Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.09.2021 o 17:37, Aurora002 napisał:

@PaniJa czy Twoja lekarka jest jakaś upośledzona? weszłam w ulotkę escitalopramu, pierwszy wynik w google a tam "niezbyt częste" objawy:

wypadanie włosów

obfite krwawienia miesiączkowe

 

Idż do innej.

 

Zakonczylam leczenie sama odstawilam escitil bo mi zdrowie siadlo. Anemi takiej od tych krwotokow dostalam ze masakra. I jest dobrze. Pamietam, jak odstawialam wenlę mialam straszne objawy 2 tyg. A teraz nic...czuje wielką ulgę i tez libido wzrosło 😉😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 18:58, oiuytre napisał:

Escitalopram + pregabalina - jak oceniacie to połączenie?

Hmm zalezy co Ci dolega.

Jesli depresja serotoninowa + lęki to chyba dobre kombo. Jakis psychiatra z UJ mi to proponowal na wizycie online. Ale nie wzialem i nie zaluje. Prega w moim przypadku niepotrzebne trucie by bylo. Wiele osob myli depresje z lękami i ładuje sie niepotrzebnie w kolejne leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2015 o 11:38, Dominik_wot napisał:

Łączył to ktoś jeszcze z Tianeptyną?

 

czy to się liczy jako Heroic Combos 🙂

 

czy to coś pomoże na kastracje i otepienie ?

Kurde Dominik mam nadzieje ze jUz znalazłeś swój odpowiedni lek ,ja przybywam z przyszłości, czytam watek o esci od poczatku.I postanowilam cos powiedzec na temat roznicy miedzy esci ktore obecnie biore na 5mg od dwoch tyg a wczesnej bralam Sertraline na 25mg tez dwa tyg.Z powodu nie przejscia na 50mg bo bylo mi za ciezko lekarz zmienil na esci w kropelkach zebym mogla sama podnosic pomalu dawke.Powiem tak wszystkim którzy będą czytać...ja reaguje od razu mocno na te leki w najnizszych daweczkach..sertralina byla dla mnie dobra dlatego zaluje ze przeszlam z woli lekarza na esci.Od pierwszego dnia na dawce 25mg Sertraliny poczulam spokoj,a mialam lek wolnoplynacy.Poczulam tez przyplyw energi i lepsza koncentracje.Teraz na esci lenistwo ,lezenie bez sensu na wyrze i ciezko sie zmobilizowac nawet do sracza.No i slaba koncentracja ,zapominanie sie jak ktos juz tu pisał.Z checia chyba wroce do Sertry poki jeszcze mozliwosc.Ona przynajmniej nie wegetowala mnie tylko problem z wejsciem na 50tke..moze za szybko.Chyba jednak potrzebuje tej dopaminy w Setrze.Biore jeszcze Mirtazapine od 5 lat ,byla super ale przestala dzialac i dlatego Doktorek meczy mnie teraz tymi ssri.Najpierw byla Wenla i mnie przetrzepala jak ktos mowil niczym jesien sredniowiecza,potem serta teraz esci.Ciekawe co jeszcze maja w rekawie co by mnie potrzepac.Pozdrawiam.Mam nadzieje ze zyjecie jeszcze weseli panowie z depresja.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2016 o 13:44, Grabarz666 napisał:

Ja również byłem bardzo szczupły, a poprzednie kuracje meklobemidem i później escytalopramem (w monoterapii) zmniejszały apetyt.

Ja przytyłem 15 kg (w szczytowej wadze), obecnie z dietą i wysiłkiem fizycznym zrzuciłem 5 kg, wiec wagę mam najbardziej dla siebie optymalną.

 

Na samej mirtazapinie 7. miesiąc, z dodatkiem escytalopramu jako czynnika łagodzącego agresję i aspołeczność 2. miesiąc.

Mirtazapina to był lek, który wyciągnął mnie do nie osiągalnego dla pozostałych leków (zarówno w mono jak i politerapii) samopoczucia. Obecnie jestem w remisji.

Mirtazapinę włączyłem po odstawieniu: escytalopram 20 mg + trazodon 150 mg. Na których czułem się gorzej niż na mirtazapinie 30 mg i odczuwałem anhedonię i duuuży spadek libido.

Generalnie uważam, że mirtazapina to bardzo niedoceniany lek. Nie spotkałem ANI JEDNEJ publikacji (a przeczytałem ich na prawdę dużo), w której leki inne leki wykazywałyby statystycznie wyższą skuteczność przeciwdepresyjną niż mirtazapina, to mówi samo za siebie.

