Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

bmwfan a ile brałeś paro - i nie minęły Ci te ataki paniki ? może to tylko skutek uboczny bo ja tak miałem po serta - np. obawę że wydaży się jakaś katastrofa![

Lu_80 a może lek działa tylko tego nie widzisz bo pomału się rozkręca ... ? :)

20 mg, ale po jakimś czasie lek przestał działać w jakikolwiek sposób, nikt mi nie proponował zwiększenia dawki, ataki paniki minęły

 

-- 03 wrz 2015, 21:02 --

 

bmwfan, każdy chyba miał ten etap ;)

nie dawałem czasu lekom, odstawiałem po 2 tygodniach, myślałem, że efekty będą po pierwszym dniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie to, ze jestem pomiędzy dwoma lekami. Dziś chyba wezmę 5 mg esci i 50 mg Feva. Boje się, ze dostane ZS, bo Fev zmienia metabolizm wielu leków, może podnieść ilość esci we krwi. Najchętniej bym odstawił po prostu esci, ale nie wiem, czy tak się da. Na szczęście Fev bardzo szybko się wkręca, juz tak po 5 dniach czuje się działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem z sertraliną po 2 tyg. dałem spokój ...

 

-- 03 wrz 2015, 22:00 --

 

bmwfan a ile brałeś paro - i nie minęły Ci te ataki paniki ? może to tylko skutek uboczny bo ja tak miałem po serta - np. obawę że wydaży się jakaś katastrofa![

Lu_80 a może lek działa tylko tego nie widzisz bo pomału się rozkręca ... ? :)

20 mg, ale po jakimś czasie lek przestał działać w jakikolwiek sposób, nikt mi nie proponował zwiększenia dawki, ataki paniki minęły

 

-- 03 wrz 2015, 21:02 --

 

bmwfan, każdy chyba miał ten etap ;)

nie dawałem czasu lekom, odstawiałem po 2 tygodniach, myślałem, że efekty będą po pierwszym dniu

y to jaki lek przestał działać po 2 tyg ? leczyłeś się 2 lata (bez 10 tyg) 20 mg paro brałeś i na początku mialeś ataki paniki które potem minęły ... sory ale nie zrozumiałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na lęk chyba jedynie benzo pomaga :(

Chodziłeś kiedykolwiek na terapię?

 

Chodziłem, ale opuściłem 2 spotkania i przestałem. Kazdy wyjazd na terapie, podróż autobusem, czekanie w poczekalni itd. to był dla mnie koszmar. Chodziłem na terapie nawalony benzo, to jaki to miało sens? Później utraciłem ubezpieczenie, bo jestem zbyt chory, by chodzić do pracy. A dla PUP i ZUS jestem zbyt zdrowy by dostać ubezpieczenie NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ten "wkurw" i ataki paniki na sertralinie to jednak skutek uboczny stosowania leku a nie już działanie właściwe leku - przeciwdepresyjne i anksjolityczne :bezradny: skoro piszecie że psychotropy działają dopiero w wyższych dawkach i później przeciwlękowo a wcześniej w niskich przeciwdepresyjne ? :?: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to jest różnie bo np Anafranil na niskich dawkach jest p/lękowy a na wyższych p/depresyjny. Zależy jaka substancja.

Wg niektórych badań klinicznych (próby ślepe z grupą placebo) nie ma większej różnicy między 10 czy 20 mg Esci tzn, że 20 mg nie jest 2x skuteczniejsze niż 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. niektórych badań ssri to wszystkie są oparte na placebo ;)

 

a według tych Twoich opracowań naukowych co piszą o sertralinie...?

 

-- 04 wrz 2015, 09:08 --

 

może dać szansę sertralinie i zaskoczy w końcu bo początki są trudne ... a działanie p. depresyjne miała super i może przy wyższych dawkach i po dłuższym stosowaniu pojawi się też działanie przeciwlękowe ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×