Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ułoży ułoży Mareczku. Zatrybisz w końcu, że lepszy jesteś w struganiu dobrego duszka niż w mędrkowaniu i wrócisz na właściwe sobie tory :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Escitalopram. Równe dwa tygodnie. Droga do upragnionej dawki 20mg jeszcze daleka. Zdecydowałem, że z 10mg od razu nie skacze na dwadzieścia tylko za tydzień dołoże 5mg i po jakimś czasie kolejne 5mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułoży ułoży Mareczku. Zatrybisz w końcu, że lepszy jesteś w struganiu dobrego duszka niż w mędrkowaniu i wrócisz na właściwe sobie tory :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Escitalopram. Równe dwa tygodnie. Droga do upragnionej dawki 20mg jeszcze daleka. Zdecydowałem, że z 10mg od razu nie skacze na dwadzieścia tylko za tydzień dołoże 5mg i po jakimś czasie kolejne 5mg.

 

Chciałam dobrze, ale widzę że lepiej było nie pisać nic.

Przechodziłam po paru miesiącach z 10 na 15 i nie odczułam tego. Jednak było to dłużej niż dwa tygodnie.

Sam podejmujesz decyzje, więc nie wiem skąd te zdenerwowanie. Wyraziłam swoją opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadundead,

 

Nie ma zdenerwowania. Nikogo nie atakuje pierwszy. Zacząłem odpisywać w taki, a nie inny sposób dopiero jak poleciały w moim kierunku teksty, żebym zbadał sobie mózg.

 

Nic nie mam do Twojej pierwszej odpowiedzi... po prostu nie trafiła w moje pytanie. Obraźliwa jednak nie była. A ta, którą napisałaś teraz, zawiera już konkretną informację i za to dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadundead,

 

Nie ma zdenerwowania. Nikogo nie atakuje pierwszy. Zacząłem odpisywać w taki, a nie inny sposób dopiero jak poleciały w moim kierunku teksty, żebym zbadał sobie mózg.

 

Nic nie mam do Twojej pierwszej odpowiedzi... po prostu nie trafiła w moje pytanie. Obraźliwa jednak nie była. A ta, którą napisałaś teraz, zawiera już konkretną informację i za to dziękuję.

 

Nie ma za co. Nie chciałam prawić Ci morałów w pierwszej odpowiedzi, sama nieraz zapominam wziąć tabletki lub biorę o różnych godzinach, za poważnie nie podchodzę do tego. Lecz nie jestem lekarzem, nie znam Twojej historii choroby, dlatego też napisałam, że lepiej nie zmieniać samemu. Chodzi o Twoje zdrowie i może warto poczekać. Wiadomo, że lekarz Ci mózgu nie zbada, lecz jakieś tam doświadczenie i wiedzę ma, nikt na forum ani Ty sam raczej wiedzą go nie przewyższamy. Trzymaj się :)

 

-- 16 lut 2018, 01:35 --

 

Zamiast grzecznie podziękować deadundead za odpowiedź - walnołeś jej złośliwy tekst . Za nic.

Tylko dlatego że zechciała ci odpisać. Jest w Tobie wiele nienawiści. Oby jak najmniej takich osób na forum.

 

Grunt, że się wyjaśniło i Slide napisał, że nie miał na celu nikogo atakować. Ogólnie zauważyłam, że to, co się piszę ma często bardziej gwałtowny wydźwięk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ,

 

Ale nie o to pytałem czy zmieniać samemu czy z lekarzem tylko czy zmieniać w kontekście objawów, które opisałem. Zaznaczyłem nawet, że nie mam kontaktu z lekarzem by z góry wykluczyć takie odpowiedzi.

 

 

Więc może swoim mózgiem się zajmij, skoro nie czytasz ze zrozumieniem.

 

Skoro ktoś ci odpisuje NIE ZMIENIAĆ i ty tego nie rozumiesz - to kto tu ma problem z głową ?

 

-- 15 lut 2018, 09:56 --

 

hej deadundead :) napisałaś taki miły optymistyczny post :) Ja od grudnia biorę ESCI 5mg , jest średnio dobrze ale ciągle zastanawiam się czy nie zwiększyć na 10 mg, może będzie jeszcze lepiej ... ? Czy Ty też zaczynałaś od 5 mg ?

 

Marek już Ci się pogorszyło ze piszesz średnio? ???

 

 

W porównaniu do tego co było latem - czuję się bardzo dobrze, wszystkie objawy praktycznie ustąpiły i funkcjonuję normalnie.

Napisałem że ,,średnio" bo jest to taki stan który miałem przeciętnie przed chorobą.

 

No ale pisałeś już tu ze czujesz się rewelacyjnie i będziesz odstawial leki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ale pisałeś już tu ze czujesz się rewelacyjnie i będziesz odstawial leki...

 

 

Rewelacyjnie - w porównaniu z tym co było w czasie choroby. Ale gdyby określić w szerszej skali - to tak normalnie, nawet nie zastanawiam się czy dobrze czy źle bo o tym nie myślę. Zmniejszyłem dawkę do 2,5 mg ESCI ale rano spieszę się do pracy i czasami nawet to zapomnę łyknąć. Natomiast wieczorem biorę sporo witamin i suplementów, myślę że one odgrywają ważną rolę i tego pilnuję. Tym bardziej że w szpitalu stwierdzono u mnie niedobór witaminy D i to mogło być przyczyną nerwicy.