Niestety rzadko stosowana przez lekarzy z powodu efektów ubocznych w postaci tycia i porannej zmuły.

Zgadzam sie,Mirta to najlepszy lek jaki mialam i bylam na nim 5lat zdrowiuska jakbym nic nie brala a te wszystkie srri do dupy sa i same uboki a dzialanie niestabilne.Mirta mocarz i najlepszy lek jaki moglam brac.Wyciagnela mnie z depresji i lekko energizowala ze chcialo sie zyc.Ale przestala dzialac ,dopiero po tylu latach jednak , Teraz sie mecze na tych srajach.Ale mirtke nada biore 30mg i ten nieszczesny escitalopram dopiero 5mg drugi tydz.A juz go nie lubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 18:23, Lucy32 napisał:

Witam.Ludzie kochani,powiedzcie czy te uboczne musza byc takie koszmarne?Wchodzę na escitalopram po trzech kropelkach przez 4dni,bo na 10 od razu chyba bym oszalała,na Sertraline bylo ok na 25mg jak zarzuciłam po tygodniu 50 to była jazda,nie dałam rady,teraz z tym sie bede meczyc.Powie mi ktośs czy bóle głowy w czole takie jakby ktos mózg cwiartowal sa normalne przy tych wszystkich SSRI bo nie wiem czy dam rady,u mnie zresztą wszystko zaraz ,jakaś jestem wrazliwa.Mialam trzy lata na Mirtazapinie fajny czas,no i przestala dzialac,teraz mi to lekarz wcisnal i nigdy nie myslalam ze tak bedzie ciezko.Moja Mirta ratuje mnie wieczorem ,jem jak wamir dopiero jak ja wezme..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 22:10, oko.grzegorz napisał:

Sam juz kurczę nie wiem. Dopy mam odpowiednią ilość chyba. Za malo serotoniny. Jakis dziwny glos mi sie zrobil. Taki spowolniony i smutny. Jak kiedys dopy nie mialem to nie mialo to wplywu na glos. A serotonina chyba ma wplyw. Rece cos mi sie slabo pocą a jak miesiac temu wzialem 100 mg sertraliny to zaczely sie pocic i tak jakbym zaczal byc bardziej energiczny. Wiec chyba brak serotoniny...ale na prawde masakra jak sie bierze kilka lekow to czlowiek glupieje i nie wie ktory pomaga ktory szkodzi eh

Sertralina ktora brales pobudzala lekko wlasnie dlatego ze dziala trochę na dopamine,ja ja tez jednak chce wyprubowac drugi raz,bo mi lęk akurat od 1wszgo dnia zredukowala  i to na dawce wejsciowej 25mg,a esci mnie w leku trzymalo,i lepsza koncentracja byla i lekki napęd(na Sercie),nie zdychal czlowiek na wyrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lucy32 napisał:

Sertralina ktora brales pobudzala lekko wlasnie dlatego ze dziala trochę na dopamine,ja ja tez jednak chce wyprubowac drugi raz,bo mi lęk akurat od 1wszgo dnia zredukowala  i to na dawce wejsciowej 25mg,a esci mnie w leku trzymalo,i lepsza koncentracja byla i lekki napęd(na Sercie),nie zdychal czlowiek na wyrze.

Potwierdzam. Sertralina wchodzi bez skutkow ubocznych od 1 tabletki czuć uspokojenie. Co jest w sumie bardzo wazne bo wiadomo ze w tej chorobie czesto czlowiek wpada we wscieklosc przez zmiany nastroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oko.grzegorz napisał:

Potwierdzam. Sertralina wchodzi bez skutkow ubocznych od 1 tabletki czuć uspokojenie. Co jest w sumie bardzo wazne bo wiadomo ze w tej chorobie czesto czlowiek wpada we wscieklosc przez zmiany nastroju

Po sertralinie w pierwszych dniach brania prawie chodziłem po suficie. Pobudzenie nie do wytrzymania mimo że zaczynałem od malej dawki. Musiałem przejść od razu na esci, objawy nieprzyjemne w pierwszych dniach ale latwiejszy był początek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, drkwaw napisał:

Po sertralinie w pierwszych dniach brania prawie chodziłem po suficie. Pobudzenie nie do wytrzymania mimo że zaczynałem od malej dawki. Musiałem przejść od razu na esci, objawy nieprzyjemne w pierwszych dniach ale latwiejszy był początek. 

Hmm jak widać indywidualna reakcja. 

