Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Tojaaa

Wierz mi,ze ja tez juz tracę sily,bo u mnie tez to juz dlugo trwa,ale ja od początku bylam źle leczona,tj źle dawki leku,zmniejszanie,czekanie,i dalej babranie sue w tym wszystkim od początku....a sil mi napewno nie przybywa...

Junona

Tez mi sie wydaje,ze 5mg.to za mala dawka,a moja p.dr.twierdzi,ze to będzie dla mnie w sam raz....bo kuedys jej powiedzialam,ze na ćwiartce tabletki czuje się lepiej niż na polowce i ona sue trzyma tej wersji...ze im mniej dla mnie tym lepiej,bo moze nie potrzebuje tyle serotoniny....i mam brac przez trzy tyg.piatek i sie obserwować.Tylko kurcze,ja bralam ta piątkę 8tygodnu....i nic lepiej nie bylo....no moze wieczory..

wieczorami chcialo mi sie chciec:)A teraz znowu siedze jak podesrana....przejscie do ubikacji to jak bieg w maratonie....-po zwiększeniu dawki..

No ale cóż....czejamy dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa postaraj się nie myslec o chorobie rób cos w ciągu dnia ja na początku cos dla syna pomagałam w lekcjach np z plastyki i wtedy nie czułam cholernego lęku a nawet wycierałam kurze kilka razy dziennie dobra terapia na odwrócenie mysli od choroby na krótko mete ale dobre i to a na noc proponuje wziąsc cos wyciszającego dla mnie pomagało nie budziłam się w środku nocy chociaż polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,najwazniejsze jest czymś sie zajac....ale to nie jest takie latwe zmusić sie ze stanu nic mi sie nie chce To nie jest stan lenistwa,tylko takiej niemocy....

No,fakt,trzeba na sile cos robić....

 

-- 21 sty 2014, 12:21 --

 

Junona

W moim przypadku to dluga historia,bo ja w ciągu tych 8tygodni w środku leczenia,jchalam na2,5mg.zmniejszyla mi p.dr.bo uskarzalam sue,ze bardzo źle sue czulam na tym leku,wiec ona chciala sprawdzić,czy to moje fanaberie czy wina leku.Zmniejszyla dawke,a ja poczulam sie lepiej przez jakiś czas...potem bylo tak sobie,wuec kazala wskoczyć na piątkę,wskoczylam ale bylo jak bylo....wiec kazala mi go odstawić.No i odstawilam,a po czterech dniach bieglam do niej prawie z placzem....:)i co dala...?kazala wrocic do leku5mg.i czekac trzy tygodnie...nie zwiekszyla leku,ani go nie zmienila....dkatego jestem zla na nią,bo ilez mozna byc w takim stanie....

 

-- 21 sty 2014, 12:26 --

 

No,a moja p.dr.twuerdzi,ze nie należy w ogóle sue sugerować ta ulotka i normami producenta,bo kazdy organizm jest inny i ona ma pacjetow,ktorym5mg.w zupeknisci wystarcza.I koniec dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79

A mój lekarz śmieje się z dawki 5 mg. i od razu każe rozpoczynać od 10 mg., twierdząc, że większość jego pacjentów jest na 20 mg. Jest jednym z najlepszych specjalistów w Łodzi, od roku profesorem, ordynatorem w klinice psychiatrii na oddziale leczenia depresji i nerwic. Więc myślę, że esci nie dla Ciebie. Takich jazd to ja nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie dla mnie,a moze za mala dawka leku+ataki nerwicy....a i reszte jeszcze sama sobie dibralam do Glowy...chcialabym sprobowac z większą dawka i wtedy sie przekonac,czy to lek dla mnie...choc juz naprawdę jestem trochę podlamana.

U mnie w domu mówią,ze widza juz po mnie roznice,ze jest inaczej,ale ja jej nie czuje...

Wydaje mi się,ze popristu bylam źle leczona,źle dawki leku,a czy dobry lek....nie wiem.Chcialam żeby mi go p.dr.zmuenila ale ona się upiera,ze to b.dobry lek jak dla mnie,ze to ja sie źle do niego nastawilam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany... zaglådam do Was dzisiaj i co widze ??? :shock:

Jazda na calego ! Elmopl i Tojaaa, przybijam piåtke i solidaryzuje sie z Wami.

