Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, blueivy napisał:

 U mnie tak się dobrze złożyło,że zaczęłam zażywać lek bedąc na urlopie macierzyńskim .Chyba nie dałabym rady pracować i zażywać esci. Moje początkowe objawy to: drżenie rąk, objawy grypopodobne,bóle mieśni zwłaszcza nóg,słabość,zawroty głowy, dziwne uczucie,że nie wiem gdzie się znajduję. Wiem,że wiele osób nie miało żadnych sensacji przy włączeniu tego leku,lub mieli w jakimś minimalnym stopniu. Myślę,że powinnieneś spróbować,jakby było bardzo źle to najwyżej odstawisz..

Ale ja biorę esci od kilku tygodni ;) trochę mnie przeczołgało z początku, o czym wcześniej pisałam. Ale mam niedługo zacząć pracę i zastanawiam się, czy esci nie wpłynie na moje szybsze zmęczenie w niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Coel napisał:
11 godzin temu, serotoninowiec napisał:

Odstaw pregę i ashwa. Esci zadziała.

Ashwaganda znosi działanie esci?

 

 według mnie w tym co napisał Serotoninowiec jest wiele prawdy ,,, ale czy Esci zadziała czy nie zadziała ( i nawet to jak zadziała na jakiej dawce i po jakim czasie )to zależy od jeszcze dodatkowo  od 50 różnych wewnątrzustrojowych jak i zwykłych codziennych rzeczy .

 Nie wiadomo ,,, ale do Esci to osobiście nie brałbym wysokich dawek Aschwagandy czy bardziej tak samo wysokich dawek Pregabaliny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 według mnie w tym co napisał Serotoninowiec jest wiele prawdy ,,, ale czy Esci zadziała czy nie zadziała ( i nawet to jak zadziała na jakiej dawce i po jakim czasie )to zależy od jeszcze dodatkowo  od 50 różnych wewnątrzustrojowych jak i zwykłych codziennych rzeczy .

 Nie wiadomo ,,, ale do Esci to osobiście nie brałbym wysokich dawek Aschwagandy czy bardziej tak samo wysokich dawek Pregabaliny .

Doświadczenia z pregabaliną nie mam, ale zastanawiałam się nad kupnem ashwagandy. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tyle się dzieje, że aż przegapiłam, że to już miesiąc na esci. Efekty uboczne dawno wyginęły.

Uregulowały mi się godziny snu. Śpię zwykle od 23.00 do 7.00. Od czasu do czasu zdarzają mi się drzemki popołudniowe, ale to w momencie, gdy nie mam zaplanowanego zajęcia. Jeśli już coś jednak zacznę, to nie robię tego z myślą, "O Boże, obym szybko to zrobiła", tylko biorę się za następne rzeczy. Mój apetyt bardzo się polepszył. Nie pomijam już żadnego posiłku. Raz na ruski rok odczuwam niepokój. Najlepsze jest to, że od wielu lat zmagam się (tak sądzę) z anhedonią. Nic mnie od dawna nie cieszyło, tylko denerwowało albo przerażało. A teraz zdarzają się takie przebłyski radości, chociażby z takiego głupiego powodu, że mój ulubiony program wrócił po pandemii. Trochę boję się rozpoczęcia pracy i zapamiętywania procedur. Ale to się okaże we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę escitalopram (Elicea) 3 tydzień. Biorę zawsze rano o 9:30, ale działanie zaczynam czuć dopiero tak o 16. Wieczorami czuje się lepiej natomiast rano i po południu gorzej niż przed leczeniem. Najgorzej, że wciąż nie wiem czy moje objawy somatyczne to efekt nerwicy czy jakiejś choroby. Dziś czuje się do d..y. Ale wczoraj wieczorem to miałam wręcz euforię. Za dwa dni wizyta u psychiatry zastanwiam się czy zwiększyć dawkę (biorę 10mg, pierwszy tydzień 5mg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alexis693 napisał:

Za dwa dni wizyta u psychiatry zastanwiam się czy zwiększyć dawkę (biorę 10mg, pierwszy tydzień 5mg).

