Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Martka

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

317 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      196
    • Nie
      96
    • Zaszkodził
      44

Rekomendowane odpowiedzi

Polekowy ból głowy z odbicia występuje z rana jak się nadużywa leków przeciwbólowych,poczytaj sobie na ten temat bo mi się nie chce produkować i daje tylko wskazówkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem na 15mg od 11 dni. Przez tydzień miałem chorobowe i wszystko było w miarę ok, lęki zmalały. Wczesniej byłem na 10mg. Dzis wziąłem pierwszy raz afobam 0.25mg, ale jedynie mnie zmulilo i poszedlem spać (nie poszedłem do pracy).

Czy dawka 15mg potrzebuje czasu na rozkręcenie sie?

Psychiatria mówił ze jak nie bedzie poprawy to mam wejsc na 20mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja dziewczyna bierze Elicee i z tego co widzę i tego, co mówi, bardzo jej pomogła.

Wcześniej miała problem z agorafobią, pociła się też bardzo i chodziła po różnych lekarzach, typu dermatolog, ginekolog itp, bo myślała, że to coś z hormonami. Odkąd bierze Elicee mniej choruje (wcześniej non stop przeziębienia) i ogólnie chodzi zadowolona.

Przy wprowadzaniu wiem, że kilka dni czuła się bardzo senna, ale potem już ok 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, pangumas napisał:

Psychiatria mówił ze jak nie bedzie poprawy to mam wejsc na 20mg.

Myśle ze, o ile dawka „15” będzie wystarczająca to koło tygodnia będzie się wkręcała 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, pangumas napisał:

Ja biorę dwa miesiące i ostatni tydzień był pierwszym bezlękowym :P Więc tak, potrzebuje sporo czasu, a przynajmniej u mnie. Nie piszę po to, żeby się skarżyć, ale żebyś wiedział, że u każdego jest zupełnie inaczej.

No i mówię o działaniu antylękowym, bo takie fizyczne objawy, bóle, zmęczenie, brak apetytu to się skończyły szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aurora88 dawka 15mg koło 2 miesięcy się Tobie wkrecała? Wczesniej jaką dawkę bralaś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, pangumas napisał:

Aurora88 dawka 15mg koło 2 miesięcy się Tobie wkrecała? Wczesniej jaką dawkę bralaś?

Dwa miesiące łącznie biorę leki, 10mg i 15 mg.

Brałam przez 5 tygodni 10mg, potem 3 tygodnie na 15mg. Dawka 10mg zaczęła działać bezlękowo w okolicy 5 tygodnia, wtedy psychiatra zaproponowała 15mg. Zgodziłam sie, bo miałam wrażenie że 10mg jest za słabe. Teraz 15mg na nowo mnie rozwaliło, miałam lęki, ale od kilku dni mi przeszły kompletnie. W ogóle się nie boję. Ale mam smutek i przygnębienie (inne powody) więc nie czuje się jakoś wybitnie szczęśliwa. Jest tak se. Potrzebuje psychoterapii.

Edytowane przez Aurora88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie racje, mi chodziło o to ze już po tygodniu można czuć jakieś efekty przy esci, a takie pełne działanie to wiadomo trzeba poczekać, kiedyś na paroksetynie funkcjonowałem w miare normalnie po 4 tygodniach ale pełne działanie uzyskałem na przełomie 3-4 miesiąca 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja Elicea biore od połowy stycznia tego roku. Najpierw było 5mg przez miesiąc, później 7.5mg do maja. W maju nowy psychiatra podniósł do 10mg. Przez 2 miesiące było dobrze. Na poczatku lipca pojawiły się leki. Teraz jestem na 15mg. Dam chyba jeszcze czas na rozkręcenie się tej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, pangumas napisał:

Ja Elicea biore od połowy stycznia tego roku. Najpierw było 5mg przez miesiąc, później 7.5mg do maja. W maju nowy psychiatra podniósł do 10mg. Przez 2 miesiące było dobrze. Na poczatku lipca pojawiły się leki. Teraz jestem na 15mg. Dam chyba jeszcze czas na rozkręcenie się tej dawki.

To dosyć mało. Ktoś tu wspominał i widziałam w różnych artykułach, że minimalna lecznicza dawka dla escitalopramu wynosi 10mg. Mniejsza dawka jest brana początkowo, przez tydzień, przez osoby z nerwicą lękową, aby ich przyzwyczaić. Osoby z depresją mogą od razu wskoczyć na 10 mg (wg ulotki). 

26 minut temu, rawiak napisał:

Macie racje, mi chodziło o to ze już po tygodniu można czuć jakieś efekty przy esci, a takie pełne działanie to wiadomo trzeba poczekać, kiedyś na paroksetynie funkcjonowałem w miare normalnie po 4 tygodniach ale pełne działanie uzyskałem na przełomie 3-4 miesiąca 

To mam nadzieję że u mnie też tak będzie, bo nie chcę żeby to teraz to był maks tego, jak się będę czuć :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawka 10mg zaskoczyła u mnie juz po trzecim dniu po przejsciu z 7.5mg. Za 2 tygodnie bedzie jak już biorę Elicea 3 miesiace. 10mg przez 9 tygodni, 15mg bedzie przez 3 tygodnie. Może  zaskoczy, bo różnie to bywa teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi