Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Simpatico1, Albo pijesz, albo się leczysz. Jedno wyklucza drugie.

Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy ze skutków jednoczesnego picia i zażywania leków!

Codziennie 3-5 piw? :hide: Toż to rozbój w biały dzień! :evil:

 

Przeczytaj sobie ulotkę od tego leku, może wizualizacja na Ciebie bardziej podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dzis w ramach "placebo" wystąpiła gruuba bezsenność, zasnąłem dopiero o 5 rano i wlasnie wstalem. To chyba znaczy ze zaczyna cos dzialac?

 

-- 21 cze 2011, 23:06 --

 

Biore 8 dzien escitil 10mg, efektow ubocznych prawie nie mialem (raz bezsennosc i mniejszy apetyt przez 2 dni), nastrój mi się wyrównał, nie lapie dołów ani jakis euforii, lęk się znacznie zmniejszył, negatywne myśli mi się ograniczyły ale nadal bywają. Przestałem brać Sedam 3mg, bo nie mam lęków (miałem brać w przypadku nasilenia lęków itp). Myślę, że stopniowo bedzie coraz lepiej. Jutro dzwonie do osrodka i prawdopodobnie ide w piątek na terapie odwykową, jesli bedzie miejsce juz, jesli nie to mam termin na 8 lipca. Ogolnie rzecz biorąc, czuje małą poprawę.

 

-- 23 cze 2011, 22:05 --

 

10 dzien, czuje sie spokojnie, jutro moze juz pojde na trerapie, jesli bedzie miejsce, dowiem sie okolo godziny 11. Czuje znaczny wplyw leku, jestem spokojniejszy, lęki prawie minęły, prawie na luzie gadam juz z ludzmi. Jedynie wkurwia mnie bezsennosc, ale to pikus w porownaniu z tym co bylo 10 dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore ecisti prawie miesiąc nie licząc kilku dni, ogólnie jest lekka poprawa ale skutki uboczne są okropne powtorna senność w dzień , a wnocy ciężko jest zasnąć. I to paskudne przymulenie, rozdrażnienie i obniżenie sprawności psychoruchowej, i ogólnie brak kordynacji rąk-

 

wszytko zrak mi leci, dobrze że niezbiłam niczego zmywając ale niewiele brakowało. czy te obniżenie reakcji oraganizmu psychoruchowej minie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jests niby napisane, że efekty uboczne minął po kilku tygodniach, więc pewnie Ci minął.

 

-- 28 cze 2011, 13:57 --

 

Mam pytanie do kogoś kto się zna:

Czy możliwe jest, żeby escitil 10mg (biore 15 dzien) spowodował u mnie, że jedną źrenice mam większą minimalnie od drugiej, obie reagują normalnie na światło? Czasem lekko boli mnie głowa, ale jest to chwilowe, przed braniem leku tak nie mialem, miał ktoś podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 30 mg . Także spokojnie ludziska macie jeszcze zapas...d . Muszę bardzo długo czekac aż poszczególna dawka się ustabilizuję to jest mój ból. Już biorę 10 miesiąc. Jakieś kilka dni temu bardzo dużo wypiłem alkoholu.( baaardzo). Troszeczkę tak jak by zjechało no ale paniki nie robię. Będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi dołączył do Elicei mirtazapine. Tak dziwnie to sie jeszcze nigdy nie czułem po lekach a staż mam już spory. Skoro mi je przepisał razem to chyba wiedział co robi, tylko że ja sie czuje jakbym śnił na jawie. Idąc ulicą mam wrażenie jakbym spał w swoim łóżku. Może jednak łączenie tych leków to nie jest dobry pomysł. Zażywał je ktoś razem może? Mirtazapine zażywałem już kiedyś samą i takich jazd nie miałem zwłaszcza że zażywam teraz najniższą dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zacząłem brać Eliceę 10mg, 4 dzień. ma mi to pomóc zejść z zomirenu. zacząłem go brać ok. 5 lat temu i zaczyna mnie wk.... ta obawa, że w listku tylko 4 tabsy zostały, itp. no ile można;) no i mam dość ciężki wjazd leku.

zomiren zacząłem brać w leczeniu choroby alkoholowej, alkohol odstawiłem definitywnie ponad 4 lata temu, 4lata i 3 mies. będzie, ja nie liczę. zdiagnozowano u mnie chwiejność emocjonalną ze skłonnością do impulsywności i próby odstawki kończyły się napadami agresji na przemian z lękiem. Deprechy raczej nie mam, miewam stany podobne ale to mogą być nawroty poalkoholowe, bardziej zachowania maniakalne i "amfetaminowe" u siebie obserwuję. żeby obraz był pełny to bawię się w kulturystykę, wysiłek mnie rozładowuje i uspakaja, po lekkim cyklu na prohormonach kończę tzw. odblok czyli środek podnoszący poziom testosteronu i przywracający naturalną gospodarkę hormonalną. proszę o opinię na temat: czy ładowanie Elicei na zejście z zomirenu uważacie za sensowne, czy przykurczom i drżeniom nóg zapobieże zwiększenie magnezu, jak długo wewnętrzne zawroty głowy, poczucie marszczenia się i kurczenia skory na głowie, ziewanie i ogólnie zwolnienie i słabość utrzymują się na wejściu leku? i jeszcze jedno, spadek libido to nie jest, ale ciężko zfiniszować - czy to też przejdzie. trochę chaotycznie to opisałem, ale liczę na fachowość forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore escitil od miesiacem jestem na zamknietej terapi od uzaleznien, czuje sie zajebiscie, nie pije, nie biore nic, moj stan jest praktycznie taki sam jak daaawno temu. Nie mam zadnych lekow (a mialem duze), nie mam fobii spolecznej (a nie moglem gadac z ludzmi), jest zajebiscie :) odezwe sie za miesiac siema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc, po niespełna dwóch tygodniach stan się ustabilizował. Miałam pozytywne nastawienie i tyyyyle siły

jak nie pamiętam kiedy.

Niestety energia się już wyczerpała i obawiam się, że może być powrót do stanu sprzed wizyty u lekarza.

Wprawdzie nie leżę całymi dniami w łózku pogrążona w smutku, ale sił i motywacji brak do działania. Nadal jestem na 10 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore mozarin 15 od 5 mcy wczesniej od stycznia bralam mozarin 10 mg ale lekarz mi zwiekszyl dawke..na pewno pierwsze dni tygodnie byly uciazliwe ale dosc szybko i sprawnie sie dostosowalam do tego leku ..pytalam ostatnio czy juz moge odstawic ale nie pozwolil jeszcze ..za to dal mi dodatkowo depakine najpierw 300mg potem 500 mg..i po tym mi sie dobrze spi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×