 

 w 3 tygodniu na Esci  huśtawki nastrojów jak najbardziej .

 Dawkę do 15 mg bardzo mozliwe ,że to dobra decyzja .

 Zapytaj lekarza o lamotryginę w niskich dawkach na stabilizację nastroju . Przy esci lamotrygina może pomóc .

 Powodzenia . Huśtawki nastrojów tak do 6 tygodnia to normalka na tym leku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 17:32, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 w 3 tygodniu na Esci  huśtawki nastrojów jak najbardziej .

 Dawkę do 15 mg bardzo mozliwe ,że to dobra decyzja .

 Zapytaj lekarza o lamotryginę w niskich dawkach na stabilizację nastroju . Przy esci lamotrygina może pomóc .

 Powodzenia . Huśtawki nastrojów tak do 6 tygodnia to normalka na tym leku .

No i psychiatra zwiększył mi dawkę do 20mg. Przez tydzień mam brać 15mg a później 20mg. Mówił, że jeśli nie byłoby żadnego pozytywnego efektu to by zmienił lek, ale skoro jest ale mały to trzeba zwiększyć dawke. Myślałam, że zwiekszy mi do 15, a tu od razu 20mg ale ok oby zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Totaal_Error napisał:

Jest jakaś różnica w działaniu między mozarin a mozarin Swift albo elicea a elicea q.? 

Elicea q ulega rozpadowi w jamie ustnej (ja te stosuje)- niby trochę mniejsze obciążenie wątroby, żoładka, natomiast Elicea jest do popijania

Edytowane przez Alexis693

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troszkę z innej beczki. Czy ktoś tu leczy się na tarczycę? U mnie stwierdzono nadczynność i zaczęłam brać leki. Wiem,że zaburzenia tarczycy idą w parze z zaburzeniami lękowo-depresyjnymi. Czy można łączyć leki SSRI z lekami na nadczynność? Wizytę u endokrynologa mam dopiero za tydzień. Czy można jakoś odróżnić czy złe samopoczucie,brak energii, mega osłabienie to wynik nerwicy czy zaburzeń tarczycy? Bo już sama nie wiem co jest u mnie,a może i jedno i drugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis czuję się dziwnie. Nie wiem, czy to dlatego, że wzięłam esci o wiele później niż zazwyczaj, czy po prostu nerwy związane z pracą i wczorajszym dość pechowym dniem się dziś na mnie odbijają. W pewnym momencie poczułam takie uczucie ciepła, które znam z początku brania esci i niepokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blueivy Czy masz nadczynność autoimmunologiczną (ch. Gravesa-Basedowa)?

 

„Psychiatryczne” objawy nadczynności tarczycy to lęk, rozdrażnienie, nerwowość, wybuchy złości, kołatanie serca, drżenia, silne pocenie się, problemy ze snem, ale też osłabienie. 
 

Jaki tyreostatyk przyjmujesz? Można łączyć escitalopram z tiamazolem. Jeśli objawy „psychiatryczne” mijają wskutek leczenia tyreostatykiem, to uznaje się, że były wywołane nadczynnością, a nie schorzeniami psychicznymi.
 

Często przy nadczynności, na objawy „nerwicy”, stosuje się też propranolol.

 

 

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. Leczę się Thyrozolem w dawce 20 mg na dobę. Mam stwierdzonego Gravesa-Basedova.Biorę lek od miesiąca i nie widzę poprawy, objawy jakby nasiliły się. Oprócz klasycznych objawów tarczycowym mam dodatkowo całodniowe zawroty głowy,które bardzo mnie męczą,bo ciagle wydaje mi się,że upadnę,przewrócę się itd. Czy może to być objawy chorej tarczycy czy raczej nie?

Biorę propranolol na podwyższone tętno,ale obniża mi on też ciśnienie,które i tak mam niskie.

Objawy te utrzymują się u mnie od ponad pół roku i już mam powoli dość bo są bardzo dokuczliwe. Najchętniej poszłabym do szpitala na pełną diagnostykę i tak chyba zrobię jak mi się nie polepszy po tym thyrozolu.

