że masę ludzi uboki po nim ma to już inna historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas ale jest coś w tym ze " im gorzej na początku tym lepiej później"-nie mówie ze to reguła .Pobiorę esci jeszcze miesiąc ,jesli nie wypali zmienie na cos innego,byc moze agomelatyne ,miałem okazje kupic 2 op za 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×