Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

no jednak sie zdecydowalem i wczoraj wieczorem wzialem pierwszy raz.rano o 5 gdy wstalem czulem sie strasznie.miekkie nogi,goraco w nogi i w stopy (pocenie).ciarki na glowie a przedewszystkim na twarzy.jakies dziwne mdlosci.strasznie sie meczylem.myslalem ze nie dojade do roboty.dopiero gdzies tak kolo 8-9 mi minelo i potem bylo dobrze.jednak znowu przed zakonczeniem pracy strasznie mnie nerwica chwycila.sciskalo w piersiach,na gardle itd.po powrocie do domu nerwcia minela jak zawsze.gdy nerwica minela i czulem sie dobrze to zaobserwowalem nieco podwyzszone cisnienie i puls.gdy mam ataki nerwicy to nigdy nie mialem podwyzszonego cisnienia czy puils.wrecz przeciwnie.ostanie miesiace moj puls byl bardzo niski okolo 50 a przeciez nie jestem sportowcem wyczynowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka bierzesz dawke?

 

 

10mg

biore ten lek juz tydzien i nic.czuje sie nawet gorzej.nerwica jak byla tak jest ,nawet jakby gorzej.drgania miesni twarzy szczegolnie w okolicach oczu,jestem slaby,nie mam sily na nic no tragedia.pieprze takie zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno średni czas po którym lek zaczyna działać jak należy to około 40 dni. Musisz wiec jeszcze trochę poczekać. Nie musi to być tyle, ale wiadomo też że może być dłużej. Ja czekałem 2 miesiące i nic.

 

[ Dodano: Czw Mar 02, 2006 5:40 pm ]

Fantomek jak czytam niektóre maile np. Twój to dochodzę do wniosku, że jestem zbyt cierpliwy :-). Ja próbuje leki od pół roku bez skutku i na razie nie pieprzę życia, to raczej ono pieprzy mnie :-). Pocieszam się że każdy nowy lek to także nowa nadzieja. Ale jak wiadomo po nowej nadziei imperium zaczyna kontratakować i w tedy jest już gorzej :P (chyba zaczynam bredzić, ale przynajmniej nie mam dołka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantomek,

moje przezycie z lexparo opisalam we wczesniejszych postach. Bralam najpierw 5mg mialam nieciekawe efekty uboczne ale znosne, chodzilam normalnie do pracy i do skzoly, na imprezy, spotykalam sie ze znajomymi...leki nie ustaly ale nie mialam juz atakow paniki, co wczesniej bardzo mnie meczylo, poza tym jasniej myslalam. po 2 miesiacach podnioslam dawke do 10mg ii wtedy zaczela sie afera.... po 2 tygodniach brania 10mg nie moglam wstac z lozka, wtedy zadzwonilam do lekarza i powiedzialam jej jak sie czuje, nie chodzilam do szkoly ani do pracy przez 2 dni bo moje nogi byly jak z waty, plakalam non stop (nigdy nie placze) i lekarz powiedziala mi ze mam przestac.

Zadzwon do swojego lekarza.

Po mojej przygodzie z lexapro zmienilam lekarza. Co lekarz to inna opinia na temat wytrwalosci i cierpliwosci w czekaniu na skutki leku. Np ten ktory przepisal mi lexapro kazal brac pomimo ze zle sie czulam, cos na zasadzie, poczekaj tydzien, poczekaj dwa tygodnie..to minie...itp itd..

Teraz mam nowa lekarke i ta z kolei po prawie 3 tygodniach brania paxilu, mimo ze w miare dobrze sie czuje kazala mi odstawic bo powiedzialam jej ze mimo ze inne efekty uboczne przestaly mi doskwierac od 2 tygodni czuje jakby miesnie mi zanikaly.Teraz przezucam sie na prozac.

zdaniem mojej nowej lekarki nie powinnam sie meczyc jezeli lek mi nie odpowiada, a z drugiej strony za kazdym razem musze przechodzic przez przyswajanie nowego leku co nie jest wcale przyjemne...