11 godzin temu, warning napisał:

@blueivy Czy masz nadczynność autoimmunologiczną (ch. Gravesa-Basedowa)?

 

„Psychiatryczne” objawy nadczynności tarczycy to lęk, rozdrażnienie, nerwowość, wybuchy złości, kołatanie serca, drżenia, silne pocenie się, problemy ze snem, ale też osłabienie. 
 

Jaki tyreostatyk przyjmujesz? Można łączyć escitalopram z tiamazolem. Jeśli objawy „psychiatryczne” mijają wskutek leczenia tyreostatykiem, to uznaje się, że były wywołane nadczynnością, a nie schorzeniami psychicznymi.
 

Często przy nadczynności, na objawy „nerwicy”, stosuje się też propranolol.

 

 

Mam stwierdzoną chorobę Gravesa-Basedowa,stosuję Thyrozol 20 mg. Zażywam od miesiąca,nie odczuwam żadnej poprawy,powiedziałabym,że nawet mi się pogorszyło. Mam całodniowe duszności w klatce piersiowej, zawroty głowy praktycznie od rana do wieczora ,jestem przymulona,na nic nie mam siły i cały dzień tylko czekam na wieczór,żeby sie położyć.

Stosuję propranolol, trochę pomaga,ale obniża mi i tak niskie już ciśnienie więc nie stosuję go za często

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blueivy Ale przyjmujesz również obecnie escitalopram?

Jako tyreostatyk masz właśnie tiamazol,

o którym pisałam. Trudno jest dobrać właściwą dawkę tego leku. Przyjmujesz go na razie krótko, masz jeszcze zapewne złą dawkę. Zawrotów głowy jako skutku problemów z tarczycą nigdy nie doświadczyłam. Występowały raczej jako skutek uboczny leków. Pomysł ze szpitalem (żeby Cię zdiagnozowali - również w zakresie zawrotów głowy - i ustawili leki) jest bardzo dobry. 
Miałaś rezonans (MRI) głowy?

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, warning napisał:

@blueivy Ale przyjmujesz również obecnie escitalopram?

Jako tyreostatyk masz właśnie tiamazol,

o którym pisałam. Trudno jest dobrać właściwą dawkę tego leku. Przyjmujesz go na razie krótko, masz jeszcze zapewne złą dawkę. Zawrotów głowy jako skutku problemów z tarczycą nigdy nie doświadczyłam. Występowały raczej jako skutek uboczny leków. Pomysł ze szpitalem (żeby Cię zdiagnozowali - również w zakresie zawrotów głowy - i ustawili leki) jest bardzo dobry. 
Miałaś rezonans (MRI) głowy?

Miałam mnóstwo badań,  które nic nie wykazały. MRI głowy nie,ale miałam TK- nic nie wykazało. Na razie zrezygnowałam z esci bo byłam przekonana,że to po  nim mam te zawroty,ale już nie biorę ponad 4 tygodnie a zawroty dalej są. Przecież lek już na pewno "wypłukał" się z organizmu.  Ehh chyba poproszę o skierowanie do szpitala ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blueivy napisał:

Miałam mnóstwo badań,  które nic nie wykazały. MRI głowy nie,ale miałam TK- nic nie wykazało. Na razie zrezygnowałam z esci bo byłam przekonana,że to po  nim mam te zawroty,ale już nie biorę ponad 4 tygodnie a zawroty dalej są. Przecież lek już na pewno "wypłukał" się z organizmu.  Ehh chyba poproszę o skierowanie do szpitala ..

 

Tak sobie myślę,że połączenie leczenia tyreostatykiem+SSRI mogłoby być dobrym rozwiązaniem,mam w domu Velaxin ER przepisany w zamian za escitalopram,ale boję się zacząć zażywać bo od rana do wieczora mam pod opieką dwoje jeszcze małych dzieci,a naczytałam się dużo o skutkach ubocznych wenlafaksyny i już w głowie snuję czarne wizje na temat tego co mogłoby się ze mną dziać po tym leku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×