Wzielam sobie calå tabletke wczoraj wieczorem i znow moj humor sie poprawil. A o 5.30 raniutko wystrzelilam z wyrka jak sprezyna i trzymajcie mnie... bo zaraz wyskocze z siebie ! Znow ten poje.b.a.ny atak paniki, qrva juz nie mam sil :why:

 

Na polowce dawki zle, na calej jeszcze gorzej... , dlonie drzå, szumy w uszach i niedobrze mi, zbiera mnie na wymioty i znowu czuje jadlowstret. Zwolnienie chorobowe dobiega konca a ja w jeszcze gorszym stanie niz przed calå kuracjå. Pierwsze 2,5 tygodnia na citalu REWELACJA i tesknie teraz do tego stanu, po 4 dniach przerwy HORROR. I jestem w kropce : wziåc dzis calå tabe czy polowke ? Obudzilam sie jakas opuchnieta i wystraszona, po omacku doczlapalam sie do toalety i czuje jak odplywam....

 

Od ataku uplynelo niecale 10 godzi a nadal czuje sie jakby przeze mnie przebieglo stado rozwscieczonych zubrow.

Fajna odskocznia od codziennosci ! Coraz lepszå rozrywke funduje mi cital i nie ma litosci dla mnie. Replay, replay and replay.

Nie moge sie wrecz doczekac nastepnej jazdy, co tym razem wykombinuje i jak sobie zadrwi ze mnie ? Ale ubaw !!! :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,najwazniejsze jest czymś sie zajac....ale to nie jest takie latwe zmusić sie ze stanu nic mi sie nie chce To nie jest stan lenistwa,tylko takiej niemocy....

 

.

 

skądś to znam...i mam nadzieję że to się zmieni bo jestem tym przerażony...

 

ja dzisiaj na 20 mg - w sumie jest nieźle - troche senny i zwolniony, zobaczymy czy to coś zmieni :/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach,... u mnie też tak sobie leki nadal są, wsumie nie powinnam stękać bo za krótko biore, zastanawiam się kiedy i czy wogule zobacze jakiś efekt, energia życiowa zerowa, nadal siedze w łózku w piżamie i nic mi się nie chce a wrecz na nic nie mam sily pomimo przespanych 12 h, apetyt za to mam kompulsywny na słodycze aż rece mi się trzęsły nad czekoladą;/ Kiedy to zacznie działać:( ech... nova bidulko widzę ze u ciebie podobnie. elmopl79 może rzeczywiście lek nie jest dla Ciebie, a skoro do lekarza nic nie dociera co mu sugerujesz to ja bym na Twoim miejscu go zmienila, ja chyba mam to szczescie nie chce zapeszać, ale mój psychiatra się mną interesuje nad podziw, jak tylko cos mnie niepokoi moge do neigo dzwonić pisać e-maile na wszystko odpowiada.

Ile mam czekać na cudowne działanie serotoniny? czy wkoncu przestane sie tak objadać slodyczami, to jak narkotyk dla mnie i proba pocieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogio

No juz dawno mowilam żeby mi zmuenila lek...ale ona twierdzi,ze nie widzi potrzeby,bo jak zmieni lek,to dalej będę w takim stanie zanim nowy lek zacznie sie rozkręcać znowu mówi nie trochę czasu,a jaj i ten nowy nie zadziwia to co wtedy...?Oj,straszne rzeczy....kobsultowalam sie,juz z dwoma lekarzami,kazdy z nich twierdzi,ze esci to bardzo dobry lek na leki i ze go powinnam brac dalej,bo zmiana leku quaze sue z nowymi skutkami ubocznymi-tak mi powiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa cholernie mi przykro ze masz takie jazdy ja przez pierwsze tygodnie na esci również miałam jazde o każdej porze dnia i nocy lekarka kazała brac dodatkowo hydroxyzyne w niewielkim stopniu ale pomagała mi tak bardzo chciałabym cos doradzic ale nie mam pomysłu pomyslisz ze się wymądrzam ale tak nie jest bo sama to przechodziłam to wiem co czujesz trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl ja elicea zaczęłam brac od 27 wrzesnia przez miesiąc brałam 5mg następnie około dwóch miesięcy brałam 7.5 a od połowy grudnia biorę 10mg i od tej pory nie miałam lęków tylko pojawia się czasami niepokój ale to nic w porównaniu co było wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×