Podobnie jak Michal za kazdym razem kiedy zmieniam mam olbrzymia nadzieje ze tym razem to bedzie TO!

Poczekaj moze 2 tygodnie, jezeli Twoj stan sie pogorszy, bedzie bez zmian lub tylko minimalnie polepszy, zmien lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka bierzesz dawke?

 

 

10mg

biore ten lek juz tydzien i nic.czuje sie nawet gorzej.nerwica jak byla tak jest ,nawet jakby gorzej.drgania miesni twarzy szczegolnie w okolicach oczu,jestem slaby,nie mam sily na nic no tragedia.pieprze takie zycie.

 

Przy SSRI bardzo często w pierwszych dwóch tygodniach objawy się nasilają.

Ja tez biorę Lexapro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko!

widzę nowe twarzę.dawno nie pisałam z miesiąc już będzie.Ja dziś zaczynam 3 opakowanie lexapro po 10 mg.Jak narazie czuje się rewelacyjnie no ale dodatkowo chodzę codziennie na terapie i dużo rzeczy już zmieniłam w swoim życiu żeby było milepiej.Najbardziej boję się co będzie jak odstawie lexapro i wogóle to nie mam pojęcia jak długo mam go brać.Lekarz mówi że jak poczuje że go nie potrzebuje ale do jasnej anielkijak ja mam to poczuć!!!!!!!!!!1.

buziaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej ! to akurat może być bardzo groźne !!

Michał pisał o tym ,że jak przestał brać lexapro wcześniej niż powinien to mu się pogłębiło.

może poczytaj opinie na forum

nie postępuj pochopnie

ja wiem że z tego leku wychodzi się bardzo stopniowo i powoli. mozna nawet to przeciągnąć do pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy:)

dostałem lexapro i przede wszystkim starałem sie za wszelka cene uwierzyc ze to zadziala. po 4 dniach (!) brania 5 mg odczulem diametralna poprawe, zwiekszylem dawke i poki co jest dobrze, nie mam zadnych wiekszych efektow ubocznych, choc moj psychiatra mowil ze moga byc 'efekty adaptacyjne'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 tygodnie temu udalem sie do innego psychiatry.

Pierwszy lekarz ktry mi naprawde przypasowal i wysluchal co mam do powiedzenia.Zmienil Seronil ktory bralem od 5 miesiecy w dawce 60 mg na dobe na 10 mg lexapro.Powiedzial,ze jakis niedoswiadczona losoba kazala mi brac tak duza dawke fluoksetyny widzac na dodatek,ze jest ona w moim przypadku nieskuteczna nawet po tylu miesiacach.

Po lexapro czuje sie naprawde o niebo lepiej.Powoli wszystko wraca do normy,a ja do zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam na imie slawek jestem nowy na forum.od trzech misięcy biore lexapro 10mg raz dziennie gdyz miałem stany lekowe.czuje sie lepiej,nawet moje zycie seksualne wydawało sie lepsze niz teraz(mniejszy popęd).od czasu do czasu wypije pare piw(nawet do 10)i lepiej znoszę kaca niż przed lekami.

stąd moje pytanie czy lexapro ma wpływ na potencje i czy picie alkoholu ma duzy wpływ na leczenie.

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpie na nerwice lekowa od 3 miesiecy, od niedzieli biore lexapro, na razie 5mg. Wiem, ze moze byc gorzej na poczatku, ale juz prawie tydzuen, a nie widac zadnej poprawy. mam wieksze leki, jestem na maxa zdenerwowana i to nie przez godzine, ale np caly dzien w pracy, mam mdlosci, nie moge jesc, do tego mrowienie i bol uszu...

 

mam afobam 0,25, ale boje sie go brac w dniu pracy,zeby nie usnac.

