Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny zaczynam z esci. Wcześniej brałam przez 3 miesiące,ale nie do końca mi pomógł. Mam dziwne objawy: słabość nóg,zwłaszcza przy dłuższym chodzeniu lub staniu ,od tego zaczyna mi się kręcić w głowie,czasem ma takie zachwiania jakby mną rzucało.Jestem przeskanowana od góry do dołu,rezonanse,tomografie,mnóstwo badań z krwi.Mam "tylko" nadczynność tarczycycy,ale już ustabilizowaną podobno,tak twierdzi lekarz. Wiem,że esci nie pomoże mi na moje objawy,ale chociaż polepszy nastrój i będę miała wiecej siły by walczyć z każdym dniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blueivy napisał:

Po raz kolejny zaczynam z esci. Wcześniej brałam przez 3 miesiące,ale nie do końca mi pomógł. Mam dziwne objawy: słabość nóg,zwłaszcza przy dłuższym chodzeniu lub staniu ,od tego zaczyna mi się kręcić w głowie,czasem ma takie zachwiania jakby mną rzucało.Jestem przeskanowana od góry do dołu,rezonanse,tomografie,mnóstwo badań z krwi.Mam "tylko" nadczynność tarczycycy,ale już ustabilizowaną podobno,tak twierdzi lekarz. Wiem,że esci nie pomoże mi na moje objawy,ale chociaż polepszy nastrój i będę miała wiecej siły by walczyć z każdym dniem..

 

Mam te same  objawy co Ty ale ja mam SM. Też czegoś szukam żeby coś polepszyło nastrój dając siłę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, blueivy napisał:

Po raz kolejny zaczynam z esci. Wcześniej brałam przez 3 miesiące,ale nie do końca mi pomógł. Mam dziwne objawy: słabość nóg,zwłaszcza przy dłuższym chodzeniu lub staniu ,od tego zaczyna mi się kręcić w głowie,czasem ma takie zachwiania jakby mną rzucało.Jestem przeskanowana od góry do dołu,rezonanse,tomografie,mnóstwo badań z krwi.Mam "tylko" nadczynność tarczycycy,ale już ustabilizowaną podobno,tak twierdzi lekarz. Wiem,że esci nie pomoże mi na moje objawy,ale chociaż polepszy nastrój i będę miała wiecej siły by walczyć z każdym dniem..

A innych leków nie bierzesz?

Bo takie efekty może wywoływać chociażby karbamazepina. Ja biorę na neurologiczne problemy i na niesamowicie silne skurcze, ale niestety jej efektem ubocznym jest osłabienie napięcia mięśniowego, przez co można się trochę bardziej chwiać i męczyć chodzeniem. Ale to akurat ten lek. Esci tak na mnie nie działał nigdy. Bierzesz coś poza esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę tylko thyrozol na tarczycę,ale objawy zaczęły się dużo wcześniej.Myślę,że u mnie też jest jakaś neurologiczna przyczyna ponieważ to nie jest normalne,że nie mogę ustać na nogach i ciągle w tej głowie mi się kręci. Byłam już u kilku neurologów,ale niestety nie zlecili żadnych badań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jescze gorzej, wszystkie swiatla mi sie rozmywaja, nie nadazam sledzic wzrokiem glupiej muchy, jak rusze reka to widze taka smuge za nia podazajaca, snieg optyczny plus jakies męty , takie jakby paprochy poruszajace sie. No i jak Ivy z bliska mi sie wszystko rozmazuje. Okulistycznie zdrowy😅😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

Ja mam jescze gorzej, wszystkie swiatla mi sie rozmywaja, nie nadazam sledzic wzrokiem glupiej muchy, jak rusze reka to widze taka smuge za nia podazajaca, snieg optyczny plus jakies męty , takie jakby paprochy poruszajace sie. No i jak Ivy z bliska mi sie wszystko rozmazuje. Okulistycznie zdrowy😅😅

 

Też mam te męty przed oczami już od dawna,nimi się nie przejmuję bo to podobno nic groźnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blueivy napisał:

 

Też mam te męty przed oczami już od dawna,nimi się nie przejmuję bo to podobno nic groźnego.

 

Ja juz te atrakcje mam od 6 lat prawie, nic nie mija ... juz chyba przywyklem ze to jest i bedzie. Nie wiem jak to nazwac zludzeniem czy derealizacja ? Przebadany jestem od stop do glowy😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6 mcy cierpię na bezsenność i bóle pleców, lekarz zdiagnozował depresję maskowaną. Brałam pramolan, potem trittico, mirtazapinę, agomelatynę i nic nie pomagało - tylko doraźnie benzo i zoplidem. Teraz jestem na 15 mg escitalopramu, który biorę w tej dawce 10 dni, poprzednio przez 2 tyg było 10mg. Sen jeszcze gorszy... lekarz każe jeszcze czekać i zwiększyć do 20mg... A ja mam sieczkę w głowie, ciaglę chodzę ospała, jak warzywo. Myślicie, że minie? Że faktycznie zwiększona dawka pomoże na bezsenność?

Jakie są Wasze doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bezzsenna napisał:

Od 6 mcy cierpię na bezsenność i bóle pleców, lekarz zdiagnozował depresję maskowaną. Brałam pramolan, potem trittico, mirtazapinę, agomelatynę i nic nie pomagało - tylko doraźnie benzo i zoplidem. Teraz jestem na 15 mg escitalopramu, który biorę w tej dawce 10 dni, poprzednio przez 2 tyg było 10mg. Sen jeszcze gorszy... lekarz każe jeszcze czekać i zwiększyć do 20mg... A ja mam sieczkę w głowie, ciaglę chodzę ospała, jak warzywo. Myślicie, że minie? Że faktycznie zwiększona dawka pomoże na bezsenność?

Jakie są Wasze doświadczenia?

Z tego co piszesz wynika, że od niedawna jesteś na escitalopramie. Ten lek przy wchodzeniu powoduje często takie stany pobudzenia, nerwowości, niepokoju, no i... oczywiście bezsenności. Także zwiększenie dawki moim zdaniem może być uzasadnione, przy czym dopiero kilka tygodni po ustabilizowaniu tej dawki może wrócić względna ,,normalność". Ja też przy wchodzeniu na takie leki mniej śpię i czuję się rozdrażniony, ale potem jakoś to mija. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomek0700 napisał:
W dniu 8.09.2020 o 20:25, marcinzen napisał:

czy ktoś miał problemy z krwawieniem po SSRI - a w szczególności po fluoksetynie?

 

Ja miałem po paroksetynie, długo krwawilem po zabiegach 

 

--- tez miałem zwiększone krwawienia po Paro ,zresztą żadna to nowość ,że lek ten tak działa .

 Lekarz mnie ostrzegała ,że przy 40 mg paro trzeba uważać na zwiększone ryzyko krwawień a nawet wylewów krwi w narządach wewnętrznych . Wskazana Cyclonamina + witamina K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pawel.770 napisał:

Czy po esci mieliscie podrazniona skore na dupie i jajach tak ze sie myc nie mozna :/? 

 Kolego drogi, a po cóż tak od razu bezpośrednio i ciut wulgarnie się wyrażać, czy nie prościej, ładniej i przyjemniej dla oka czytało by się np. słowa "moja pupcia niemowlaka cierpi, bo po esci jest podrażniona i owo podrażnienie obejmuje też część genitaliów, przez co cierpię katusze niemiłosierne, czy ktoś z was miał podobnie?"

 

A odpowiadając na zadane przez Ciebie pytanie: to nie wina esci, gacie zmień na bawełniane i problem się rozwiąże 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×