Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam kime od razu.

 

-- 09 lut 2014, 23:14 --

 

Nie, a jak u was z apetytem?

Mam wstret do jedzenia do wieczora, a potem zjadam wszystko jak ciasteczkowy potwor ciasteczka.

W OGOLE nie mam ochoty na jedzenie rano, wrecz czasem (ale rzadko) juz po pierwszym kęsie jedzonka z rana (alblo raczej okreslmy sie - gdy wstane z lozka), mam ochote wypluc jedzenie do kosza. Dopiero pod wieczor dopada mnie ogromny glod i wtedy... Nie, ja wtedy nie jem. Ja wtedy WPIER*ALAM.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jem normalnie. Może ciut mniej niż kiedyś, ale dopada mnie łakomstwo wieczorem, czasami nawet poznym wieczorem. Chyba jednak organizm domaga sie swojej porcji kalorii.

 

Wiecie, że w lidlu mieli maszyne do pieczenia chleba za 130 ziko ! Wrzucasz co trzeba naciskasz i masz chleb ! Pyszny ! Fajnie, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apetyt... hmm

Przez pierwsze trzy tygodnie na esci schudłam 6 kg, bo mogłam jeść TYLKO wieczorem, rano miałam totalna kluchę w gardle i nic mi nie wchodziło... dopiero wieczorem pojawiał się głód... najpierw jadłam tylko utarte jabłka jak niemowlak i suchy chleb, potem miałam etap rzucania się na słodycze, teraz będąc ponad 9 tygodni na esci apetyt mi niestety dopisuje i jem bardzo dużo...

 

Wojtku - rozumiem doskonale lęk przez tym, że czujesz się nieswojo...dokładnie miałam i miewam jeszcze czasami cos takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno skonczylem to ogladac, bo dawno sie skonczyl ten serial (z dwa lata temu, czy cos?). Nie ogladalem tego nigdy w telewizji, od pierwszego odcinka bylem na biezaco i "zasysalem" z internetu. Nie lubie ogladac czegokolwiek z lektorem.

 

-- 09 lut 2014, 23:36 --

 

Apetyt... hmm

Przez pierwsze trzy tygodnie na esci schudłam 6 kg, bo mogłam jeść TYLKO wieczorem, rano miałam totalna kluchę w gardle i nic mi nie wchodziło... dopiero wieczorem pojawiał się głód... najpierw jadłam tylko utarte jabłka jak niemowlak i suchy chleb, potem miałam etap rzucania się na słodycze, teraz będąc ponad 9 tygodni na esci apetyt mi niestety dopisuje i jem bardzo dużo...

 

Wojtku - rozumiem doskonale lęk przez tym, że czujesz się nieswojo...dokładnie miałam i miewam jeszcze czasami cos takiego...

U mnie klucha w gardle rano i do wieczora to tez standard :-) Przez nia niejednokrotnie mialem wrazenie, ze zaraz sie porzygam. Ani razu sie nie porzygalem. Ciekawy ubok ;___; No ale jak juz pisalem, nie przejmuje sie fizycznymi ubokami "tabletek szczescia". Niech sobie beda. Wazne, zeby lęki, ataki paniki i inne pieronstwo nie wrocilo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno skonczylem to ogladac, bo dawno sie skonczyl ten serial (z dwa lata temu, czy cos?). Nie ogladalem tego nigdy w telewizji, od pierwszego odcinka bylem na biezaco i "zasysalem" z internetu. Nie lubie ogladac czegokolwiek z lektorem.

 

Ja zrobiłem błąd bo ściągnałem z nudów 8 sezon i mnie na maxa wciągnął. Więc oglądam od tyłu - obecnie 7.

 

 

Wojtku - rozumiem doskonale lęk przez tym, że czujesz się nieswojo...dokładnie miałam i miewam jeszcze czasami cos takiego...

 

Ciesze się, że nie jestem w tym odosobniony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku

My tzn.ja i Kasia tez sie cieszymy:),bo to daje nam przekonanie,ze nie wmowilysmy sobie pewnych rzeczy....,ze to nie nasza sugestia na lek,tylko to esci to u nas wywolalo....Ja myslalam,ze juz wariuje od tych myśli,odrealnienia,oszolomienia....Nigdy w życiu tak sie nie czulam wcześniej.....

 

-- 10 lut 2014, 00:10 --

 

Ok.Uciekam spac.

Trzymajcie sie cieplutko

Spokojnej nocy.Pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :)

Katarzynka40, elmopl79, jak się czujecie?? Esci działa jak powinno? Elmopl79 ty bierzesz esci czy odstawiłaś jak ja? U mnie bez zmian, ciągle mam lęki, natrętne myśli itp, zaczęłam psychoterapię psychodynamiczną, nie wiem czy wam wspominałam, generalnie z psychoterapii jestem zadowolona, tylko męczy mnie to że to tyle kosztuje... :( wychodzi mi koło tysiąca zł za miesiąc, bo wizyta po 80zł dwa razy w tyg + dojazd 140 km :( makabra normalnie, chyba zrezygnuję właśnie ze względów finansowych, na razie się waham , ciężko mi podjąć decyzję. Jeżdżę po lekarzach psychiatrach non stop bo nie rozumiem tego co się ze mną dzieje, wmawiałam sobie schizofrenię, więc byłam na testach osobowości, które wykazały że mam silną nerwicę i żyję w ogromnym lęku. W piątek udałam się do kolejnego lekarza psychiatry... dostałam recepty na paroksetynę ( seroxat) no i oczywiście boję się zażyć... także u mnie błędne koło... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć pika. A z jakiego miasta jesteś, nie masz u siebie, albo w okolicy jakiegoś psychoterapeuty ? Tez balem sie schizofrenii jak chyba wszyscy nerwicowcy. Zażywałaś już paro ? Muszę Ci powiedzieć, że skoro masz lęki przed chorobą psychiczną to nie przejmuj się tym, że na początku brania paro bedziesz czuła się dość robotycznie. To po paru dniach przechodzi. Ja odstawilem paro bo spanikowalem przed objawami adaptacyjnymi, czyli jak organizm zaregowal na lek i obecnie biore Esci . Odstawilas je bo bylo za slabe czy jak ? ile czasu bralas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×