A tak poza tym to po pracy często jadę do domu dziecka gdzie udzielam się jako wolontariusz. Odrabiam z nimi lekcje. Dzieciaki dają niesamowitą siłę, a gdy wychodzę - zawsze pytają kiedy znowu przyjdę. A jak u Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadundead,

 

Dzięki :) Ty też się trzymaj! Dobry z Ciebie człowiek.

Dziś 15 dzień escitalopramu. Przy czym już dołożyłem 5mg. Sam esci nie załatwi sprawy. Potrzebna jest psychoterapia lub autoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autoterapia.

Slide, autoterapia ???

A jak to miałoby wygladać . Cięzko mi sobie to wyobrazic ,żeby samemu z sobą przed tak zwanym lustrem .

Zawsze przy tego typu rzeczach potrzebny jest drugi ,rozgarnięty w temacie , rzeczywisty człowiek .

 

Autoterapia ? ........ no oczywiście...... działa tylko przed lustrem ... :)

 

-- 16 lut 2018, 19:54 --

 

Proszę o przemyślane wypowiedzi i nie atakowanie siebie nawzajem :) Nikomu to na pewno nie pomoże.

 

przynudzasz .... ale.... ten cytat Cię ratuje ..... :)

 

"Skoczył w morze ciemne i mordercze

Ześliznął się po taflach cienia

Miał ciężkie serce

Nie musiał przywiązywać kamienia."

 

 

pięknie i na temat .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autoterapia.

Slide, autoterapia ???

A jak to miałoby wygladać . Cięzko mi sobie to wyobrazic.

 

Zależy od nurtu. I jak widać różne książki do autoterapii polecają psychoterapeuci pracujący w różnych nurtach.

 

Ten co pracuje w Gestalt poleca takie:

http://psychoterapiakrakow.eu/10-dobrych-ksiazek-o-psychoterapii/

 

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny poleca takie:

http://terapiapoznawcza.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellner,

ZDECYDOWANIE pierwsze oddziaływanie działanie leku > Z czasem gdy sie lek rozkręci będzie lepiej , zobaczysz ,,, jeśli wytrwasz .

2 dzień to zbyt krótko ,żeby gdybać ,,, Poczekaj z 6 tygodni , wtedy określisz co i jak na tym leku się czujesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś brałem Anafranil sr75 w dawce 225mg przez 1 rok i nic nie pomagał . Później przerwa 3 lata . I teraz 2 dni na Escitalopram`ie .

 

-- 16 lut 2018, 23:21 --

 

Ten lek biorę głównie na OCD .

W sumie 7 lat bez leków wytrzymałem .

Nerwice występują w mojej rodzinie chyba dziedzicznie ja jestem chyba kumulacją nerwic rodzinnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellner, Dziwne bo rzekomo Anafranil jest bardzo skuteczny na OCD. Życzę, żeby escitalopram pomógł.

 

 

16 dzień escitalopramu, dwa tygodnie 10mg, od dwóch dni 15mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kalebx3 Gorliwy napisał(a):

Wellner,

dawka spora -20 mg , to silny lek .

jednak jak trzeba to trzeba i nie ma innego wyjścia .

 

 

Aż taki silny? Mi się wydawało, że esci to raczej przeciętniak. Powiesz coś więcej?

 

 

deadundead,

jakby Ci wytłumaczyć ?

Chodzi mi o efekty terapeutyczne , jak i również skutki uboczne tego leku .

Z drugiej strony każdy z Nas jest inny i jednemu starczy 10 mg , by cos pozytywnego poczuc , a drugi potrzebuje 40 mg ,żeby osiągnąć ten sam dobry stan .

Musisz na sobie ten lek przetestować i znależć najbardziej odpowiednią , optymalna dawkę .

Ja zaczynałem z Esci na zakładkę z Paro , tak z tym lekiem wchodziłem , odstawiają Paro ( które już po 4 latach nic nie dawało ).

A zaczynałem prawie 3 lata temu od dawki 2,5 -3, 75 mg . Dzis jadę na 15 mg , ale jak wraca lato i Słońce schodzę do 10-12,5 mg i w ten sposób jakoś funkcjonuję dzieki temu lekowi . Biorę jeszcze do Esci Pregabalinę 37,5 mg . Ten duet dzaiła u mnie świetnie antylękowo .

Jęsli chodzi o OCD, na które też cierpię ( choc jest to dzięki temu lekowi słabe natręctwa 0 .

Według mnie najlepszym mixem na OCD jest ESCI + anafranil, ewentualnie Paro + Anafranil .

Jednak przy tym mixie trzba uważać na wystąpienie Zespołu serotoninowy .

Tak samo niebezpieczna jest Bradykardia ( problemy z sercem , jęsli przesadzi się z dawką ). Często moja lekarz , która daje mi ten lek przypomina mi o tym ujemnym wpływie leku w wysokiej dawce na serce . Wiadomo ,że nie u wszystkich one występują . U mnie na dawce 15 mg złego wpływu leku na serce nie doświadczam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×