 

Uboki mijaja zazwyczaj po tygodniu systematycznego brania. Czasem jest tak ze zaczniemy np citalem leczenie i odczujemy skutki uboczne . Stwierdzamy co za badziew i zmieniamy na sertraline. W efekcie czego czujemy skutki uboczne citalu a sertry juz nie bo to dzialanie na serotonine juz organizm sie przyzwyczaja do dzialania. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale pewnie wiecie. 

Z tego co pamiwtam raz jak bralem cital po sertralinie to nie odczulem niemilego wejscia. Aha i dodam ze ja spozywalem citalopram a nie escitalopram. Citalopram ma wiecej skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Psychiatra właśnie przepisał mi Depralin. Jestem po 4 latach brania Fluoksetyny i doraźnie Clonazepam na noc. Leczyłam się i mieszkałam w UK przez 10 lat, a tam miałam możliwość z depresją dostać się tylko do lekarza pierwszego kontaktu. Od ponad 2 tygodni nie biorę Fluo... Zmęczenie straszne, płaczliwość i kompletnie nie radzę sobie że stresem. Krzyczę albo rozklejam się. Chciałam spróbować odstawić leki totalnie ale to chyba nie ten czas.

Co myślicie o Depralinie w mojej sytuacji? (Depresja i w mniejszym stopniu nerwica lękowa)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 23:09, Ophelia napisał:

Cześć 

Psychiatra właśnie przepisał mi Depralin. Jestem po 4 latach brania Fluoksetyny i doraźnie Clonazepam na noc. Leczyłam się i mieszkałam w UK przez 10 lat, a tam miałam możliwość z depresją dostać się tylko do lekarza pierwszego kontaktu. Od ponad 2 tygodni nie biorę Fluo... Zmęczenie straszne, płaczliwość i kompletnie nie radzę sobie że stresem. Krzyczę albo rozklejam się. Chciałam spróbować odstawić leki totalnie ale to chyba nie ten czas.

Co myślicie o Depralinie w mojej sytuacji? (Depresja i w mniejszym stopniu nerwica lękowa)

 

 

 

Mysle ze to dobry wybor. 1 tabletka powinna juz pomagac. Z skutkow ubocznych najbardziej chyba morduje libido...z plusow mala dawka 10 mg ktora jest pewnie mniej tokstycxna niz 100 mg sertraliny albo wenlafaksyny. Niedawno bralem podobna substancje cital. 1 tabletke 10 mg. Najgorzej na libido dzialalo ale nie bylo tez tragedii...bralem jakies 2 miechy . Bylo to zbyt krotko

Edytowane przez oko.grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 14:05, drkwaw napisał:

Po sertralinie w pierwszych dniach brania prawie chodziłem po suficie. Pobudzenie nie do wytrzymania mimo że zaczynałem od malej dawki. Musiałem przejść od razu na esci, objawy nieprzyjemne w pierwszych dniach ale latwiejszy był początek. 

Zaczalem sertre brac kiedys nie powodowala u mnie takich skutkow ubocznych na poczatku brania a teraz od razu jazda. Silny zjazd od 3 dni. Ciekawe po jakim czasie przejdzie czy moze lepiej zejsc troche i wejsc na nowo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram, a dokładnie Elicea 10mg , pomógł mi wyjść z depresji, ale musiałem dłuuugo brać i nie obeszło się bez skutków ubocznych. Pierwsze tygodnie nie wspominam dobrze, ale potem nawet nie czułem różnicy jak brałem, ale też nie zauważyłem, że przestałem chodzić przybity. Stabilny, funkcjonalny nastrój stał się normą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pregabaliny dostałam ten lek i właśnie mam z nim problem. Działanie pregabaliny szybko dostrzegłam, ale kompletnie nie wiem, czy escitalopram w ogóle działa. Po czym to rozpoznać? Głównie mam problem z lękami, escitalopram miał mi pomóc na obniżony nastrój, ale nie wyczuwam zbytniej różnicy w tym zakresie. Czasami mi się chce, czasami mi się nie chce, czasami jestem wesoła, czasami nie, po ataku to normalne, że jestem zmęczona i nie do życia. Za jakiś czas czeka mnie wizyta u psychiatry i się zastanawiam, co w ogóle mam pani doktor powiedzieć. Co ją może interesować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Shad napisał:

 czy escitalopram w ogóle działa. Po czym to rozpoznać? \

 

Esci zaczyna działać po dłuższym okresie, u mnie zauważyłem poprawę po 6 tygodniach (4 tygodniach brania pełnej dawki). Esci to dość skuteczny lek, jednym z głównych skutków ubocznych jest spadek libido, pojawia się on zanim poprawi się nastrój. 

