Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Aurora88 napisał:

Esci 15mg. Wcześniej krótko brałam Mirtor, teraz doraźnie na sen czasami coś biorę, ale esci to mój główny lek.

I nie masz zmulenia w dzien po tych 15mg? Ja jak byłem na samej 15 to przez cały dzien nie mogłem dojść do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ricardop napisał:

I nie masz zmulenia w dzien po tych 15mg? Ja jak byłem na samej 15 to przez cały dzien nie mogłem dojść do siebie.

Nie mam. Niektórzy biorą nawet 20mg. Dla mnie on jest super. Nie mam żadnych lęków. 

Z takich objawów długoterminowych, jakie mam, to tylko czasami mnie żołądek boli. Ktoś już o tym kiedyś pisał. Nie jest to silny ból, raczej lekki i krótki, ale pokazuje mi, że mój żołądek raczej niekoniecznie akceptuje te wszystkie leki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bialas55 napisał:

też macie jakby trudności w złapaniu łatwego pełnego oddechu?

Problemy z oddychaniem to ja mam od lat, w związku z nerwicą i żaden lek nie był w stanie tego zniwelować... 😕 czasami musze sobie przypominać o oddychaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jurecki napisał:

@Aurora88 a oddychanie jest takie ważnie.

No właśnie jest. Może sobie zapiszę to jako temat do obgadania z terapeutką.

Co sprawia, że czasami wolę wstrzymać oddech? A sytuacje, w których nie mogę odetchnąć, wywołują we mnie panikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bialas55 napisał:

U mnie mija 3 tydzień 10 mg + pregabalina. Może to i coś zaczyna jakby w końcu się dziać. Zauważyłem w końcu jakiś skutek uboczny, też macie jakby trudności w złapaniu łatwego pełnego oddechu?

 

Ja też biorę pregabalinę i escitalopram, ale trudności w oddychaniu u siebie nie zaobserwowałam (a przy moich doświadczeniach z atakami paniki to bym zauważyła 😅). Mam za to senność, coś ala derealizację, no i zauważam pogorszenie np. koncentracji i pamięci, ale na ile to od leków to tego nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Obecnie z uwagi na źle samopoczucie po Esci schodzę z dawki 15mg na 10mg. Mniejsza dawkę biorę od tygodnia. Widziałam w ulotce, że jednym z objawów odstawienia są zawroty głowy. U mnie są one prawie cały czas, dość mocne... Do tego ból głowy i takie dziwne uderzenia ciśnienia do głowy. Zaczynam się martwić i zastanawiać ile to może potrwać

Miał ktoś może podobne objawy podczas brania leku oraz podczas odstawiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi zamiennikami. Są jakieś których najlepiej unikać? Ja brałem Elicea i tabletka 10 mg zawierała 12,5 mg szczawianu escitalopramu. Teraz biorę Escipram i tabletka 10 mg zawiera 10 mg szczawianu, także Elicea jakby lepszy. Niby należy unikać Pralexu z firmy Orion.

Edytowane przez bialas55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2019 o 12:38, ashee napisał:

Cześć,

Obecnie z uwagi na źle samopoczucie po Esci schodzę z dawki 15mg na 10mg. Mniejsza dawkę biorę od tygodnia. Widziałam w ulotce, że jednym z objawów odstawienia są zawroty głowy. U mnie są one prawie cały czas, dość mocne... Do tego ból głowy i takie dziwne uderzenia ciśnienia do głowy. Zaczynam się martwić i zastanawiać ile to może potrwać

Miał ktoś może podobne objawy podczas brania leku oraz podczas odstawiania?

Hej, 

i jak twoje zejście na mniejsza dawkę ?

Lepiej sie czujesz?

Ja niestety tez kiepsko reaguje na 15 mg, czułem sie po nim ospały i ogłupiony przez duża cześć dnia.

W związku z tym lekarz obniżył mi dawkę o polowe i dołożył Wenle w dawcę 75 mg, poprawiło sie pod względem sprawności umysłowej lecz Wenla dość mocno wpływała na moje serducho i ciśnienie wiec musiałem odstawić. 

Teraz jestem na 12,5 mg Esci i jest pomysł żeby dołożyć do tego 15 mg Mirtazapiny bo niestety ogłupienie na Esci dalej sie utrzymuje.

