Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje Ci za odpowiedź. Raźniej to wiedzieć, że ktoś miał to samo. Pozdrawiam i życzę wszystkiego co dobre. :) 
W miarę upływu kolejnych dni postaram się dzielić objawami/ubokami/efektami.

W porównaniu z paroksetyną, czuję, że escitalopram działa dobrze, ma jednak mniej skutków ubocznych, nie działa tak sedatywnie a i mam nadzieję, że za kilkanaście dni będę mógł się przekonać o kolejnych dobrych efektach esci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mleczny napisał:

Mam jakis dziwny odruch wymiotny. Nieraz w ciagu dnia mnie "ciągnie" i jest jakby odruch wymiotny pomieszany z kaszlem ale niczym nie żygam... nie dlatego ze nic nie jem tylko tak po prostu. Dziwne to. Mial ktos tak lub ma?  Mam tak kilka dni po kilka razy dziennie.

Ja mam podobnie, biorę tydzień i po 3 dniach właśnie do tej pory utrzymuje się taki jakby lekki odruch wymiotny, ale bez wymiotów. Ja na razie jestem na 5 mg, jak nie będzie lepiej po 3 tyg mam wejść na 10 mg. Będę też pisać jak to z tym mi idzie. Na razie czuję się jakby wewnętrznie uspokojny ale na anhedonie raczej nie działa - co więcej czuję się neico bardziej otępiały, bez huśtawki nastrojów ale otępiały. Zobaczymy, każdy mówi że po 2/3 tygodniach z dnia na dzień przychodzi ten magiczny efekt esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darusz95 napisał:

A po jakim czasie poprawił Ci ten lek samopoczucie? Wszyscy mówią że z dnia na dzień może być o wiele lepiej.

Po około 2 tygodniach przestałem mieć ataki paniki, po miesiącu wolno płynący lęk, po 2-3 miesiącach zaczynałem bez podejrzliwości i urojeń rozmawiać z ludźmi. Tak około przez pół roku działał bardzo fajnie. I jeszcze bardzo ładnie wyciszył i wyregulował pracę serca, lepiej trawiłem i wydalałem no i lepiej spałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem wolne w pracy do końca tygodnia i zacząłem ponownie kurację Escitalopramem, ponieważ już miałem dość przygnębienia i lęków. Dzisiaj drugi dzień na dawce 5mg, leżę w łóżku jak warzywo i ciężko się do jakiejś czynności zmusić - straszne rozleniwienie. Myślicie że w poniedziałek będę w stanie już pójść do pracy? Czy dawka 5mg może być stosowana dłuższy czas ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostanę jeszcze kilka dni na 5mg i jak będzie lepiej to wtedy zwiększe do 10mg. Wy też macie takie głupie uczucie na początku brania SSRI, że Wam się wydaje, że każdy się Wam przygląda jakbyście byli naćpani? Obawiam się tego trochę w pracy, ponieważ mam rozszerzone źrenice. Wiem, że to minie, ale nie chce żeby sobie coś o mnie pomyśleli, a może nie zwrócą na to uwagi? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tizziano napisał:

Ile bierzesz czasu w jakiej dawce i na co? Jakie zmiany odczules i po ilu dniach/tygodniach? 

Na lęki uogólnione/napadowe.  Po 5 latach paroksetyny w różnych dawkach wszedłem na esci. Obecnie szósty dzień 2 mg esci. 
Wygląda to obiecująco, działa skutecznie na lęki, trochę jakby rozluźniły się niepotrzebne myśli i ich gonitwa, ale za to jakby czuję większa potrzebę działania czy to w pracy czy na codzień. Docelowo mam brać 5 mg (wezmę za kilka dni). 
Myślałem, że odstawienie paroksetyny będzie tragiczne, ale zastąpienie z dnia na dzień escitalopgramem to super rozwiązanie.

Uważam, że zmiana substancji przez lekarza to strzał w dychę. Paro mnie rozleniwiało totalnie i skutki uboczne byly momentami nie do zniesienia (nieraz musiałem poratować się rozluźnieniem poprzez piwko lub dwa na wieczór)

Escitalopgram jakby działa podobnie, ale nie czuję się tak przymulony lekiem. Śpię normalnie. Są parestezje o delikatnym nasileniu + zawroty głowy niekiedy (to pewnie odstawienie po paro). No i te odruchy (bez)wymiotne i szum w uszach niekiedy. Ogólnie wygląda to naprawd fajnie. Do tego lepszy nastrój mam póki co niż po paroksetynie! Jest całkiem nieźle.

P.S Co do paroksetyny - jeśli na kogoś nie działa escitalopgram to w kwestiach lękowych o średnim/dużym nasileniu zdecydowanie polecam paroksetynę. Robi robotę. 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mleczny napisał:

Na lęki uogólnione/napadowe.  Po 5 latach paroksetyny w różnych dawkach wszedłem na esci. Obecnie szósty dzień 2 mg esci. 
Wygląda to obiecująco, działa skutecznie na lęki, trochę jakby rozluźniły się niepotrzebne myśli i ich gonitwa, ale za to jakby czuję większa potrzebę działania czy to w pracy czy na codzień. Docelowo mam brać 5 mg (wezmę za kilka dni). 
Myślałem, że odstawienie paroksetyny będzie tragiczne, ale zastąpienie z dnia na dzień escitalopgramem to super rozwiązanie

miałem podobnie co Ty Mleczny .

