Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

lunatic,

Dla Ciebie może trywialne...

Gdy byłam na efectinie jadłam wszystko. Nie miałam uboków, nie bałam się.

Po strasznych 4 tygodniach na esci po prostu boję się... boję się, że coś może spowodować, że poczuję się znowu gorzej.

Dlatego jestem przewrażliwiona. Przed kuracją esci miałam spory problem z włosami, jadłam więc bardzo dużo specyfików p. wypadaniu. Esci może powodować wypadanie (info na ulotce i dośiadczenia pacjentów), więc boję się, że znowu zostanę prawie łysa.

Chcę zacząć łykać wszystkie suplementy, więc dlatego pytam.

wyśmiewać mnie nie musisz.

 

nova - dziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniłam wenle na esci z dnia na dzień. Esci mnie strasznie zamulalo, zaufalam lekarzowi, ktory nie kazal mi dluzej czekac. Na wizycie powiedzial, ze to raczej lek dla chorych na nerwice, wlasnie bardziej uspokaja a ja nie tego potrzebowalam. Czekam teraz na efekty wenli.....

 

-- 16 sty 2014, 15:01 --

 

tfu esci na wenle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasienka123,

Kasiu,

no mnie faktycznie esci jakoś ta mocno uspokaja, a wenla uspokajała i pobudzała jednocześnie - o ile to możliwe:)

Fakt ja mam nerwicę, więc może esci lepsze:)

Bierzesz 75 mg? A bierzesz wenlę - efectin może? Mi dr mówił, że jest najlepszy i wersje ER o powolnym uwalnianiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie martw sie !!! ja niedługo ze zgryzoty i ze stresu sam sobie wyrwę włosy - nie potrzeba suplementów :)

 

Radol ale, ze zjechales na wadze tego Ci zazdroszcze ! 9 kilo to znakomicie.

Zadowolilabym sie nawet 3 kilo mniej ale ja juz tak mam, ze chocby na samå mysl o zielonej salacie przybywa mi dwa :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol,

Radek, ale wierz mi ja mam bardzo liche blond trzy kłaczki na głowie:(

Łysy facet to jeszcze wygląda jako tako - zawsze można uznać, że ma za dużo testosteronu 8)8) ale wiesz dla kobiety włosy to bardzo ważna rzecz, jeszcze hoduję je długooo:) a po esci mogą wypadać masowo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Velafax XL o zmodyfikowanym uwalnianiu 75 mg. Ten lek chyba jest dla mnie bo nie mam żadnych skutków ubocznych, przy esci była jakaś tragedia, niby sie rozkulał ale żadnej rewelacji nie bylo. Lekarz tez mowil, ze poprzedni lek zostal zapamietany wiec moze dlatego.....Zobaczymy co bedzie po 2 tyg? hm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013,

Nowa, ja schudłam na esci 6 kg przez 3 tygodnie, ale niestety już nadrabiam:(

wszelkie mięsa i kiełbaski nie robią na mnie wrażenia, ale... słodycze :mrgreen: właśnie zjadłam brzdąca i rożka i mam wyrzuty sumienia, że znowu tyję:(

 

-- 16 sty 2014, 15:42 --

 

rysikowa,

Ja miałam też taką sinusoidę - święta były bardzo dobre a po świętach 3 dniowy dół i chciałam jechać do dr zmieniać lek... niestety mogą się zdarzyć takie gorsze dni jeszcze...staraj się tym nie zamartwiać, dobrze, że pojawiły się już dobre dni, bo to oznacza, że lek działa, tyle, że niestety bardzo powoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki depresji znajde pracę w modelingu :D
Dobre ! muza.gif

 

Kasienka123 super, ze nie masz ubokow. BINGO !

Lek Ci sluzy tylko BLAGAM nie powtarzaj naszego bledu ze zbyt wczesnym przerywaniem, nawet jeslibys uwazala, ze czujesz sie swietnie.

My teraz placimy za to wysokå cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie jest tak do końca, ze nc nie działa. Nie mam już mega lęków, ciągłej telepawki jak wczesnej. Czuje wciąż napięcie, ale nie tak duże, choć do normalności daleka droga. Esci działa dobrze przeciwlekowa, tak mówi se, więc, dam jej jeszcze czas na większej dawce. Aż boje sie pomyśleć co będzie jak trzeba będzie odstawiac, już sie wkrecam. Mozna go chyba brać latami, będę sie przy tym upierac, bo wrócić do tego samego stanu nie zamierzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Tojaaa jak kazdy lek po pewnym czasie oslabia swoje dzialanie. Moze dzialanie jest to samo ale organizm sie przyzwyczaja i przestaje reagowac na lek i wowczas nalezy zmienic na jakis inny. Gdyby nam wszystkim na forum nerwica.com pomagalo tylko jedno lekarstwo przez dekade to nie byloby zadnego problemu z leczeniem tych wszystkich naszych objawow. Rzeczywistosc jest niestety inna.