Macie jakieś doświadczenia z takim połączeniem? Jest to mnie w stanie doprowadzić do ładu?

pozdrawiam wszystkich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 19:51, Ricardop napisał:

Hej, 

i jak twoje zejście na mniejsza dawkę ?

Lepiej sie czujesz?

Ja niestety tez kiepsko reaguje na 15 mg, czułem sie po nim ospały i ogłupiony przez duża cześć dnia.

W związku z tym lekarz obniżył mi dawkę o polowe i dołożył Wenle w dawcę 75 mg, poprawiło sie pod względem sprawności umysłowej lecz Wenla dość mocno wpływała na moje serducho i ciśnienie wiec musiałem odstawić. 

Teraz jestem na 12,5 mg Esci i jest pomysł żeby dołożyć do tego 15 mg Mirtazapiny bo niestety ogłupienie na Esci dalej sie utrzymuje.

Macie jakieś doświadczenia z takim połączeniem? Jest to mnie w stanie doprowadzić do ładu?

pozdrawiam wszystkich 

Ja od 2 dni nie biorę już Esci.

Najgorsze było to zejście z 15mg na 10... Czułam się strasznie. 2 tygodnie męczarni. Przy zejściu z 10 na 5 trochę lepiej. Teraz po odstawieniu całkowitym oczywiście dalej utrzymują się zawroty głowy, uczucie dziwnego rażenia prądem, bóle mięśni, głowy no i problemy ze snem.

Mam nadzieję, że niedługo się to ustabilizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 10 mg 3 tygodnie, następnie 3 tygodnie 15 mg, kolejne 2 tygodnie to będzie dawka 20 mg, której także nie czuje, choć mam szczere wątpliwości co do leku o nazwie Escipram za 10 zł, który biorę w tej chwili. Chyba oznacza to , że escitalopram to dla mnie witamina c i na mnie nie działa , bo za 2 tyg to będzie 8 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja weszłam na dawkę 15mg, ale wahania nastroju od jednego ekstremum (podwyższony nastrój) do drugiego (depresja) pojawiają się nadal, a nawet bym powiedziała, że z czasem są coraz częstrze. Owszem, lęków jakiś strasznych nie mam (może od czasu do czasu pojawią się lekkie stany lękowe), moje odczuwanie emocji jest mocno ograniczone bo jestem tak jakby... wyciszona? Ale te zmiany nastroju to masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady... Od dwóch lat zmagam się z lękami... zaczęło się od problemów z sercem... częstoskurcze... i kilku nietrafionych diagnoz typu rak dziąseł, natychmiast na operację serca... no i skończyło się silnymi lękami.... Aktualnie jedyne co mam zdiagnozowane to wypadanie płatków zastawki mitralnej z średnią niedomykalnością co podobno samo w sobie może dawać objawy lękowe. Pierwsza próba z Asentrą 50 nieudana z Fluoksetyną 20 nieudana ale nie było też jakichś strasznych skutków ubocznych.... Niestety przez te prawie dwa lata żeby funkcjonować Xanax 0,5 raz na dobę z kilkoma przerwami... W tym roku zaczęły się w maju problemy z bezsennością... próba włączenia trittico… dramat, tachykardia cały dzień plus co kilka dni atak częstoskurczu rzedu 180 na min.... odstawiłem minęło. Zaznaczam ze na truttico 75 też słabo spałem.... Powrót do Asentry, masakryczne skutki  uboczne dołączenie kwetiapiny na sen... nie spałem tylko wylądowałem na sorze z kołataniami serca. Odstawione jedno i drugie... Zaczynam bać się leków. Aktualnie sytuacja wygląda tak że zażywam Pregabalinę 150 x 2 która niespecjalnie pomaga plus Lorafen 0,5 raz na dobę. Na noc ratuje się Forsenem z l tryptofanem plus meilisa. Jest średnio... lęk się utrzymuje w zasadzie cały dzień a odpuszcza trochę tako od 17 00. Mój psychiatra chce włączyć escitalopram ale wyczytałem że on ma wpływ na serce, wydłużony odstęp qt i tak dalej. Moje pytanie brzmi czy miał ktoś na tym leku problemy ze sercem ??? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×