 

 

20 godzin temu, Shad napisał:

Czasami mi się chce, czasami mi się nie chce, czasami jestem wesoła, czasami nie, po ataku to normalne, że jestem zmęczona i nie do życia. Za jakiś czas czeka mnie wizyta u psychiatry i się zastanawiam, co w ogóle mam pani doktor powiedzieć. Co ją może interesować?

 

Jeśli masz wahania nastroju to może to dwubiegunówka, tzw. chad, choć widząc twój nick to pewnie już to wiesz. Myślę, że warto tu zdiagnozować twój największy problem (1. kiepski nastrój, 2. lęki, 3 wahania nastroju, 4. brak energii do życia), powiedz o tym psychiatrze to może ci przepisze jakiś "koktajl tabletkowy" na wszystkie objawy ;)

Jeśli na brak energii do życia psychiatra ci będzie chciał przepisać moklobemid, to podkreśl, że masz lęki, bo moklobemid pomaga na brak energii do życia ale nasila lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zwiększyłam dawkę z 5 mg do 10 mg. Byłam na 5 mg przed dwa tygodnie. Kiepsko się czuję, mam mdłości, ból głowy i czuję taką "watę" w głowie. Coś jak oszołomienie czy zawroty. Czy to normalne przy zwiększeniu dawki? Boję się że zwiększą się przez to lęki. Mam już pozostać przy 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ophelia napisał:

Dziś zwiększyłam dawkę z 5 mg do 10 mg. Byłam na 5 mg przed dwa tygodnie. Kiepsko się czuję, mam mdłości, ból głowy i czuję taką "watę" w głowie. Coś jak oszołomienie czy zawroty. Czy to normalne przy zwiększeniu dawki? Boję się że zwiększą się przez to lęki. Mam już pozostać przy 10 mg.

A bierzesz coś poza tym? Ja przy zwiększeniu dawki nie miałam takich objawów, ale razem z Esci biorę pregabalinę. Teraz miałam dawkę zwiększoną z 10 mg do 15 mg i nic się nie działo.

47 minut temu, duero napisał:

 

Esci zaczyna działać po dłuższym okresie, u mnie zauważyłem poprawę po 6 tygodniach (4 tygodniach brania pełnej dawki). Esci to dość skuteczny lek, jednym z głównych skutków ubocznych jest spadek libido, pojawia się on zanim poprawi się nastrój. 

Esci biorę od sierpnia, ale równolegle z nim biorę pregabalinę i właśnie może przez jej działanie nie potrafię określić efektów Esci. Pregabalina zaczęła dosyć szybko działać, uspokoiłam się i co najważniejsze zrobiło mi się w końcu ciepło, więc cieszyłam się z tego. Esci miało działać po dwóch tygodniach i właśnie po miesiącu zaczęło się coś dziać, ale bardziej niepokojącego. Na początku września byłam bardziej płaczliwa, wróciły myśli s. i powiedzmy, że reszta podchodzi pod depresje. Potem trochę się zmniejszyło, ale pregabalina mocno mnie usypiała, więc czy Esci coś robiło to dla mnie wielka niewiadoma. Jedyne, co na pewno mogę potwierdzić to spadek libido, bo go mam do dzisiejszego dnia.

52 minuty temu, duero napisał:

Jeśli masz wahania nastroju to może to dwubiegunówka, tzw. chad, choć widząc twój nick to pewnie już to wiesz.

Shad jest od shadow, zrobiłam sobie taki skrót. :D Nie mam dwubiegunówki. Mój nastrój był zawsze taki stabilny, byłam zwykle smutna, cicha i przygaszona, można powiedzieć, że niektóre moje emocje są pewnie nadal w głównej mierze stłumione. Dopiero niedawno zaczęłam się śmiać i odkryłam, że mogę się z czegoś cieszyć. Problem polega na tym, że moje otoczenie to głównie starzy ludzie (ah małe miasteczko) pełni depresji i zniechęcenia do życia, a ja wchłaniam czyjeś emocje jak gąbka. Dodatkowo dochodzą ataki lęku, pani doktor zmniejszyła mi dawkę pregabaliny i mam je częściej, co mnie dosyć męczy. Teraz też dochodzi dodatkowy stres, a jak mam stres to się zniechęcam. Na pewno zwrócę jej uwagę na ataki, ale martwię się o Esci.

