Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Przysięgam na Boga, że 2017 to ostatni rok w moim życiu.

 

proszę Cię NIE PIER-DOL GŁUPOT !!!

Jesteś jedynym homem na tym świecie , którego lubię .

też zapie-dzielam to benzo- gówno , ale jeszcze bardziej siedzę w ssri, dziś aż mi czachę rozsadza po tych antydepach .

 

-- 11 sty 2017, 23:32 --

 

Mhm. U mnie 2,5 miesiąca leczenia escitalopramem w dawce 10 mg. Aktualny stan to głęboka depresja, lęki uniemożliwiające wyjście z domu, a nawet wykonanie najprostszych życiowych czynności oraz myśli samobójcze.

 

faktycznie lipa ,

może faktycznie zwieksz dawkę esci , dowal pregabalinę ( dobry lek na lęki ) .

Wiem ,że fajnie to sie tylko radzi , ale ja również siedziałem / czasami siedzę, w podobnych sytuacjach i jakoś jeszcze się toczę żywy do przodu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień a uboki mnie dzisiaj dojechały bardzo konkretnie, siedzę w domu i mnie telepie z zimna (wszystkie kaloryfery odkręcone w domu na maxa), silny lęk (jakbym dopiero co ducha zobaczył) :?:shock: , mdłości, nie ma mowy, żebym wyszedł z domu (na szczęście dziś nie muszę). Esci to cholernie silny lek, a to w końcu "tylko" 5mg.

Achino2017 nie chcę mówić, że wiem co czujesz, bo tylko Ty to wiesz, ale też były okresy u mnie, że nie widziałem wyjścia z sytuacji... Ale to, że dziś tak się czujesz nie oznacza, że za miesiąc nie będziesz czuł się lepiej, taki stan nie będzie permanentny... kiedy jesteś w największej choojni to nie wyobrażasz sobie, że może być lepiej, albo że coś się zmieni.. Ale dlatego tak uważasz, bo teraz masz kumulacje wszystkiego co Cię dojeżdża... w Twoim położeniu nie widzisz tego, że może być dobrze - to normalne. Prawda jest taka, że może być DOBRZE a ten epizod przez który teraz przechodzisz może być kiedyś tylko jakimś przykrym rozdziałem w Twoim życiu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień a uboki mnie dzisiaj dojechały bardzo konkretnie, siedzę w domu i mnie telepie z zimna (wszystkie kaloryfery odkręcone w domu na maxa), silny lęk (jakbym dopiero co ducha zobaczył) :?:shock: , mdłości, nie ma mowy, żebym wyszedł z domu (na szczęście dziś nie muszę). Esci to cholernie silny lek, a to w końcu "tylko" 5mg.

Achino2017 nie chcę mówić, że wiem co czujesz, bo tylko Ty to wiesz, ale też były okresy u mnie, że nie widziałem wyjścia z sytuacji... Ale to, że dziś tak się czujesz nie oznacza, że za miesiąc nie będziesz czuł się lepiej, taki stan nie będzie permanentny... kiedy jesteś w największej choojni to nie wyobrażasz sobie, że może być lepiej, albo że coś się zmieni.. Ale dlatego tak uważasz, bo teraz masz kumulacje wszystkiego co Cię dojeżdża... w Twoim położeniu nie widzisz tego, że może być dobrze - to normalne. Prawda jest taka, że może być DOBRZE a ten epizod przez który teraz przechodzisz może być kiedyś tylko jakimś przykrym rozdziałem w Twoim życiu.

 

 

Ja miałam straszne uboki. Przez pierwsze 4 dni brania. Myślałam, że wylecę w kosmos, ale uwaga poszłam do kina :mrgreen::mrgreen: To wszystko minie. Ale trzeba cierpliwości. Pamiętam, że w 4 dniu już wstałam rano w dużo lepszym humorze. Świat się stawał coraz bliższy, przyjaźniejszy.