 Z tym ,że ja brałem Paro 4 lata , a potem wskoczyłem na zakładke ( pól roku )z/ na Esci .

 Obecnie esci solo 3 rok w dawce 12,5 ,a zaczynałem od 2,5 mg ( z paro 10 mg ).

 Podobne działanie co u Ciebie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was bierze lub brał ApoEscitiaxin ORO?  Brałam do tej pory escitalopram actavis pół tabletki, na ostatniej wizycie lekarz przepisał mi to Apo 10mg i mam brać jedną tabletkę. Czy po przejściu z 5 mg escitalopram actavis na 10 mg Apo będą możliwe jakieś skutki uboczne? Od nowa będzie mi się "wkrecał" czy obejdzie się bez dodatkowych atrakcji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął się trzeci miesiąc escitalopranum i wszystko wróciło znowu okropne lęki przed zaśnięciem że się nie obudzę i znów kołatania serca.Nie mogę spać a jak się obudzę to serce mi wali jak szalone w tempie ponad 100/minutę i zwalnia.Oszaleje,a był dobrze ostatni miesiąc.Boje się tego nawrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nika7779 napisał:

Zaczął się trzeci miesiąc escitalopranum i wszystko wróciło znowu okropne lęki przed zaśnięciem że się nie obudzę i znów kołatania serca.Nie mogę spać a jak się obudzę to serce mi wali jak szalone w tempie ponad 100/minutę i zwalnia.Oszaleje,a był dobrze ostatni miesiąc.Boje się tego nawrotu

spokojnie 🙂, u mnie też było podobnie, polepszenie i nawrót, później znowu polepszenie i nawrót, ale w końcu z czasem przyszła stabilizacja 🙂 najgorsze co można zrobić to się nakręcić bo wtedy to i paczka benzosów nie pomoże :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KotJaroslawa napisał:

Zaczął się trzeci miesiąc escitalopranum i wszystko wróciło znowu okropne lęki przed zaśnięciem że się nie obudzę i znów kołatania serca

... być może masz cos namieszane z hormonami , albo czas podwyższyć dawke esci , ale na pewno trzeba dodać 1/4 Nedalu lub propranololu  i Werapamil . 

 Werapamil podwyższa i uskutecznia działanie Esci ( Pub med ) oraz działa wybitnie antysresowo na serce .

 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4777256/

 Sam biorę Nedal ( nebiwolol ) okresowo , jak mi się stresy włączają i bardzo pomaga ( 1/4 tabletki ) oraz z rana od 40-80 mg werapamilu ( polecam tylko Isoptin , reszta generyków to lipa ) . Werapamil jest genialny ,żedne stresy i esy floresy  nie mają wjazdu na serce i układ krążenia .

 Nika 77 tobie to by sie jeszcze baclofen 10 -25 mg przydał na wyciszenie szajby panicznej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, horr napisał:

Jak ty uzyskujesz takie dziwaczne dawki, dzielisz tabletki na kilka części?

dzielę , dzielę ,,, mam taki fajny scyzoryk medyczny do tabletek , który ukroi co chcesz i jak chcesz i gdzie chcesz i ja pierdooo...ę 

 potrafię nawet podzielić paznokciami , zębami lub nawet gołymi rękoma . Mam dokładną wage w głowie i jestem chory psychicznie , 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 15:59, Kalebx3 Gorliwy napisał:

... być może masz cos namieszane z hormonami , albo czas podwyższyć dawke esci , ale na pewno trzeba dodać 1/4 Nedalu lub propranololu  i Werapamil . 

 Werapamil podwyższa i uskutecznia działanie Esci ( Pub med ) oraz działa wybitnie antysresowo na serce .

 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4777256/

 Sam biorę Nedal ( nebiwolol ) okresowo , jak mi się stresy włączają i bardzo pomaga ( 1/4 tabletki ) oraz z rana od 40-80 mg werapamilu ( polecam tylko Isoptin , reszta generyków to lipa ) . Werapamil jest genialny ,żedne stresy i esy floresy  nie mają wjazdu na serce i układ krążenia .

 Nika 77 tobie to by sie jeszcze baclofen 10 -25 mg przydał na wyciszenie szajby panicznej .

 

Czy to wszystko jest na receptę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokój, wyostrzone zmysły, głowa jak bania, ciężka, zawroty, nudności. W nocy w pół-śnie kilkunastosekundowy napad lęku, panika z szybko bijącym sercem i lekką potliwością.

Czy to efekt początku tego leku czy jednak dawka za mała? 

Biorę od około połtorej tygodnia.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×