Godzinę temu, duero napisał:

Myślę, że warto tu zdiagnozować twój największy problem (1. kiepski nastrój, 2. lęki, 3 wahania nastroju, 4. brak energii do życia), powiedz o tym psychiatrze to może ci przepisze jakiś "koktajl tabletkowy" na wszystkie objawy ;)

Patrząc na to z tej strony to powiedziałabym, że 1. to lęki, bo to mój główny problem. 2. to zniechęcenie? Jak tak o tym pomyślę, to właściwie od jakiegoś czasu nie odczuwam z niczego przyjemności. Coś może mnie rozbawić, mogę się z czegoś ucieszyć, ale szybko się zniechęcam i nie odczuwam przyjemności z robienia czegoś, co zwykle dawałoby mi ją. Właściwie do wszystkiego się przymuszam. O, to jest to!  Dzięki! Teraz wiem, jak to ugryźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Shad napisał:

Esci miało działać po dwóch tygodniach i właśnie po miesiącu zaczęło się coś dziać, ale bardziej niepokojącego. Na początku września byłam bardziej płaczliwa, wróciły myśli s. i powiedzmy, że reszta podchodzi pod depresje.

ja też byłem bardziej drażliwy, ale to bardziej w trakcie rzucania Esci, niż podczas brania. Choć jak miałaś myśli, i powiedziałaś to psychiatrze to raczej nie powinnaś go dostać, bo Esci może na te myśli wpływać na początku kuracji.

 

10 godzin temu, Shad napisał:

Patrząc na to z tej strony to powiedziałabym, że 1. to lęki, bo to mój główny problem.

Na lęki mi pomógł stary Pramolan, choć on trochę usypia, ale wolę to niż inne leki co obniżają libido. Zaczął działać od pierwszego dnia na lęki, a na nastrój ok. 2 tygodnie, choć myślę, że słabiej niż esci. A Pramolan można dodać od rodzinnego, nie trzeba przechodzić wielkich wywiadów na temat całego swojego życia u psychiatry a lekarz rodzinny jest za darmo bez większych terminów w dobrej przychodni. Choć Pramolan jest dość drogi (ok. 40-50 zł za standardową miesięczną kurację i jest bez refundacji).

10 godzin temu, Shad napisał:

Esci biorę od sierpnia

 jak już 3 miesiące nie działa to warto go rzucić. Warto go rzucać bardzo powoli (zmieniając dawki po 2.5mg tj 7.5, 5 i 2.5mg) więc policz ile masz jeszcze tabletek i powoli dokańczaj opakowanie. Pamiętaj, że możesz mieć 2 tygodnie detoksu zanim weźmiesz następny lek więc może to się objawiać większą drażliwością i płaczliwością. Mam nadzieję, że lekarz ci coś doradzi na to.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, duero napisał:

ja też byłem bardziej drażliwy, ale to bardziej w trakcie rzucania Esci, niż podczas brania. Choć jak miałaś myśli, i powiedziałaś to psychiatrze to raczej nie powinnaś go dostać, bo Esci może na te myśli wpływać na początku kuracji.

Psychiatra, który mi to przypisał nie poświęcił prawie w ogóle czasu na porządny wywiad, więc nie wiedział o moich myślach i nie dowiedział się też o innych rzeczach. Po zwiększeniu dawki pregabaliny stałam się bardziej senna, ale ustąpiły najbardziej niepokojące objawy, omijając ten tydzień lub dwa z myślami. Czułam się lepiej, tylko ta senność mnie denerwowała i to powiedziałam drugiemu psychiatrze, który już zrobił porządny wywiad. Pani doktor nie chciała mi zmieniać leków, bo przecież działały. Nikt nie podejrzewał, że po zmianie dawkowania wrócą ataki i zacznę podejrzewać, że Esci może nic nie robić.

14 godzin temu, duero napisał:

Na lęki mi pomógł stary Pramolan, choć on trochę usypia, ale wolę to niż inne leki co obniżają libido. Zaczął działać od pierwszego dnia na lęki, a na nastrój ok. 2 tygodnie, choć myślę, że słabiej niż esci. A Pramolan można dodać od rodzinnego, nie trzeba przechodzić wielkich wywiadów na temat całego swojego życia u psychiatry a lekarz rodzinny jest za darmo bez większych terminów w dobrej przychodni. Choć Pramolan jest dość drogi (ok. 40-50 zł za standardową miesięczną kurację i jest bez refundacji).

Pregabalina zadziałała pierwszego dnia i też usypiała. Wolę nie bawić się z rodzinnym, bo już raz się na tym przejechałam i zostawić to specjaliście, a teraz powinno mi być już łatwiej wyjaśnić co i jak. Ja mam nadzieję, że z panią doktor jakoś odkręcimy to coś, co mi zrobił poprzedni psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×