Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Milutko!

Ja biorę Lexapro już drugi tydzień i codziennie chodzę na terapie grupową leczenia nerwic i muszę wam powiedzieć że czuję się rewelacyjnie porównując mój stam z przed 2 tygodni.Nie wiem czy to zasługa tabletek czy też terapii,ale od wczoraj czuję tak wielki przypływ energii i wogóle mam niesamowita nadzieje że wszystko się ułoży-wierzę w to.wiadomo że czasem się czyję źle ale obecnie tych lepszych chwil jest więcej niż tych straszliwych.Trzymam kciuki za was :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Milutko!

Ja biorę Lexapro już drugi tydzień i codziennie chodzę na terapie grupową leczenia nerwic i muszę wam powiedzieć że czuję się rewelacyjnie porównując mój stam z przed 2 tygodni.Nie wiem czy to zasługa tabletek czy też terapii,ale od wczoraj czuję tak wielki przypływ energii i wogóle mam niesamowita nadzieje że wszystko się ułoży-wierzę w to.wiadomo że czasem się czyję źle ale obecnie tych lepszych chwil jest więcej niż tych straszliwych.Trzymam kciuki za was :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po 2 miesiacach musialam odstawic Lexapro, po 2 tygodniach przezucenia sie z 5mg na 10mg przezylam mordege, teraz wrecz boje sie brac cokolwiek ( moze to jest metoda na pozbycie sie nerwicy?hehe Czyli wiekszy lek przed lekami niz przed samymi atakami i nerwica?). Od 5 dni oczyszczam organizm i z dnia na dzien czuje sie coraz lepiej. Lexparo nie bylo mi pisane, zmieniam teraz na Paxil (chyba ta sama grupa co Seroxat). Trzymajcie za mnie kciuki :)!

 

pozdrawiam,

Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ja tez biore lexapro... ale moja nerwica chyba nie jest tak straszna jak wasz... ja źle się czuję tylko jak zjem, bo wtedy mam większy kłopot z oddychaniem, no i wieczorkami też mnie bierze... ale ostatnio jak nie pije juz alkocholu to coraz lepiej się czuję...

Biore lexapro juz od 5 dni wczoraj zwiększyłem dawkę do 5 mmg a wczesniej przez 4 dni 2.5 mmg... za 4 dni przejde do 7.5 mmg a potem juz po 1 tabletkę na noc czyli 10 mmg.

 

W sumie ja to mam nadzieję że ten lek mi da kopa energetycznego, i polepszy moje samopoczucie, bo mam kupe materiału do zakucia, a przez ten atak nerwicy nie mogłem się pozbierać i przestałem sie uczyć... jak na razie czuję się dobrze, czasami mnie główka boli i boje się, w sumie to boję się alkocholu... ale chyba nie będe walczył z tym lękiem... bo w sumie co mam zrobić upić się jak świnia... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bibi za link,

 

Na razie, po moich przygodach z Lexapro nie zdecydowalam sie jeszcze zeby brac Paxil'u, sprobuje wytrzymac jak najdluzej bez lekow, czuje sie niekomfortowo (bicie serca, krotki oddech i rozkojarzenie) ale jak na razie nie mam atakow i przynajmniej zaczelam cos chrupac i chyba nawet minimalnie przytylam :) !

Efekty uboczne Paxil'u (Seroxat) w sumie takie same jak w Lexapro, oby tylko sie nie powtorzyly!

 

W tej chwili aplikuje sobie tabletki ziolowe, ktore podobna maja leczyc nerwice....hmmm nazywaja sie "St.John's Wort"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... mi powoli mija... Czuje się dobrze... i w dodatku wiem ze nie zawdzięczam tego lekom... tak jak by moje objawy nerwicowe schowały sie spowrotem, bo wyszły na jaw miesiąc temu... a teraz powoli uciekają do swojej norki (ze tak sie wysłowię ;D). Spokojnie mogę iść spać, jeść z nauką troszkę gorzej... ale wieczorami nadal mam takie dziwne uczucia lekkiego zaniepokojenia i zmeczenia... da się przezyć...

 

Pozdrawiam, lek jescze nie działa, jak zadziała to powiem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal, poradz sie psychiatry. W moim przypadku zwiekszenie dawki mialo odwrotny skutek i lekarz kazala mi odstawic. Na poczatku brania leku czulam sie nieciekawie ale moglam normalnie funkcjonowac, jezlei uniemozliwia Ci to wykonywanie codziennych czynnosci to cos jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×