 

Gradrec i Kasienka123 zmienili esci na inne leki i teraz sobie je chwalå. Moze warto wiec sprobowac innego leku Tojaaa, tak abys zaoszczedzila sobie obecnych cierpien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty siedzisz na forum od listopada 2010 a my jestesmy tu nowi wiec chocby nawet wydawalo sie Tobie, ze nasze pytania så trywialne i glupie to prosze zlekcewaz je dla swojego dobra psychicznego.

Zycze Ci abys nie musial sie dalej faszerowac chemiå i abys wreszcie osiågnål rownowage i spokoj, abys nareszcie mogl zaliczyc sie do osob w pelni zdrowych.

My nie chcemy sie zasiedziec tutaj latami. Chcemy wyzdrowiec i wrocic do naszych codziennych obowiåzkow.

co znaczy ze siedzę na forum od 2010r? Wtedy się zarejestrowałem ,to prawda, ale to nie znaczy ze od tamtego czasu ciągle czytam czy pisze tu cokolwiek, nie wiem czego to ma dowodzić. A teraz jak patrzę to od tego 2010 napisałem trochę ponad 800 wpisów a Ty w ciągu tylko 3 miesięcy napisałaś 500, więc to chyba nie jest miarodajna forma diagnozowania kogoś ile lat się leczy i czy jest zdrowy czy nie na podstawie tego kiedy się zarejestrował na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja czwarty miesiąc na esci jest okey zero lęków biorę 10mg i tak do końca tylko nie wiem kiedy koniec lekarz mi powiedziała ze leczenie około roku ale chyba będę bała się go odstawić chociaż to jeszcze tyle czasu jeżeli nadal będzie zero lęków to to może jest na to szansa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013,

Nowa, ja schudłam na esci 6 kg przez 3 tygodnie, ale niestety już nadrabiam:(

wszelkie mięsa i kiełbaski nie robią na mnie wrażenia, ale... słodycze :mrgreen: właśnie zjadłam brzdąca i rożka i mam wyrzuty sumienia, że znowu tyję:(

 

-- 16 sty 2014, 15:42 --

 

rysikowa,

Ja miałam też taką sinusoidę - święta były bardzo dobre a po świętach 3 dniowy dół i chciałam jechać do dr zmieniać lek... niestety mogą się zdarzyć takie gorsze dni jeszcze...staraj się tym nie zamartwiać, dobrze, że pojawiły się już dobre dni, bo to oznacza, że lek działa, tyle, że niestety bardzo powoli...

 

Dzięki Kasiu za słowa otuchy ;( nie mogę wziąć się za pracę, chowam się ciągle pod koc i wszystko dookoła mnie przeraża, boże drogi, kiedy to się skończy ;(;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie od soboty widoczna poprawa, tzn ranki się poprawiły...jest dużo lepiej niż było, nie chce zapeszać...mam wrażenie, że esci wreszcie się wkręciło :P

 

Alez Kloss napewno wszyscy odczytali Twoj post, ja jak wchodze na forum to zanim cos odpisze , zawsze wracam do ostatniej przeczytanej wiadomosci z ubieglej wizyty na forum i takze dzisiaj nie przeoczylam Twojej odpowiedzi na pytanie Gradrec.

Fajnie by bylo gdybys do nas czesciej zaglådal i pisal o swoim samopoczuciu.

 

Ciesze sie, ze od soboty jest u Ciebie poprawa :great:

Pozdrawiam Cie bardzo cieplo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik

ja biore citalopram a nie esci ale "zakotwiczylam sie" na tym forum bo mi z Wami dobrze. Esci to pochodna citalu i chyba mala roznica miedzy nimi lekami.

Zaczelam brac 19 grudnia az do 10 stycznia, potem przerwa 4-dniowa i znow zaczelam od nowa we wtorek 14 stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetodlik

Miales racje odnośnie wycieczki....juz dawno zabukowane i teraz trzeba nadrobić.W torbie nosze juz druga receptę na elcee.....do tej pory mialam przepisywany depralin....eh..

A moze Unia Europejska zmienila cos w tej przysiędze.....moze jakieś zmiany uczynili....bo jak ślimak to ryba to juz nic mnie nie zdziwi....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×