 

potzebuje waszego wsparcia, wybaczcie, ze nie czytam wszystkiego na tym forum, ale to na razie pogarsza moj stan:((

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Magdaleno!:)

mam jeszcze takie pytanie - psychiatra kazala mi brac 5mg, jesli nie bedzie poprawy po jakis 10 dniach, to zwiekszyc do 10, ale w sugerowala, ze po 5 mg bedzie ok. Biore juz 11 dni te dawke i moze jest lepiej troche, nie mam juz takich depresyjnych nastrojow i mniej sie denrwuje, ale nadal dopada mnie derealizacja i to czasem na chwile, czasem na prawie caly dzien :/ nienawidze tego....

 

dlatego nie wiem, czy warto jeszcze poczekac i brac 5mg, czy zwiekszyc do 10 i sie nie bawic dluzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz przeszlam przez pieklo przez pierwsze 3 tyg lexapro . najpierw 5, potem 10mg/, potem bylo lepiej, a teraz zznow mi sie pogaarsza... Psychiatra stwierdzila, ze to moze byc nawrot choroby, a skoro kilka objawow mojej nerwicy lekowej zniknelo, znaczy ze lek dziala i nie ma sensu go zmeniac i mam brac teraz po 15mg na dobe.

 

Bral ktos tyle?

 

jakos nie mam przekonania,ale moze sie pomyle :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bral ktos tyle?

Ja przez 14 miesięcy brałam lexapro,poczatkowo 5 mg(przez pierwszy miesiąc),później 10 mg.Generalnie mój stan(patrząc na to co było przed podięciem leczenia)poprawił się,choc wspomagałam się czasem benzo.No ,ale powiedzmy że było lepiej,dożo lepiej. :smile:Jedno jeszcze co mnie cieszyło podczas brania Lexapro---zero efektów ubocznych--nie odczówałam nic. Niestety po 14 miesiącach zaczęło się znowu...nie tak nasilone lęki ale jednak.Zmieniłam lekarza i leki i nie wiem jak to do końca ze mna jest bo odkąd biorę stimuloton (3 miesiące)było można powiedziec super....ale od dwóch dni .....ech....zaczyna sie znowu. :? Mam nadzieję że to minie.mała mi ja myslę że może rzeczywiście ta 15-tka będzie skuteczniejsza ,później będziesz schodziła w dół...Tego Ci życzę.Trzymaj się :P

Pozdrawiam gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wzielam 15 mg i powiem, ze mimo ze sie balam, jak bedzie, jest ok:) ale jak sie ma nerwice, to naprawde trudno obiektywnie wyczuc, co jest zasluga leku, a co zwyklej sugestii i dobrego lub zlego humoru;)

 

nienawidze tej choroby!!!! :twisted:

 

moze chociaz teraz bede miec power wiekszy, bo poki co to przy tej pogodznie moglabym spac 15 godzin na dobe, ew ogladac tv i gadac o glupotach /i to nie tylko przez lenistwo...:D /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESIENIA MIAL WEJSC DO POLSKI NOWY LEK CIPRALEX-WYCIAGA Z DEPRESJI W PRZECIAGU TYGODNIA. CZY KTOS BRAL Z WAS TAKI LEK LUB BIERZE? WIECEJ INFO NA TEMAT TEGO LEKU NA http://www.przychodnia.pl/psychiatria/index20.php3?s=3&d=24&t=20. PROSZE O ODZEW OSOBY KTORE BIORA TEN LEK LUB CZY TEN LEK JEST JUZ W POLSKICH APTEKACH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten lek jest dostepny w polsce?czy ktos go zazywal? mysle o sciagnieciu go z zagranicy

 

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 5:48 pm ]

dzisiaj sie dowiedzialam ze CIPRALEXSU nie ma na polskim rynku. jestesmy za murzynami. w usa jest juz od kilku lat. tam ludzie maja dobrze, dzisiaj lekarz przepisal mi zoloft. zobacze co bedzie po nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×