 

Lexapro kupuję za 85 zł (28 tabletek), na 2 miesiące są to 3 opakowania plus wizyta u lekarki 130. Także trochę lipa, ale zdrowie jest najważniejsze.

Są zamienniki ale ja się boję zamiennika kupić.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/43359/lexapro-tabletki-powlekane/zamienniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Ashton :P Ja zaczęłam od lexapro i boję się zmieniać na zamiennik - takie oto obawy nerwicowca :) Gdzieś czytałam o tym, że w oryginale masz 100% esci, a w zamiennikach może być kilka procent jakiś substancji innych - czyli jakiś zapychaczy, ale nie sugeruj się tym co ja piszę, bo to nie musi być prawda. Poza tym na każdym leku jest chyba podany skład, a przynajmniej powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zamiennikach są inne substancje pomocnicze, co może mieć wpływ np. na wchłanianie leku

" To samo, a jednak inne

 

Leki oryginalne poddawane są kilkunastoletnim i kosztownym badaniom. Ich pełny zakres gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność medykamentu. Takie leki mają zazwyczaj dość wysoką cenę. Odstrasza to pacjentów 
i skłania ich do kupna tańszych wariantów, czyli generyków. Leki te przechodzą krótszy i uproszczony proces rejestracyjny. Oznacza to, że część badań jest po prostu pomijana, co pozwala znacznie obniżyć koszty produkcji leku.

 

Aby lek odtwórczy został zarejestrowany, musi jednak spełniać pewne warunki. Należy udokumentować jego równoważność farmaceutyczną i biologiczną z lekiem oryginalnym. Co to oznacza? Równoważność farmaceutyczna zapewnia, że generyk zawiera tę sama ilość, postać i dawkę substancji leczniczej. Badanie równoważności biologicznej ma wykazać identyczny efekt leczniczy i toksyczny.

 

Bardzo istotne jest jednak to, że porównując lek generyczny z oryginalnym, dopuszczalna jest 20% różnica między nimi w wielkości, kształcie oraz składzie substancji pomocniczych. To ostatnie może mieć niestety znaczenie 
w przypadku niektórych leków."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcami ,żeby jednak nie sugerować się najniższą ceną w wyborze escitalopramu . Szczególnie odradzam - bo sam na tym gównianym generyku przejechałem - Pralexu Oriona , totalna lipa!

Z generyków polecić mogę Symescital, Pramatis Sandoza , Elicea KRKA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak jest na rzeczy z tymi zamiennikami... Chociaż sam nie stosuję oryginalnych leków, to szukam dobrych zamienników i unikam tych najtańszych. Kilka razy na prawdę odczuwałem inne/słabsze działanie leku, nie wiem jak to działa... nie wnikam czy placebo czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo istotne jest jednak to, że porównując lek generyczny z oryginalnym, dopuszczalna jest 20% różnica między nimi w wielkości, kształcie oraz składzie substancji pomocniczych. To ostatnie może mieć niestety znaczenie 
w przypadku niektórych leków."

Temat wielokrotnie wałkowany i zazwyczaj za argument przytaczane są subiektywne odczucia, domysły (wynikające z niewiedzy) oraz artykuły pseudonaukowe. Wyjaśnienie poniżej:

 

http://www.ptfarm.pl/pub/File/Farmacja%20Polska/2009/12-2009/02%20%20Biorownowaznosc.pdf

