Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Pawel.770 napisał:

No tu wlasnie mowimy ze na lęki lepsza jest wenlaflaksyna... chociaz lepiej pomyslec o niskich dawkach neuroleptykow np. amisulpiryd lub lurazydon.

No właśnie brałam wenle, faktycznie było fajne pozytywne kopnięcie, ale się uzależniłam i był problem z odstawieniem. A elicea są momenty super, a są takie jak dziś, że właśnie obniżony nastrój, wręcz lekko depresyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palinka95 napisał:

No właśnie brałam wenle, faktycznie było fajne pozytywne kopnięcie, ale się uzależniłam i był problem z odstawieniem. A elicea są momenty super, a są takie jak dziś, że właśnie obniżony nastrój, wręcz lekko depresyjny

No wlasnie... a escitalopram tez potrafi narobic klopotow z odstawieniem. Chociaz wg teorii wlasnie wenla najtrudniejsza jest do odstawienia. Ja osobiscie bralem 150 mg i nie mialem wiekszych problemow z odstawka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawilem esci poniewaz na nim bylem taki wyvofany i smutny ze szkoda gadac... ogulnie to dla mnie zly lek. Nie wyobrazam sobie jak inni moga go brac. Uwazam i tak ze na depresje to najlepsza dopamina czyli jakies stymulanty typu bupro albo niskie dawki neuroleptykow atypowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawel.770 napisał:

Odstawilem esci poniewaz na nim bylem taki wyvofany i smutny ze szkoda gadac... ogulnie to dla mnie zly lek. Nie wyobrazam sobie jak inni moga go brac. Uwazam i tak ze na depresje to najlepsza dopamina czyli jakies stymulanty typu bupro albo niskie dawki neuroleptykow atypowych.

 Dopamina fajna jest ale ona raczej lękow to nie znosi , poprawi pewnosc siebie da chec do zycia ale na lęki glownie to sero. To jaki teraz zestaw masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel.770 napisał:

Dopamina na ogulne lęki moze kiepska ale na fobie spoleczna to najlepsza ;)

 

Teraz mam: wenla, arypirazol i MPH.

 

Na wenlaflaksyne dopiero wchodze a dawka docelowa ma byc 300 mg jesli cisnienie bedzie ok.

To ile metylo bierzesz? Musiszz miec mocna ahedonie skoro taki zestaw ladujesz😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PiotrekLondon napisał:

To ile metylo bierzesz? Musiszz miec mocna ahedonie skoro taki zestaw ladujesz😃

MPH 30 mg uspokaja i daje troche motywacji ale szalu nie ma... przyczyna mojej anhedonii lezy gdzie indziej. Ale taki zestaw mysle sie sprawdzi u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szeth napisał:

Jak wygląda sytuacja z alkoholem przy przyjmowaniu Escitalopram Actavis?

 

Lek przyjmuje od 4 tygodni, mogę sobie pozwolić raz w miesiącu na 1-2 piwa?

Kolego:D Nie szalej :D Picie nie jest zakazane, możesz pić nawet za dużo i nic ci nie będzie. Bardziej chodzi o to że leki niektorym zaburzają działanie alkoholu (w te stronę :D) i można się np szybko upic czy inaczej zareagować

Edytowane przez Dalja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, oko.grzegorz napisał:

Siema. Bral ktos citalopram a pozniej escitalopram? Jak jedno ma sie do drugiego? Np 20 mg escitalopramu dziala silniej niz 40 mg citalopramu czy to jest wlasnie znak rownosci mniej wiecej?

Wiem tyle ze esci jest mocniejszy analogicznie w dawkach niz cital, dlatego citalu zawsze trzeba brac wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Wiem tyle ze esci jest mocniejszy analogicznie w dawkach niz cital, dlatego citalu zawsze trzeba brac wiecej.

No tak to wszystko subiektywne tez ocenianie. 

A sertraline vs escitalopram powoedzmy 100 mg sertraliny vs 20 mg escitalopramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem mozliwosc brania setry albo esci to wybralem esci ale lekarz mi mowil ze przeklada sie to mniej wiecej rownomiernie jesli chodzi oczywiscie o OCD. Czyli 200 mg setry to 20 mg esci. Tutaj jest czysta analogia. 100 mg setry to tyle co 10 mg esci, ale to dawka na depresje.

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 13:26, oko.grzegorz napisał:

Wahania nastroju na poczatku brania ssri? Normalne? 

Jak najbardziej normalne. Prawie przy kazdym SSRI takie cos wystepuje, nie przejmuj sie. Esci sie dlugo wkreca ale powinno szybko minac.

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Jak najbardziej normalne. Prawie przy kazdym SSRI takie cos wystepuje, nie przejmuj sie. Esci sie dlugo wkreca ale powinno szybko minac.

To git. 

A sluchaj czy mozliwy jest tez nadmiar serotoniny? Drugi raz mnie złapała depresja serotoninowa i za pierwszym bardzo szybko zorientowalem sie co jestgrane i przez miesiac wzialem sertraline mala dawke niemniej po miesiacu nastapila dziwna sytuacja bo bylemmega pobudzony i czulem czegos nadmiar az pulsowaly skronie. Po parutygodniach przeszlo. Depresja nie wrocila. Teraz sie martwie czy znowu takie cos sie nie zrobi bo nie mam ochoty drugi raz tego przezywac w dodatku libido wtedy klapa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, chester napisał:

@rdzaa Mija  spokojnie. 

 Ale mówisz tak, bo wszystkie skutki uboczne z reguły mijają czy sam tak miałeś przy tym leku i przeszło ?

Ja się zastanawiam nad odstawieniem, chociaż pod innymi względami jest super. W rodzinie jest choroba genetyczna, która uszkadza tkankę łączną i kości, oraz inne choroby kości, samej też mi się zdarzyło już złamać stopę przy normalnym chodzeniu - to było 3 lata temu, teraz zaczęło mnie boleć jak w pierwszym miesiącu po złamaniu. W ulotce pisze, że jest większa skłonność do złamań, chociaż nie wiadomo czemu. Tak więc chyba nie warto ryzykować w tej sytuacji..?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×