Metoda stosowana do określenia biorównoważności oparta jest na ocenie parametrów farmakokinetycznych. Należy wykazać podobieństwo m.in. dwóch parametrów farmakokinetycznych: pola powierzchni po krzywą zmian stężenia do czasu (AUC) oraz maksymalnego stężenia leku we krwi (Cmax), charakteryzujących odpowiednio stopień oraz szybkość wchłaniania substancji leczniczej z przewodu pokarmowego. Badany lek generyczny uznaje się za biologicznie równoważny z oryginalnym produktem referencyjnym w przypadku, gdy porównywalne leki nie różnią się w istotny sposób pod względem tempa i stopnia wchłaniania. Zgodnie z zaleceniami europejskimi dopuszcza się odchylenia w wartościach powyższych parametrów dla leku generycznego, w stosunku do leku oryginalnego, w granicach od 80 do 125% przy 90% przedziale ufności dla stosunku Cmax i AUC. Dopuszczalna rozbieżność stężeń we krwi leku generycznego i oryginalnego wynika ze zmienności w odpowiedzi biologicznej wewnątrz, jak i międzyosobniczej każdego człowieka. W pewnych uzasadnionych przypadkach powyższe granice mogą być rozszerzone (dla leków o wysoce zmiennej farmakokinetyce) lub zawężone (dla leków o wąskim indeksie terapeutycznym) [5]. Badania biorównoważności prowadzi się na małej grupie zdrowych ochotników, wyniki ocenia się za pomocą metod statystycznych, a następnie ekstrapoluje na całą populację. Ocenę biodostępności dokonuje się po padaniu pojedynczej dawki doustnej, co ułatwia ocenę różnic w szybkości i stopniu wchłaniania leku badanego i referencyjnego, ale nie daje pełnej możliwości oceny jego stężenia po podaniu wielokrotnym. Badanie po podaniu wielokrotnym może być wymagane dodatkowo w niektórych przypadkach, np.: dla postaci o przedłużonym uwalnianiu lub gdy występuje problem z czułością metody analitycznej po podaniu jednorazowym [13]. Wyniki tych badań mają wyjaśnić w jakim stopniu lek generyczny jest tożsamy z lekiem oryginalnym.

Gdyby rzeczywiście generyki różniłyby się tak bardzo jak tutaj snują domysły forumowicze, to leki te po prostu nie byłyby zarejestrowane jako jako generyki (czyli odpowiedniki). Ja zawsze używam generyków, bo po co mam przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Grabarz666.

 

Ja od razu proszę lekarza, żeby przepisał tańszy zamiennik :) Taki, na studencką kieszeń.

Nie musisz prosić lekarza o nową receptę, wystarczy, że przy wykupywaniu leków w aptece poprosisz o najtańszy zamiennik. Jeśli nie jest dla ciebie problemem dzielenie leku, to za psie pieniądze możesz kupić Escitalopram Actavis 20 mg:

 

https://www.recepta.pl/produkty/escitalopram-bluefish-20-mg-tabletki-powlekane-28-szt

 

i brać 3/4 tabletki, wtedy wychodzi kuracja niecałe 11 PLN na miesiąc. W skali roku jest to oszczędność ok. 1100 PLN (zakładając, że Lexapro 10 kosztuje 100 PLN)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie lipa ,

może faktycznie zwieksz dawkę esci , dowal pregabalinę ( dobry lek na lęki ) .

Wiem ,że fajnie to sie tylko radzi , ale ja również siedziałem / czasami siedzę, w podobnych sytuacjach i jakoś jeszcze się toczę żywy do przodu .

 

Jak można w przypadku uzależnienia od benzo, jeszcze brać pregabalinę, która też uzależnia?

Mogę zwiększyć esci, ale jak na 10 mg już jestem warzywem, to na 15 chyba już nie wstanę z łóżka nawet na chwilę. Czy wstanę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck, HELP!!!!!!!!!!!! Czemu czuje sie tak chujowo?!!! Jakby mi DOPAMINY (i GABA też) w mozgu brakowalo. Jestem jak jakieś zombie, ciągle bym tylko leżał, kompletnie nic mi się nie chce, na nic nie mam siły, zimno mi.

 

Tak, piszę na forum, bo wypijam własnie 4 kawę, za chwilę opadnę z siły i pójdę spać (a wstałem 2 h temu).

 

Geja się nie pyta o wiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×